Horngacher odkrył karty. Kadra Niemiec na LGP w Zakopanem

 • 2019-08-14 11:39

Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji Niemiec na zawody Letniego Grand Prix na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Pod Tatrami zaprezentuje się sześciu zawodników byłego szkoleniowca kadry Polski.

Moritz BaerMoritz Baer

W kadrze naszych zachodnich sąsiadów na weekendowe zmagania w Zakopanem znaleźli się Moritz Baer, Richard Freitag, Karl Geiger, Martin Hamann, Stephan Leyhe oraz Constantin Schmid.

Dla pierwszego z wymienionych będzie to okazja na debiut w zawodach Letniego Grand Prix. Baer do tej pory wystąpił tylko czterokrotnie w konkursach "I ligi". Miało to miejsce podczas ostatniej edycji Pucharu Świata w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz Sapporo. W samym LGP trzykrotnie podchodził do kwalifikacji do zawodów, jednak nigdy nie uzyskał awansu.

Wielkim nieobecnym zawodów pod Wielką Krokwią będzie Markus Eisenbichler. Aktualny mistrz świata podczas tegorocznej edycji Letniego Grand Prix był kolejno czwarty w Wiśle, 21. w Hinterzarten oraz 17. w Courchevel.

Kadra Niemiec na LGP w Zakopanem (HS140):

- Karl Geiger (2. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2019);

- Richard Freitag (11. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2019);

- Constantin Schmid (25. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2019);

- Stephan Leyhe (29. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2019);

- Martin Hamann (46. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2019);

- Moritz Baer.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 16.08.2019
10:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Sobota, 17.08.2019
14:00 - Seria próbna
15:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 18.08.2019
12:00 - Seria próbna
13:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego


Adam Bucholz, źródło: DSV
oglądalność: (7022) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Moritz Baer

  O, właśnie o taką kadrę Niemiec... nic nie robiłem. Liczę na to, że Moritz pojawi się w Hakubie i Hinzenbach. W Klingenthal wiadomo, że wystąpi. Niemcy wystawią wtedy grupę krajową.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).