Braaten i Bjerkeengen górą w Lillehammer

 • 2019-09-07 19:02

Pierwsza sobota września była dniem otwierającym rywalizację Norwegów w Lillehammer w ramach corocznego cyklu zawodów Norges Cup. W kategorii kobiet równych sobie na obiekcie HS98 nie miała medalistka tegorocznych mistrzostw świata - Ingebjoerg Saglien Braaten, natomiast w stawce mężczyzn poza zasięgiem rodaków był Fredrik Bjerkeengen. Następne zawody zaplanowano na niedzielę.

Braaten, mająca w swoim dorobku drużynowy brąz wywalczony z Norweżkami podczas światowego czempionatu w Seefeld, uzyskała 90,5 (17. belka) oraz 95,5 metra (18. belka). Na drugiej pozycji - ze stratą 25,5 pkt. - uplasowała się Thea Minyan Bjoerseth. Niespełna 16-letnia zawodniczka w pierwszej rundzie oddała skok mierzący 77,5 metra (17. belka), a w finale doleciała do 91. metra (18. belka). Trzecia pozycja przypadła Astrid Norstedt. Szwedka, gościnnie występująca na kompleksie Lysgaardsbakken, w premierowej próbie poszybowała na odległość 97,5 metra, ruszając na próg z 19. platformy startowej. W drugiej serii, z belki nr 18, zakończyła lot na 79. metrze. Łącznie w zawodach pań swoich sił spróbowało jedenaście skoczkiń.

Zmagania "norweskiej elity mężczyzn" na swoją korzyść rozstrzygnął Fredrik Bjerkeengen. 30-latek otworzył rywalizację lotem na 97,5 metra, a w finale przypieczętował sukces skokiem trzy metry krótszym. Drugie miejsce wywalczył Anders Ladehaug (89 oraz 96,5 metra), a trzeci był Anders Sandberg Haare (89 i 96,5 metra). Tuż za podium znalazł się Andreas Varsi Breivik, który na półmetku zajmował dopiero 16. pozycję. 21-latek w drugiej rundzie popisał się kapitalnym skokiem na 103. metr. 

Osiemnasty finiszował Sander Vossan Eriksen, który jeszcze dwa tygodnie temu zdobył pierwsze w karierze punkty do klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix, uzyskując dożywotnie prawo rywalizacji w zawodach najwyższej rangi. Jeszcze gorzej wypadli Sondre Ringen (20. miejsce) czy Mats Bjerke Myhren (21. miejsce), a więc skoczkowie, którzy minionej zimy otrzymywali szansę zasmakowania Pucharu Świata. 

Pierwszą serię rozegrano z 7., a drugą z 6. belki startowej. W tej kategorii sklasyfikowano 23 skoczków. 

Kliknij, aby zobaczyć wyniki wszystkich kategorii sobotnich zawodów >>>


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (1987) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Oczy Aignera

  Oczywiście.
  Fredrik brodacz a Robert wąsacz .

 • Oczy Aignera profesor
  Przemysław Babiarz

  Przemysław Babiarz już czeka, żeby skomentować jakiś skok Fredrika Bjerkeengena. Oczywiście pierwsze, co usłyszelibyśmy, to to, że jest ''brodaczem''.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).