Florian Altenburger zakończył karierę

 • 2019-08-11 09:58

Wydłuża się lista skoczków narciarskich, którzy w tym roku postanowili zakończyć sportową karierę. Tym razem do tego grona dołączył reprezentant Austrii, Florian Altenburger.

- Po długich rozważaniach postanowiłem zakończyć moją karierę. Dziękuję wszystkim moim kibicom, przyjaciołom, sponsorom i trenerom, którzy zawsze wspierali mnie na mojej drodze. Największe podziękowania są dla mojej rodziny. Bez niej to wszystko nie byłoby możliwe. Teraz pora zacząć nowy rozdział, przyjąć nowe cele oraz przygody - napisał niespełna 26-letni Austriak za pośrednictwem profilu na Instagramie.

Florian Altenburger zadebiutował w Pucharze Świata 3 stycznia 2016 roku, kiedy to zajął 45. miejsce w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Najwyższe miejsce w tym cyklu zanotował w swoim ostatnim starcie w karierze. 4 lutego 2018 roku zakończył zawody w Willingen na trzynastej pozycji.

Minionej zimy Austriak brał udział w pierwszej połowie sezonu Pucharu Kontynentalnego. Najlepsze miejsce odnotował w Ruce, gdzie był dwunasty. W ostatnich konkursach w których uczestniczył, w Sapporo był odpowiednio sklasyfikowany na 30., 33. i 36. pozycji.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2652) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  @JeremiahJade

  Nie będę dużo pisał na ten temat. To decyzja Floriana.Szkoda ze tak sie stalo ale cóż decyzja o zakończeniu kariery była rozważana juz w zeszłym sezonie.

 • Kamil G początkujący
  @Oreo

  Podejrzewam, że 30 już jest przekroczona. A jeśli nie to jest bardzo blisko.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  @Domin10

  Lepiej mieć mniej zawodników, którzy mają jakość, niż więcej przeciętnych. My mamy teraz lepszych juniorów. Jest Adam Niżnik, Kacper Juroszek, Janek Habdas...
  A kto jest u Austriaków? David Haagen - to w zasadzie koniec.

 • Oreo doświadczony
  @Labrador_Retriever

  ale nikt nie ma problemów z dezodorantem Old Spice

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @Oreo

  Nie wiem, czy chciałbym jeść w restauracji, która (trzymając się zasady, że burger to burger, nie mieszkaniec/obywatel) nazywa się "stary burger".

 • Oreo doświadczony

  Ma genialne nazwisko żeby założyć restaurację z burgerami :P

  Czy lokalny statystyk i Trzymacz Informacji mógłby poratować listą wszystkich którzy po zakończeniu (lub jeszcze w trakcie) minionego zimowego pokończyli kariery? :3

 • Domin10 doświadczony
  @Kolos

  Taki Grek Nico niby nie skończył kariery, lecz chyba nikt nie ma wątpliwości jak jest naprawde. Tak samo to wygląda z Dustym Korkiem.

 • Domin10 doświadczony

  Akurat Austriacy mają dużo młodych zawodników. Nie tyle co Niemcy, Norwedzy czy Słoweńcy, ale dużo ich jest. Dla nich to żadna strata. Co innego u nas, czy w jakimś egzotycznym kraju.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Przydatne ogniwo

  Florian Altenburger w obecnym kryzysie Austriaków mógłby być przydatny w zawodach "2. ligi", ale Andreas Felder po raz kolejny wiedział swoje i dzięki temu stracił nie byle jakiego zawodnika.

 • Kolos profesor
  @Alo2

  No sporo skoczków pokończyło kariery w ostatnim roku ale większość to drugi a nawet trzeciorzędny szrot. Co roku wielu 20-paroletnich skoczków z takich krajów jak Niemcy, Austria, Norwegia czy Słowenia bez osiągnięć kończy kariery tylko rzadko to się zauważa i nie wszyscy informują o swoim końcu kariery w mediach społecznościowych czy w inny sposób.

 • Alo2 początkujący

  Ludzie,nie ma końca z tymi zakończeniami karier. Był kiedyś taki okres w którym tylu skoczków postanowiło zakończyć karierę? Chyba nie. Szkoda,poprzedni sezon był nieudany,nie spodziewałem się,że zawiesi narty na kołku.

 • JeremiahJade początkujący

  @summon Nowyskoczek5

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).