LGP Pań w Hinterzarten: Takanashi wygrywa inauguracyjny konkurs

• 2019-07-26 21:09

Sara Takanashi wygrała inauguracyjne zawody Letniego Grand Prix pań 2019, rozegrane w piątkowy wieczór na skoczni w Hinterzarten (HS108). Triumfatorka wszystkich dotychczasowych edycji tego cyklu zwyciężyła po skokach na odległość 98 m i 100 m. Drugie miejsce zajęła Maren Lundby, a trzecie - Nika Kriznar.

Sara TakanashiSara Takanashi

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdowała się Sara Takanashi. Reprezentantka Japonii uzyskała 98 metrów i wyprzedzała o 2,2 punktu Norweżkę Maren Lundby (99,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Niemka Juliane Seyfarth (97 m), przed Niką Kriznar (95,5 m), Ursą Bogataj (94,5 m) oraz Nozomi Maruyamą (93,5 m).

W czołowej dziesiątce sklasyfikowane były także Agnes Reisch (93,5 m), Lara Malsiner (94 m), Chiara Hoelzl (91,5 m) oraz Katharina Althaus (92,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 21. belki startowej.

W finale Sara Takanashi nie dała swoim rywalkom żadnych szans. Japonka jako jedyna doleciała do setnego metra i odniosła 24. triumf w zawodach indywidualnych Letniego Grand Prix. Drugie miejsce utrzymała Maren Lundby (99,5 m), która straciła cztery punkty do zwyciężczyni. Na najniższym stopniu podium stanęła Nika Kriznar (99 m).

Czwarta była ostatecznie Ursa Bogataj (95 m), piąta Nozomi Maruyama (95,5 m), a szósta - najwyżej sklasyfikowana zawodniczka gospodarzy - Agnes Reisch (94 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Lara Malsiner (92,5 m), Juliane Seyfarth (88 m) oraz Anna Szpiniewa (93,5 m). Pierwszą dziesiątkę zamknęła Katharina Althaus (90,5 m).

Runda finałowa została przeprowadzona z 22. platformy.

W klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix pań prowadzi, co oczywiste, Sara Takanashi (100 pkt.) przed Maren Lundby (80 pkt.) oraz Niką Kriznar (60 pkt.).

Na czele Letniego Pucharu Narodów pań znajdują się reprezentacje Japonii (172 pkt.), Słowenii (143 pkt.) i Niemiec (104 pkt.).

W sobotę część zawodniczek weźmie udział w konkursie drużyn mieszanych. Początek rywalizacji o 11:55. Kolejne zawody indywidualne zostaną z kolei rozegrane w piątek, 9 sierpnia w Courchevel (HS135).