Ryoyu Kobayashi nokautuje na Okurayamie

• 2019-08-03 15:50

Ryoyu Kobayashi nie dał żadnych szans swoim rywalom w sobotnim konkursie Challenge Cup na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Zdobywca Kryształowej Kuli triumfował po skokach na odległość 141,5 m i 122,5 m. U pań zwyciężyła Rio Seto.

Już w pierwszej serii Ryoyu Kobayashi zadał rywalom cios lotem na odległość 141,5 metra. Tym samym triumfator Turnieju Czterech Skoczni prowadził w klasyfikacji seniorów z przewagą 7,7 punktu nad drugim Daikim Ito (135 m). Trzecie miejsce zajmował Noriaki Kasai (117,5 m) przed Reruhim Shimizu (115,5 m) oraz sklasyfikowanymi ex aequo Taku Takeuchim (115,5 m) i Kaito Nishimorim (115,5 m).

W finale ponownie najlepszy był Kobayashi, który tym razem lądował na odległość 122,5 metra. Tym samym dominator minionej zimy pokonał różnicą 24,5 punktu Daikiego Ito (114 m). Na najniższym stopniu podium stanął Taku Takeuchi (109 m), a tuż za nim sklasyfikowani zostali Hiroaki Watanabe (104,5 m) i Reruhi Shimizu (101,5 m). Noriaki Kasai po skoku na odległość 93 metrów spadł na dziewiąte miejsce w klasyfikacji seniorów (11. pozycja z uwzględnieniem klasyfikacji młodzieży).

10 NISHIMORI Kaito 115.5 93.5 152.4

W klasyfikacji młodzieży najlepszy okazał się - podobnie jak w piątek na Miyanomori - Daimatsu Takehana, który oddał skoki na odległość 118,5 m i 96 m. Tym samym w łącznej tabeli zawodów, uwzględniającej wyniki seniorów oraz juniorów, zajął szóstą pozycję. Drugie miejsce zajął Ren Nikaido (114 m i 97,5 m), a trzecie - Tatsunao Kobayashi (97 m i 89,5 m).

Łącznie w zawodach na Okurayamie uczestniczyło 17 skoczków w kategorii młodzieży.