Piotr Żyła: Wierzyłem, że będę wyżej

 • 2019-07-21 23:36

- Problemy sprawiała moja głowa. Nie interesuje mnie to, co na temat moje dyspozycji mówili inni. Bardziej interesowało mnie to, co ja myślałem. I to był błąd... - twierdzi Piotr Żyła, który rywalizację w Letnim Grand Prix 2019 rozpoczął od piątej pozycji w Wiśle-Malince. Najstarszy uczestnik niedzielnego konkursu indywidualnego podkreśla, iż ma świadomość ogromu pracy, którą musi wykonać przed kolejnym sezonem zimowym.

- Podczas zawodów mam swój system i sposób na koncentrację. Po zakończeniu rywalizacji więcej zaczyna do mnie docierać - przyznaje wiślanin, który przez cały weekend był bardzo skupiony, chwilami sprawiając wrażenie nieobecnego.

- Stefan Horgnacher odszedł z naszego zespołu, pozostał w nim Michal Dolezal i praca trwa dalej. Nie ma się nad czym zastanawiać, lecz trzeba pracować i stale się rozwijać. Nie można zatrzymywać się w miejscu. Trzeba iść do przodu. Kontakt ze Stefanem? Pozostaliśmy w koleżeńskich relacjach. Nie jest już naszym trenerem, ale zdarza się nam zamienić zdanie podczas pobytu na skoczni - kontynuuje skoczek.

- Do dobrych skoków brakuje niedużo, ale w Wiśle nie pokazałem tych najlepszych. Nie mam jednak na co narzekać. Były to bazowe próby, nic więcej i nic mniej. Przede mną, jak widać, sporo pracy, aby próby w konkursach były lepsze. Na treningach zdarzały się już niezłe. Wszystko jest na dobrej drodze, więc kontynuujemy plan treningowy - mówi 32-latek. 

- Pracuję ze skoku na skok. W każdym elemencie są rezerwy. Jeśli chodzi o cały weekend w Wiśle, były kłopoty. ze sferą mentalną. Wierzyłem, że będę wyżej, jednak problemy sprawiała moja głowa. Nie interesuje mnie to, co na temat mojej dyspozycji mówili inni. Bardziej interesowało mnie to, co ja myślałem. I to był błąd... Wygrałem, ale jeszcze nie wygrałem <śmiech>. Nie było źle, ale pozostaje niedosyt - dodaje czwarty skoczek poprzedniej edycji Pucharu Świata.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2072) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).