Zawody w Hinterzarten bez czołowych polskich skoczków

 • 2019-07-21 20:33

Kluczowe postacie drużyny Michala Dolezala nie wezmą udziału w kolejnych zawodach rangi Grand Prix. W Hinterzarten, gdzie 27 lipca odbędzie się mikst oraz konkurs indywidualny, wystąpi pięciu członków kadry B, a także Maciej Kot i Stefan Hula.

- W Hinterzarten wystartują zawodnicy Macieja Maciusiaka, a z kadry A wysyłamy tam Stefana Hulę oraz Macieja Kota. Pozostali zawodnicy mojej kadry spędza najbliższy tydzień na  dalszej realizacji planu treningowego. Za tydzień - w następną niedzielę - wyjeżdżamy na zgrupowanie do Austrii. Ja nie wybieram się do Hinterzarten. Do Niemiec uda się sztab szkoleniowy kadry B, a także mój asystent, Zbigniew Klimowski - zdradza Michal Dolezal, dla którego weekend Wiśle był debiutem w roli głównego trenera kadry narodowej.

Na Adlerschanze czekają nas dwa dni rywalizacji. W piątek odbędą się kwalifikacje mężczyzn i konkurs kobiet, a na sobotę zaplanowano zawody drużyn mieszanych oraz zmagania indywidualne mężczyzn.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 26 lipca 2019
10:30 - Odprawa techniczna kobiet
11:00 - Odprawa techniczna mężczyzn
13:30 - Oficjalny trening kobiet
15:30 - Kwalifikacje kobiet

17:30 - Oficjalny trening mężczyzn
19:00 - Kwalifikacje mężczyzn
20:30 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

Sobota, 27 lipca 2019
10:55 - Seria próbna drużyn mieszanych
11:55 - Pierwsza seria konkursu drużyn mieszanych

18:00 - Seria próbna mężczyzn
19:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12148) komentarze: (37)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Pavel

  Żeby ktoś był :P

 • Bernat__Sola profesor
  @Pavel

  W sezonie 14/15 nawet 81 (55. miejsce zajmował wówczas Niemi).

 • Bernat__Sola profesor
  @dervish

  I gdzie się nagle podziało przygotowanie do sezonu w formie "skoków w warunkach konkursowych"?

 • michcio2434343 bywalec
  Cele:

  Wg. mnie 4 w 30 w tym Zniszczoł w 15 i Stękała w 25 powinno być sukcesem

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Niektórzy zbytnio się przejęli

  Skład na IO w Hinterzarten jest prawidłowy :)

 • Mati87 profesor

  a co z tym zgrupowaniem w Austrii? Jedzie tylko żelazna 4 czy Hula z Kotem do nich dołączą? Ktoś cos wie?

 • Oczy Aignera profesor
  @Pavel

  Ja wcześniej o tym pisałem. W tym sezonie da się wygrać LGP i LPK jednocześnie.

 • Luk profesor

  Cel minimum to punkty każdego z naszych skoczków, plus miejsca w czołowej "15" Andrzeja Stękały oraz Olka Zniszczoła.

 • szulcu9631 doświadczony
  @Skokowy66

  A kto wyszedł na skończonego półgłówka pisząc, że taki skład na Hinterzarten to "kpina z kibiców"? No właśnie... Dla mnie to oczywiste kto się bardziej kompromituje.

 • pi0ter bywalec
  @pawelf1

  Zasadniczo to ewentualnie mogą pojechać tylko Kot i Hula

 • Domin10 profesor

  Dobra decyzja
  Tylko według mnie zamiast Pilcha powinien jechać Juroszek.

 • Pavel profesor
  @Bernat__Sola

  Leja skakał na poziomie 50 miejsca w FIS Cupie także w sumie po co.

 • Skokowy66 bywalec

  Czyli w Courchevel bez Polaków. Hehe

 • Skokowy66 bywalec

  Jeśli teraz kadra B dostaje szansę znowu to i liczę na to że w Hakubie też wystartują. Stękała z tego lata ma szanse być tam na podium. Czekam na powtórkę z Hakuby 2013 w 2019 roku :)

 • Bernat__Sola profesor
  @pi0ter

  Może wyślą Leję na wycieczkę.

 • pawelf1 profesor
  @pi0ter

  No tak ...... czyli pewnie odpuścimy , ktoś skakać w Wiśle przecież musi .

 • Skokowy66 bywalec

  Cieszy mnie mimo wszystko fajt że kolejne szansę do pokazania się dostaje Zniszczoł i Stękała. Kot może powalczyć i być w 10, Hula odbudować się po tym weekendzie. Natomiast taki Pilch nie zasłużył na wyjazd do Niemiec. Ale jakoś limit trzeba zapchać.

 • pi0ter bywalec
  @pawelf1

  Akurat zawody we Francji kolidują z PK w Wiśle więc nie zdziwię się, jeśli nikt tam nie wystartuje

 • Skokowy66 bywalec
  @Pavel

  Nie kompromituj się profesorku...

 • pablito doświadczony
  Hula

  no nwm jak to z nim będzie bo coraz gorzej skacze, ale licze ze jeszcze cos wykrzesa z siebie chociaz wątpie w to

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).