Żyła o opinii Małysza: Mylił się

 • 2019-08-20 13:14

- Piotrek jest tak zdenerwowany przed skokami w Polsce, że ciężko to wytłumaczyć... - mówił Adam Małysz w studio Telewizji Polskiej podczas sobotniego konkursu drużynowego, w którym Piotr Żyła nieudanie zaprezentował się w grupie otwierającej rywalizację. W niedzielę 32-latek wywalczył szóstą pozycją, a po zakończeniu zakopiańskiego weekendu zaprzeczył słowom czterokrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli, zwracając uwagę na inne czynniki, które wpływały na długości jego skoków na Wielkiej Krokwi.

- Wnioski po weekendzie? Raczej podsumowuję dzień za dniem. W niedzielę było w porządku, w miarę normalnie, natomiast w sobotę popełniłem prosty błąd, który dawno mi się nie zdarzył. W niedzielę mi się już nie przytrafił i pracuję nad tym, aby całkowicie go wyeliminować - wypowiada się Żyła w enigmatycznym tonie.

Skoczek nie zgadza się z Adamem Małyszem, który słabszy występ w sobotnim konkursie drużynowym argumentował nerwami spowodowanymi występem przed polską publicznością. -  Mylił się, ponieważ to nie było. Jest dużo możliwości i różnych błędów, które można popełnić. W sobotę popełniłem taki, że po serii próbnej... przestałem cokolwiek robić. Byłem zbyt pewny siebie i zabrakło koncentracji do końca. Zawody skończyły się dla mnie, nim się rozpoczęły. Dawno tak nie miałem, więc dobrze było sobie to przypomnieć, aby następnie walczyć i pracować dalej. 

- W Wiśle pracowałem i myślałem, że to wystarczy do zwycięstwa, a w Zakopanem po serii próbnej nie do końca miałem pomysł na oddanie lepszego skoku. Myślałem, że uda się to powtórzyć, a u mnie cały czas trzeba iść do przodu... Wszystko bardzo szybko siada, przez co muszę pracować ze skoku na skok, aby być na najwyższym poziomie - zakończył Żyła.

Korespondencja z Zakopanego, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (17785) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @wiatrhula111

  Kartę z autografem Clemensa dostałem w marcu. Wtedy dopiero zaczynałem kolekcjonowanie podpisów.
  Niedługo powinienem dostać list od Ajzenbiśli, choć to zależy od jego urlopu.
  Najgorsze są listy norweskie. Polecony do Thomasa Aasena Markenga jest w drodze od prawie trzech tygodni i nie wiadomo, gdzie on się znajduje. Procedury celne są straszne. Tak naprawdę nie dostałem jeszcze ani jednego listu z Norwegii, a wysłałem ich około 10.
  Podobna sytuacja dotyczy także Szwajcarii i Japonii. Do Kanady i USA jeszcze nie wysyłałem listów, ale byłoby podobnie.

 • wiatrhula111 profesor
  @Oczy Aignera

  A Aignera autograf też masz?

 • Meggy92 doświadczony
  @Oczy Aignera

  Ja kiedyś od Jana Szturca (u którego miałam zaszczyt nocować) dostałam cały pakiet autografów, w tym od Piotrka, dzisiaj właśnie, przeglądając stare papiery, znalazłam... (To była LGP w Wiśle 2014, wspaniałe przeżycie)

 • Oczy Aignera profesor
  Autograf

  Dzisiaj dostałem list z kartą z autografem Piotra Żyły. Nie czekałem zbyt długo. Teraz w swojej kolekcji mam już podpisy wszystkich zawodników z kadry A.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).