Kamil Stoch po finale Letniego Grand Prix: Zepsułem skok

 • 2019-10-05 22:10

Dwudziesta piąta lokata w Klingenthal to najgorszy wynik Kamila Stocha w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Jeden z liderów naszej kadry, pomimo zmiennych warunków panujących na Vogtland Arenie, winę za słabszy rezultat wziął na siebie. Jak uważa 32-latek, jego jedyna próba konkursowa była kompletnie nieudana.

- Nie było aż tak źle, jeśli chodzi o warunki. Zdecydowanie gorzej było rano, natomiast po południu było znośnie. Skakaliśmy już w gorszych warunkach i najważniejsze, że było na tyle bezpiecznie, iż wszystkim udało się uniknąć dużych problemów w locie. Sędziowie starali się wyczekiwać dobre warunki - uważa piętnasty zawodnik Letniego Grand Prix 2019.

Polak w jedynej serii ocenianej uzyskał 117,5 metra - Tak zepsułem ten skok, że sam nie wiem, co się stało... Tym razem nic nie zadziałało tak, jak miało zadziałać, a do tego nie czułem pomocy wiatru pod nartami. Niemniej, sam jestem sobie winien. To nie była udana próba. 

- Tegoroczne lato to ogrom pracy i sporo drobnych zmian. Wiem, że jestem jeszcze daleki od skakania, jakiego od siebie oczekuję. Przez najbliższe półtora miesiąca czeka mnie jeszcze sporo pracy. Były pozytywne akcenty, jak Letnie Grand Prix w Zakopanem, gdzie nie spodziewałem się tak dobrego wyniku i skoków, a jednak wszystko dobrze się ułożyło - wspomina Stoch konkurs na Wielkiej Krokwi, w którym odniósł jedyne tegoroczne zwycięstwo na igelicie.

- Mam nadzieję, że do Pucharu Świata pozostało nie tylko, lecz aż półtora miesiąca. Jak będzie? To się okaże w listopadzie. Chciałbym zacząć sezon na dobrym poziomie, a następnie życzyłbym sobie jego wzrostu czy utrzymania przez większość zimy. Wiadomo, że będą wzloty i upadki, bo czeka nas długi sezon z wieloma zawodami. Z pewnością trafi się gorszy okres, ale priorytetem jest utrzymywanie stabilnego poziomu i wykorzystywanie szans, które będą się pojawiać - zapowiada dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

- W sezonie 2019/20 będzie kilka imprez docelowych. Oprócz mistrzostw świata w lotach narciarskich będą to m.in. Turniej Czterech Skoczni, Puchar Świata w Zakopanem, Raw Air czy inauguracja w Wiśle. To będą takie momenty, kiedy będzie trzeba się bardzo mocno skoncentrować, a przy tym wykazać wytrzymałością fizyczną. Jak to będzie? Zobaczymy... - kończy Stoch, który 12 października, podobnie jak reszta polskich skoczków, weźmie udział w letnich mistrzostwach kraju w Szczyrku. 

Korespondencja z Klingenthal, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3488) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Luk profesor

  Nie rozumiem, dlaczego Kamil wylądował bez telemarku. Gdyby skoczył odrobinę krócej, nie zdobyłby punktów z powodu kiepskiego lądowania.
  Wczorajszy skok przypominał mi Stocha z początku kariery, wtedy także przy każdym nieudanym skoku Kamil nie przykładał się do lądowania. Oto pierwszy lepszy przykład -

  www.youtube.com/watch?v=CIQK5KcCTrw

 • kibicsportu profesor
  @Złoty Orzeł

  Na pewno ten skok był zepsuty, szczególnie pozycja dojazdowa, było to widać po słabej prędkości.
  Natomiast warunki mu nie pomagały. Przecież jak ruszał miał wiatr w plecy, sam nawet powiedział, że nie czuł wiatru pod narty, a mimo zepsutego skoku,słabej prędkości na progu, i słabych warunków wietrznych oddał poprawny skok, to pokazuje jego klase.

 • Złoty Orzeł profesor

  Kamil nie zepsuł tego skoku, trafił na słabe warunki przy czym na progu wiało w plecy, cud że w takiej pipidówie uleciał te 117m.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).