Rosnąca motywacja Hendrickson, Amerykanie powołali kadrę juniorów

 • 2019-10-31 11:12

Sarah Hendrickson przy okazji październikowego wpisu na swoim blogu podzieliła się z kibicami wrażeniami dotyczącymi tegorocznego powrotu do rywalizacji. Najbardziej utytułowana amerykańska zawodniczka zapowiedziała występy w nadchodzącej edycji Pucharu Świata, a jej rodzimy związek ogłosił składy kadr młodzieżowych na sezon 2019/20.

- Abstrahując od wyników, letnia wyprawa do Europy okazała się sukcesem! Podróżowałam, nawiązałam dobry kontakt z nowymi koleżankami z reprezentacji, a do tego odnalazłam nowe zakątki miast, w których bywam od dekady. Towarzyszyło mi poczucie ciekawości, czego brakowało mi od dłuższego czasu. Zwykłe spacery i ponowne odkrywanie znanych mi miejsc od dawna nie sprawiało mi tyle radości. Celem tego lata było jednak zmierzenie się z nowymi wyzwaniami oraz czerpaniem satysfakcji z możliwości ponownej rywalizacji - pisze mistrzyni świata z 2013 roku.

Triumfatorka pierwszej w historii edycji Pucharu Świata kobiet - rozgrywanej w sezonie 2011/12 - we wrześniu stawiła się na starcie czterech konkursów z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego pań. Na początek była szósta w Lillehammer, gdzie drugie zawody nie doszły do skutku z powodu zbyt silnego wiatru. Tydzień później - w austriackim Stams - po raz pierwszy w karierze została zdyskwalifikowana za nieprzepisową długość nart. Drugi konkurs zakończyła na 9. pozycji, lądując między Danielą Iraschko-Stolz a Manuelą Malsiner.

- Zawsze byłam na granicy w kontekście stosunku długości nart do masy ciała, ale zawsze byłam w stanie sprostać zasadzie BMI. Odpowiednie wyważenie masy ciała nie jest prostym zadaniem, ale to część naszego sportu - opisuje olimpijka z Soczi oraz Pjongczangu.

- Czy powinnam wspomnieć, że w Lillehammer, gdzie wracałam do stawki, na liście startowej pojawiło się więcej kobiet niż mężczyzn? - zastanawia się sportsmenka, która od lat walczy o prawa kobiet w skokach narciarskich. To właśnie Hendrickson, w 2014 roku, otworzyła pierwszy w historii konkurs olimpijski pań. Dodatkowo zawodniczka pełni funkcję przedstawicielki zawodniczek w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

- Byłam zszokowana nerwami, które wkradły się przed pierwszymi zawodami. Dzięki doświadczeniu, nabytym przez lata kariery, starałam się raczej rozpoznać problem niż ignorować go lub oceniać. Byłam zaniepokojona w obliczu zmierzenia się z wyzwaniem, ale te są przywilejem. Czym byłoby życie bez ścian, na które można się wspinać? - pisze skoczkini na swoim blogu. 

Hendrickson, po występach kontrolnych w Norwegii oraz Austrii, pozostała w Europie, aby odbyć kilka sesji treningowych. Trzynastokrotna triumfatorka zawodów rangi Pucharu Świata ćwiczyła m.in. na obiektach w Predazzo, Ramsau oraz Bischofshofen.

- Spędziłam dużo czasu w małym włoskim miasteczku z moim byłym włoskim trenerem, pod wodzą którego zdobyłam w tym miejscu złoto mistrzostw świata w 2013 roku. Wspaniale było tam być i przypomnieć sobie tamte wydarzenia, choć same skocznie są trudne technicznie. Po zajęciach czułam jednak, że ciężka praca naprawdę się opłaciła. Na dużej skoczni odnalazłam więcej pewności siebie, czego brakowało mi na tego typu obiektach. Przed powrotem na skocznię zmagałam się z uzyskaniem zaufania do swoich kolan i swojego organizmu, a teraz udało mi się to osiągnąć - zapewnia pięciokrotna uczestniczka światowego czempionatu, wspominając okres współpracy z Paolo Bernardim.

- Pomimo bólu pleców i, oczywiście, sporadycznego dyskomfortu w kolanie, byłam zdziwiona liczbą skoków oddanych tego lata. Do niczego mnie nie zmuszano, trenowałam dla samej siebie. Myślę, że moi trenerzy byli zaskoczeni entuzjazmem, który wykazywałam po przyjeździe na trening. Uważam, iż moja pasja do skoków narciarskich naprawdę powróciła - relacjonuje 25-latka urodzona w Salt Lake City.

- Moje cele stają się coraz bardziej klarowne, a uśmiech powraca na dobre. Do zobaczenia na pierwszym Pucharze Świata w grudniu - kończy swój jesienny wpis Hendrickson, zapowiadając powrót do Lillehammer, gdzie na dużym obiekcie rozpocznie się dziewiąta edycja tego cyklu.

Pod koniec października Amerykanie ogłosili zestawienie kadr juniorów w skokach narciarskich na nadchodzący sezon zimowy. Celem męskiej i żeńskiej grupy są dwie imprezy młodzieżowe zaplanowane na tę zimę. Mowa o mistrzostwach świata juniorów i zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży, które od będą się kolejno w niemieckim Oberwiesenthal i szwajcarskiej Lozannie. Skoczkowie o medale drugiego spośród tych wydarzeń powalczą we francuskiej miejscowości Premanon. Większość zawodników będzie szkolona w swoich klubów, kontynuując edukację w szkole średniej.

Kadra juniorów mężczyzn: Greyson Scharffs (2001), Canden Wilkinson (2002), Erik Belshaw (2004), Hunter Gibson (2001), Landon Lee (2002).

Kadra juniorów kobiet: Jillian Highfill (2004), Rachael Haerter (2004), Cara Larson (2000).


Dominik Formela, źródło: usanordic.org + sarahhendrickson.space
oglądalność: (1657) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).