FC w Pjongczangu: Już o 10:00 początek treningu (lista startowa)

 • 2019-08-16 08:20

Zawody z cyklu FIS Cup zawitały do Korei Południowej. W sobotę i niedzielę na olimpijskiej skoczni w Pjongczangu (HS109) rozegrane zostaną dwa konkursy międzynarodowej "III ligi". Na piątek wyznaczono sesję treningową. Początek o 10:00 czasu polskiego.

Zawody w Pjongczangu to z pewnością, obok Szczuczyńska, najbardziej egzotyczny punkt tegorocznego międzynarodowego lata w skokach narciarskich. Konkursy na normalnym obiekcie Alpensia Jumping Park (HS109) odbywają się w ramach Memiorału Zimowych Igrzysk Olimpijskich z 2018 roku.

Podczas ubiegłorocznych igrzysk złoty medal na normalnej skoczni wywalczył Niemiec Andreas Wellinger przed Norwegami - Johannem Andre Forfangiem i Robertem Johanssonem. Na półmetku prowadził Stefan Hula, a drugi był Kamil Stoch, ale Biało-Czerwoni zakończyli ostatecznie rywalizację odpowiednio na piątej i czwartej pozycji.

Na liście startowej sobotniego konkursu znajdują się nazwiska 22 zawodników z sześciu reprezentacji narodowych. Na starcie zabraknie Polaków, którzy nie zdecydowali się na wylot do Korei Południowej.

Rywalizacja w Pjongczangu zakończy pierwszy etap obecnego sezon cyklu FIS Cup. Tym samym wyłonione zostaną reprezentacje narodowe, które skorzystają z poszerzenia kwot startowych na drugi period Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Zaplanowany na piątek trening stoi jednak pod dużym znakiem zapytania. W porze jego planowanego rozegrania, wiatr na olimpijskiej skoczni ma osiągać średnią prędkość 5-6 m/s. Temperatura powietrza ma wynosić +23°C. Znacznie korzystniejsze są prognozy na dni konkursowe, kiedy to wiatr ma zelżeć do 1-2 m/s.

Letnim rekordzistą normalnej skoczni w Pjongczangu (HS109) jest Stefan Hula. Reprezentant Polski podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w 2009 roku poszybował na 105 metr.

Początek piątkowej sesji treningowej wyznaczono na godzinę 10:00 czasu polskiego.

Wyniki możecie śledzić "na żywo" za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 16.08.2019
10:00 - Oficjalny trening

Sobota, 17.08.2019
10:00 - Seria próbna
11:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 18.08.2019
3:00 - Seria próbna
4:00 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa konkursu FC w Pjongczangu (HS109); 17.08.2019
Nr Zawodnik Kraj Rocznik
1 KOBAYASHI Tatsunao 2001
2 KADIROW Iłszat 2004
3 YAMANE Kanchi 2001
4 OI Shun 2001
5 HWANG Seok-jae 2001
6 BAŻENOW Aleksandr 1995
7 KUDRIAWCEW Nikita 2000
8 KRAWCOW Siergiej 2002
9 NIKAIDO Ren 2001
10 DEWJATKIN Nikita 1999
11 DUKA Maksim 2002
12 TAKAHASHI Keisuke 2000
13 TURSUNŻANOW Nurszat 2003
14 IKEDA Ryusei 2000
15 KUDO Sota 2002
16 FUJITA Shinnosuke 2000
17 CHO Sung-woo 2000
18 MATAWIN Nikołaj 1997
19 CHOI Seou 1982
20 CHOI Heung Chul 1981
21 PREVC Cene 1996
22 FUCHS Tim 1997

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1898) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor

  Właśnie szkoda ze nie ma Chińczyków by zapunktowali .

  Po treningach Cene nic nie pokazuje .

 • pi0ter bywalec

  Jak ja lubię takie "dalekie" zawody FC, w których mało kto startuje :D

 • Kolos profesor

  Jak zwykle w Koreii wyjątkowo szeroką i mocna obsada zawodów... A na poważnie to aż dziw że brakuje Chińczyków. Paru innych egzotyków też powinno sobie zafundować taki wyjazd.

  No i ciekawe czy Cene Prevc i Tom Fuchs nie okażą się tylko martwymi duszyczkami na liście startowej....

 • homosapiens bywalec

  Jeszcze brakuje Chińczyków, szkoda, że nikogo nie wysłali

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).