Elias Vanska kończy ze skokami

 • 2019-08-02 13:27

Kolejny skoczek narciarski postanowił w tym roku zawiesić narty na kołku. Tym razem swoją decyzję ogłosił 23-letni reprezentant Finlandii, Elias Vanska. Zawodnik z Lahti opublikował wpis na jednym z portali społecznościowych.

- Skoki narciarskie zabrały mnie w różne miejsca świata, których nigdy bym nie odwiedził. Pozwoliły spotkać ludzi, których inaczej bym nie spotkał. Zaoferowały doznania, których nic innego nie byłoby w stanie mi zapewnić. Jednocześnie jest to niezwykle wymagający sport. Dostanie się na najwyższy poziom wymaga pasji, niesamowicie ciężkiej pracy oraz motywacji - rozpoczyna swój wpis Elias Vanska.

- Ja tej motywacji już nie mam. Z tego powodu zdecydowałem rozstać się ze skokami i skupić się na innych rzeczach w moim życiu, które obecnie wydają się bardziej znaczące oraz inspirujące - wyjaśnia Fin przyczyny swojej decyzji.

- Jestem wdzięczny mojej rodzinie, przyjaciołom oraz trenerom za całe wsparcie i zaangażowanie. Szczególnie dziękuję mojemu ojcu, który w trakcie mojej kariery pełnił role kierowcy, opiekuna, trenera oraz menedżera - dodaje zawodnik.

Elias Vanska zadebiutował w zawodach rangi FIS 8 sierpnia 2012 roku, zajmując 33. miejsce w konkursie FIS Cup na skoczni w Kuopio. Jego największym sukcesem na międzynarodowej arenie była 9. pozycja w zawodach FIS Cupu w amerykańskim Brattleboro, wywalczona 15 lutego 2015 roku. Były reprezentant Finlandii startował także w konkursach Pucharu Kontynentalnego. Był także bliski udziału w Pucharze Świata, ale planowany na 28 listopada 2015 roku konkurs w Ruce został odwołany.

W minionym sezonie Vanska startował przede wszystkim w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Po raz ostatni na międzynarodowej arenie zaprezentował się w Zakopanem. W konkursach na Wielkiej Krokwi zajął 56. i 45. miejsce.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2822) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MK92 doświadczony

  No i dobrze. Jeżeli nie czuje już pasji do skoków, to nie ma sensu, by marnował sobie na nie życie.

 • Kolos profesor
  @Skokowy66

  Właśnie w to mocno wątpię...

 • Szymon44 doświadczony
  @Oczy Aignera

  Może Frans Tahkavuori? ;)

 • Oczy Aignera profesor
  Zakłady

  Który Fin zakończy karierę w najbliższy czwartek?

  Sobota - 27.07 - Janne Korhonen.
  Piątek - 2.08 - Elias Vanska.
  Czwartek - 8.08 - ?

 • Skokowy66 bywalec
  @Kolos

  To może Vanska jest znany przynajmniej wśród Fińskich kibiców?

 • Kolos profesor
  @wiatrhula111

  Kantyka jest przynajmniej znany wśród Polskich kibiców skoków.

 • wiatrhula111 profesor
  @Kolos

  Podobnie jak koniec kariery Kantyki

 • Kolos profesor

  To wielka strata dla świata skoków...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).