Kadra Japonii na inaugurację Pucharu Świata 2019/2020

 • 2019-10-27 16:10

W sobotę i niedzielę najlepsi japońscy skoczkowie rywalizowali w krajowych mistrzostwach w Sapporo. Tuż po zakończeniu rywalizacji na Miyanomori oraz Okurayamie, ogłoszony został skład reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni na pierwsze zawody Pucharu Świata 2019/2020.

W pierwszym zimowym periodzie Pucharu Świata 2019/2020 reprezentacja Japonii będzie mogła skorzystać z sześcioosobowego limitu startowego. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, o obsadzie miejsc na te zawody miały zadecydować wyniki uzyskiwane przez kadrowiczów w minionej edycji PŚ oraz Letniego Grand Prix.

Tym samym powołania na pierwsze konkursy od trenera Hideharu Miyahiry otrzymali: Ryoyu Kobayashi (który będzie bronić Kryształowej Kuli), Junshiro Kobayashi, Daiki Ito, Yukiya Sato, Naoki Nakamura, a także Noriaki Kasai. 47-letni skoczek z Sapporo ma tym samym w Wiśle rozpocząć swój 31. sezon startów w Pucharze Świata.

Według wstępnych założeń, wspomniana szóstka ma reprezentantować Japonię bez zmian aż do zawodów w Klingenthal. Do roszad ma dojść podczas przedświątecznych konkursów w Engelbergu, kiedy to większość drużyny mają stanowić zawodnicy startujący w Pucharze Kontynentalnym.

Ogłoszony został także skład reprezentacji kobiet na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Lillehammer oraz Klingenthal. W rywalizacji na skoczniach w Norwegii i Niemczech wezmą udział Sara Takanashi, Yuki Ito, Yuka Seto, Kaori Iwabuchi oraz Nozomi Maruyama.

Kadra Japonii na PŚ w Wiśle, Ruce, Niżnym Tagile i Klingenthal:

- Ryoyu Kobayashi (1. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Junshiro Kobayashi (19. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Yukiya Sato (23. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Daiki Ito (32. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Noriaki Kasai (37. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Naoki Nakamura (39. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019).

Kadra Japonii na PŚ Pań w Lillehammer i Klingenthal:

- Sara Takanashi (4. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/2019);

- Yuki Ito (12. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/2019);

- Nozomi Maruyama (20. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/2019);

- Yuka Seto (22. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/2019);

- Kaori Iwabuchi (27. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/2019).


Adam Bucholz, źródło: yahoo.co.jp
oglądalność: (9851) komentarze: (47)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • elmilkao początkujący

  Szukam miłego i kulturalnego faceta na se... spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat.
  Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu
  - http://exslove.com.pl
  i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!

 • Iwo bywalec
  @W Punkt

  Tylko że powołania Kasaiego to są tylko efekty uboczne szalonych i bardzo nieugiętych zasad Japończyków, a nie żadne sentymenty do Noriaki. Z tego samego powodu lepiej skaczący Kasai stracił miejsce na MŚ w Seefeld na rzecz tragicznego w tamtym momencie Nakamury.

 • Tomek88 profesor
  @Oczy Aignera

  Zgadzam się w 100 procentach Keiichi bardziej zasługuje na szanse niż Noriaki.Masz racje to właśnie Sato może zastąpić Kasaiego po zawodach w Klingenthal.

 • mkarcz21 bywalec

  Moim zdaniem FIS powinien dodać przepis, że skoczkowie po 45. roku życia mogą brać udział w zawodach bez względu na krajowe limity. Oczywiście nie wszyscy, tylko np. ci z czołowej 100-tki WRL.

 • alo profesor

  Ale jedziecie na tego biednego Noriakiego :-)

 • Kolos profesor
  @W Punkt

  Mnie ten skład nie drażni bo się powołanie Kasaiego na swój sposób broni (nie tylko tym, że był w najlepszej szóstce Japońskiej poprzedniego sezonu zimowego).

 • Oczy Aignera profesor
  @Tomek88

  Zapomniałem o nim. Zgadzam się z Tobą odnośnie szansy dla Keiichiego. On teraz bez wątpienia zasługuje na starty w PŚ (bardziej niż Noriaki Kasai).

 • W Punkt doświadczony
  @Kolos

  Niewątpliwie byłby to zdecydowanie lepszy termin niz obecny, w środku sezonu.
  To, co napisałeś jest mocno sensowne. Tyle, że nie dla niereformowalnych Japończyków.
  Kasaiego, zdaje się, puszczą z rozbiegu nawet w trumnie. Byle pobił kolejną barierę wieku.
  Dobrze, że w skokach nie obowiązuje taka zasada jak w kolarstwie torowym. Tam, na przykład w wyścigu na 4km na dochodzenie albo na 1 km ze startu zatrzymanego, z każdego kraju może startować jeden kolarz. Gdyby to obowiązywało w skokach, to w zeszłym roku nie skakałby Kobajaszi, tylko Kasai. Zresztą. Skakałby już od 20-tu lat i nie był do zmiany. Przejaskrawiam, ale strasznie mnie ten skład drażni.

 • Kolos profesor

  Swoją drogą Japończycy powinni się postarać o organizację PŚ w Sapporo na początku sezonu, w Grudniu jak to bywało pod koniec lat 80 i w latach 90.

  Wtedy na starcie zrobiliby sobie przegląd i do Europy na PŚ wysłaliby najlepszą 6 na dany moment.

 • Kolos profesor

  Z drugiej strony 5 z 7 najlepszych Japończyków z LGP jest w kadrze na PŚ, nie ma tylko Iwasy i Keichii Sato a jest Kasai.

 • Pavel profesor
  @szczurnik

  U Japończyków tak to nie działa, przyjęli sobie zasadę, że startuje najlepsza szóstka z zeszłego sezonu to startuje najlepsza szóstka z zeszłego sezonu i nie ważne kto w tej szóstce jest Kasai, Ito czy pani Grażyna z warzywnika. Z resztą Noriaki sam padł ofiarą systemu, z którego teraz korzysta, czyli w podobny sposób ustalano skład na MŚ i na najważniejszy turniej sezonu pojechał Nakamura pomimo, że w Kasai był w wyższej formie. Dura lex sed lex. Co by nie mówić o japońskim systemie, przynajmniej są konsekwentni i trzymają się tego co ustalili.

 • szczurnik bywalec
  Nie tylko wartość sportowa się liczy

  Zapominacie jeszcze o marketingowej. Można widzów zapytać, kogo najlepiej kojarzą, ale wystarczy już zauważyć, ile czasu antenowego Noriaki dostał w ostatnim sezonie - nieproporcjonalnie do swojej pozycji w zawodach. Niedawna wizyta Ryoyu na torze F1? Razem z Noriakim. Sponsorzy zwracają uwagę o wiele bardziej na czas ekspozycji, niż poziom sportowy, więc ktoś młody by musiał być nie tylko lepszy - ale wręcz pozamiatać Kasaim, by nie było ryzyka utraty sponsorów przyciągniętych przez Legendę. Tak samo u nas by trzymano Małysza, gdyby chciał kontynuować...

 • Pavel profesor
  @Raptor202

  Problem jest taki, że tu nie chodzi o to, aby Kasaiego wepchnąć do składu. Po prostu Japończycy mają dziwaczne kryteria doboru składu, czyli na starcie PŚ skacze czołowa 6 poprzedniego sezonu i nie ważne są nazwiska, ani obecna forma.

 • Raptor202 weteran

  Trzymanie kogokolwiek w składzie ze względu na zasługi (nieważne, czy jest to Kasai, Takeuchi czy inny Sato), gdy ów zawodnik prezentuje słabszą formę od innego, który tego miejsca w składzie nie ma, jest absurdem i nie powinno się dopuszczać do takich sytuacji. Szczególnie gdy w grę wchodzi rozwój młodego skoczka, któremu bardzo przydałoby się doświadczenie z konkursów PŚ.

 • Tomek88 profesor
  @Oczy Aignera

  Czemu nie Keichii Sato ? Chłopak naprawdę ma potencjał i powinnien dostać szanse.

 • Oczy Aignera profesor
  @Tomek88

  Najprawdopodobniej to Kasai zostanie zastąpiony kimś z duetu Takeuchi / Tochimoto.

 • Tomek88 profesor
  @DanielBlanco

  Dobrze zgoda.Tyle tylko,że rok temu o tej porze Keichi Sato był praktycznie nie znany. Mało kto wiedział,że jest taki skoczek.

  Sato debiut w pucharze Kontynentalnym zaliczył w styczniu tego roku w sapporo.Tak samo było z pucharem świata.Piszesz,że Kasai był lepszy od Keichiego Sato w bezpośredniej rywalizacji w pucharze świata.Uważam,że takie porównanie nie ma sensu bo Kasai skacze na tej skoczni 30 lat (albo i więcej i zna ja jak własną kieszeń) a Sato debiutował wtedy w pucharze świata i w pierwszym starcie zdobył punkty (był 26).Ponadto w to lato Sato poczynił znaczący postęp i to było widać w LGP.Właśnie dlatego moim zdaniem to on zasłużył na nominacje na zawody pś.

  Co do Takeuchiego to końcówke lata miał bardzo dobrą.W krajowych zawodach też skakał dobrze i zasłużył na wyjazd na Puchar Świata. Ma już 32 lata wiec jest też doświadczony.

  Zobaczymy jak to sie potoczy podejrzewam,że po zawodach w Klingenthal Takeuchi lub Sato zastąpią najsłabszego z pucharu świata najprawdopodobniej Nakamure lub Ito.

 • DanielBlanco bywalec

  Noriaki Kasai w zeszłym sezonie także dostał kontrowersyjną nominację na zawody w PŚ, jednak wyniki pokazały, że jednak ta decyzja obroniła się.
  1. Po trzech pierwszych weekendach miała nastąpić rotacja za najsłabszego, a okazał się nim jednak Takeuczi.
  2. Toczimoto, który dostał weekendy w Predazzo i Zakopanem także okazał się słabszy od Noriakiego.
  3. W bezpośredniej rywalizacji w Sapporo Kasai był lepszy od K.Sato, a także ponownie od Takeucziego i Toczimoto.
  4. W zawodach po Sapporo do końca sezonu najsłabszym z Japończyków w PŚ był Nakamura i jeżeli ktoś się nadawał do wymiany, to właśnie Naoki.
  Wobec powyższego wierzę, że decyzja sztabu Japonii o powołaniu Noriakiego okaże się słuszna również w nadchodzącym sezonie. O powołaniach powinna decydować wyłącznie forma i umiejętności, a nie wiek. Niezależnie od tego czy ma się 15 czy 50 lat.

 • W_S profesor
  @Kolos

  Może i skacze, ale nadal skacze mocno przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo. Dlatego lepiej inwestować w K. Sato, lub Iwasę, którzy latem skakali na prawdę bardzo dobrze. Bardzo lubię Kasaiego i doceniam jego osiągnięcia, czy rekordy, ale w tym wypadku wydaje się, że jeździ na PŚ za nazwisko.

 • alo profesor
  @Tomek88

  To się Noriaki musi spiąć i mieć dużo punktów PŚ po tym sezonie bo za rok się do składu nie załapie. Chyba że Japońce zmienią kryteria dobierania składu przez rok

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).