Michal Dolezal przed Courchevel: Lubiłem tę skocznię, będąc zawodnikiem

 • 2019-08-09 16:16

Trwa trzeci weekend z Letnim Grand Prix 2019. W piątek we francuskim Courchevel rywalizują kobiety, natomiast w sobotę o kolejne pucharowe punkty powalczą mężczyźni. Polscy skoczkowie - dzień przed oficjalnymi seriami na obiekcie HS135 - przetestowali obiekt olimpijski w Sabaudii, oddając dwie próby w ramach nieoficjalnego treningu między seriami pań. O swoich odczucia dotyczących nadchodzącego występu Stefana Huli, Macieja Kota i Jakuba Wolnego, a także powodach absencji liderów kadry narodowej A porozmawialiśmy z jej trenerem - Michalem Dolezalem.

- Tutejsza skocznia różni się profilem od większości obiektów. Przejście na najeździe nie jest tak ostre, przez co zawodnik może mieć wrażenie progu skierowanego cały czas w dół, a nie w górę. Do tego dochodzi długa bula, przez co skocznia jest bardziej płaska. Lubiłem ten obiekt, będąc zawodnikiem. Piątkowe próby treningowe Polaków miały charakter zapoznawczy. Chodziło o kontakt ze skocznią, ponieważ na sobotę jest zaplanowanych aż sześć oficjalnych serii. Program zawodów nie jest problemem, ponieważ kobiety miały identyczny w piątek. Wszyscy mają tak samo - mówi czeski szkoleniowiec.

Dlaczego do Francji udała się tylko trójka Polaków? - Dogadaliśmy się ze sztabem kadry B, iż ta grupa, wraz z juniorami, pokaże się w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Wiśle. Trójka, która wystartuje w Courchevel, potrzebuje trochę więcej startów od reszty zespołu. Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła realizują w kraju program treningowy. Podczas ostatniego zgrupowania, mającego miejsce w Innsbrucku, kontynuowaliśmy pracę rozpoczętą wiosną. Zwracamy uwagę na prędkości najazdowe. Wszystko przychodzi zawodnikom coraz bardziej automatycznie, co pozwala nam na poprawę aspektów technicznych. Stabilizacja tego elementu skoku umożliwia pochylenie się nad innymi rzeczami.

Z czego wynika mniejsza częstotliwość startów liderów kadry A? - Już w kwietniu ustaliliśmy, że tak będzie. Oczywiście, latem sytuacja może zmienić się błyskawicznie, ale w tym przypadku trzymamy się wiosennych założeń i obranej drogi. Zmierzamy w dobrym kierunku. Od Maćka, Stefana i Kuby oczekuję w Courchevel tego, aby skakali jak na treningu. Tam wyglądało to w porządku, więc muszą to utrzymać.

W minioną niedzielę Michal Dolezal zasiadł - w towarzystwie żony - na trybunach Camp Nou, gdzie obejrzał starcie Barcelony z londyńskim Arsenalem. Jakie są wrażenia trenera naszych skoczków z pobytu w Katalonii? - To było niesamowite doświadczenie, samemu trzeba to przeżyć. Nie jestem kibicem Barcelony, ale na takim stadionie upodobania klubowe nie mają znaczenia. Atmosfera jest niepowtarzalna. Skokom narciarskim jeszcze trochę brakuje do Camp Nou, ale nie w Zakopanem! 

Korespondencja z Courchevel, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1800) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).