FC Pań w Rasnovie: Triumf Haralambie

• 2019-08-24 09:29

Daniela Haralambie pewnie wygrała sobotni konkurs zaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup 2019/20. Drugie miejsce wywalczyła Klara Ulrichova z Czech, a czołową trójkę uzupełniła Węgierka Virag Voros. Najlepsze z Polek - Wiktoria Przybyła i Paulina Cieślar - zamknęły czołową "10".

Dla 22-letniej Rumunki jest to już czternaste zwycięstwo w zawodach tej rangi, a dziesiąte na kompleksie skoczni Trambulină Valea Cărbunării. Tym razem wygraną zapewniły jej loty 95. i 93. metr. Na drugim stopniu podium, ze stratą 9,3 pkt. do Haralambie, znalazła się Klara Ulrichova. 15-letnia Czeszka uzyskała 89,5 oraz 94 metry. Trzecia finiszowała Virag Voros (89,5 oraz 87,5 metra), która wywalczyła pierwsze podium w historii zawodów FIS Cup dla reprezentacji Węgier.

W czołowej "10" zmieściły się dwie Polki. Dziewiąta była Wiktoria Przybyła (66 i 67 metrów), a dziesiąta Paulina Cieślar (67 oraz 60,5 metra). Na dwunastej pozycji sklasyfikowana została Wiktoria Polanowska (56 i 61,5 metra), a na czternastej lokacie uplasowała się Pola Bełtowska (52 oraz 54,5 metra). Wszystkie, wyjąwszy Cieślar, która dokonała tego wcześniej, uzyskały dziś prawo startu w konkursach rangi Pucharu Kontynentalnego.

Następne zawody w Rasnovie odbędą się w niedzielę. Początek o 8:45 czasu polskiego. Lista startowa znajduje się >>>TUTAJ<<<.