Piotr Żyła: To nie koniec, czas na mistrzostwa Polski!

 • 2019-10-05 21:20

Na najniższym stopniu podium jednoseryjnego konkursu w Klingenthal, obok Anze Laniska i Mariusa Lindvika, stanął Piotr Żyła. 32-latek zakończył międzynarodowy sezon letni lotem na odległość 135 metrów. Teraz jego myśli skupione są na zbliżającym się Pucharze Świata, a także Letnich Mistrzostwach Polski, które odbędą się już 12 października.

- Czy były to zwariowane zawody? Mi się na przykład podobał mój skok, a i miejsce jest w porządku. Nie spodziewałem się, że poskaczemy tego dnia, ale skoro pozwolono, to czemu tego nie zrobić <śmiech>? Cieszę się, że konkurs się odbył, ponieważ przed rokiem też kończyliśmy tu Letnie Grand Prix, ale zawody nie doszły do skutku. W tym roku udało się, było jak było, trochę wiało, ale to tyle - mówi podopieczny trenera Michala Dolezala. 

- Mocny wiatr i bujające się drzewa? Nie patrzę na takie rzeczy, nie rozpraszam się takimi detalami. Musiały być dobre warunki, skoro dostałem zielone światło na rozbiegu. Nawet nie było mi zimno. Rywalizacja przeciągała się przede mną, więc później wyszedłem sobie z poczekalni na górze, aby nie zmarznąć. Nie oczekiwałem, że ten skok wystarczy do podium. Pod koniec skakali gorzej lub pogorszyły warunki, więc udało się skończyć na trzeciej pozycji - kontynuuje Żyła.

- Tego lata trenowałem, startowałem w Wiśle, trenowałem, startowałem w Zakopanem, trenowałem, później był urlop, znowu trenowałem, a następnie było Hinzenbach i chwilę po nim Klingenthal. To jeszcze nie koniec, bo za tydzień czekają mnie Letnie Mistrzostwa Polski w Szczyrku - wylicza skoczek, podsumowując pierwsze miesiące sezonu 2019/20. 

Korespondencja z Klingenthal, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2827) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • nicoz doświadczony
  Jakie lato w Szczyrku

  to zimowa aura i tylko skoki nie na śniegu a tych nie mogę się doczekać.

 • bodzio7n bywalec

  Brawo Piotrek

 • Luk profesor

  Czy też zauważyliście, że Piotrek dostał ciut za niskie noty za swój skok?
  Moim zdaniem miał jeden z najpiękniejszych telemarków w całej stawce, a dostał noty 5 x 18,5. Z pewnością Piotrek zasłużył na 5 x 19.

 • atalanta doświadczony

  Zaszalał Piotrek w tym wywiadzie. :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).