Geiger i Seyfarth mistrzami Niemiec

 • 2019-10-18 21:52

Pomimo intensywnych opadów deszczu w Klingenthal, które spowodowały drobne zmiany w programie imprezy, Niemcom udało się rozegrać dwuseryjne zawody o tytuł mistrza i mistrzyni Niemiec w skokach narciarskich. Na Sparkasse Vogtland Arenie (HS140) najdalej latali Karl Geiger i Juliane Seyfarth, którzy zdobyli złote medale. W sobotę w Saksonii odbędą się zmagania drużynowe.

Karl GeigerKarl Geiger
fot. Konstanze Schneider

Pojedynek mężczyzn na swoją korzyść bez większych problemów rozstrzygnął Karl Geiger. Aktualny wicemistrz świata z dużej skoczni w pierwszej rundzie poszybował na 144. metr, a w finale przypieczętował triumf skokiem mierzącym 137,5 metra. W obu przypadkach najeżdżał na próg z 18. platformy startowej. Na drugiej pozycji uplasował się Markus Eisenbichler (137; 16. belka i 129 metrów; 18. belka). Jego strata do zwycięzcy wyniosła piętnaście punktów. Skład podium uzupełnił Richard Freitag (130 i 132 metry - dwukrotnie 18. belka). 

Czołową "6" zamknęli Stephan Leyhe (132,5 oraz 123,5 metra - dwukrotnie 18. belka), Constantin Schmid (127; 18 belka i 131 metrów; 20. belka) oraz Moritz Baer (130,5 metra; 18. belka i 127 metrów; 20. belka). 

Na rozbiegu zabrakło trzech członków kadry prowadzonej od wiosny przez Stefana Horngachera, a więc Severina Freunda, Davida Siegela i Andreasa Wellingera. Wszyscy dochodzą do pełni sił po operacjach kolan, które przeszli w tym roku.

W stawce pań najlepiej spisała się Juliane Seyfarth. Trzecia zawodniczka minionej edycji Pucharu Świata pań uzyskała 129,5 z 26. belki oraz 124,5 metra z 29. belki. Srebro, ze stratą ponad 30 punktów, wywalczyła Katharina Althaus (123 metry; 26. belka i 116,5 metra; 29. belka), a po brąz sięgnęła Agnes Reisch (128,5 metra; 30. belka i 127,5 metra; 32. belka).

Na pozycjach 4-6 sklasyfikowane zostały kolejno Luisa Goerlich, Svenja Wuerth i Selina Freitag. Ósma finiszowała Gianina Ernst, dla której był to pierwszy występ od czasu grudniowej kontuzji i zabiegu kolana. 

Kategorie młodzieżowe padły łupem Philippa Raimunda i Finna Brauna. Drugi z nich wygrał klasyfikację skoczków do lat 17. 

Warto zaznaczyć, iż w piątkowy wieczór stosowano przeliczniki punktowe za wiatr. 

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu kobiet, mężczyzn i juniorów do lat 17 >>>

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu juniorów >>>

Sobotnie zawody drużynowe w Klingenthal rozpoczną się o 11:35. O 11:00 powinna ruszyć seria próbna. Tytułu sprzed rok będzie bronił zespół z Bawarii.


Dominik Formela, źródło: wn.de
oglądalność: (4717) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • EmiI profesor
  @W Punkt

  Widać kryteria startu są bardzo wygórowane. Niech mówi samo za siebie to że ostatni zawodnik konkursu zdobył tego lata punkty FIS Cup i debiutował w PK.

 • W Punkt doświadczony

  Płaczemy, że na starcie MP od kilku lat startuje tak mało skoczków.
  Okazuje się, że u Niemców nie jest lepiej. napisałbym nawet, że gorzej.

 • dejw profesor

  Z absencji to brak wymienionej trójki to akurat była oczywistość, ale na starcie zabrakło jeszcze jednego istotnego zawodnika - Paschke. Był zgłoszony do zawodów, ale ostatecznie nie wystąpił, więc mógł się w ostatniej chwili coś złapać, uraz (oby nie), albo niedyspozycję zdrowotną.

 • Oreo weteran

  Mała prośba do redakcji - moglibyście wyniki przedstawiać w formie tabelki chociaż top 4 - nie chce mi się szczerze czytać waszych bez urazy wypocin opisu karty wyniku... a wolałbym kliknąć raz w artykuł i widzieć szybko wyniki a nie jeszcze otwierać pdf-a... Czas to pieniądz

 • DominikFormela redaktor
  @Bałwan Skoczuś

  Carina Vogt latem zerwała więzadła krzyżowe w kolanie, co wyklucza ją z występów w sezonie 2019/20. Z podobnymi kontuzjami borykają się też Ramona Straub i Anna Rupprecht.

 • W Punkt doświadczony
  panie redaktorze

  Jeśli zabrakło Freunda, Siegela i Wellingera, to zabrakło też Recknagela i Hansa Wosipiwo.
  Ich start był równie spodziewany jak wymienionej trójki.

 • Bałwan Skoczuś początkujący
  Carina Vogt

  A gdzie Carina Vogt?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl