Gościnny występ Polaków w mistrzostwach Słowacji

 • 2019-10-31 14:57

Kompleks skoczni w Bańskiej Bystrzycy był w miniony weekend areną tegorocznych mistrzostw Słowacji na igelicie. Impreza była skierowana głównie w kierunku juniorów,  choć w osobnej kategorii mierzyli się też weterani. Wśród zgłoszonych pojawili się również reprezentanci Polski.

Tamara MesikovaTamara Mesikova
Kira KapustikovaKira Kapustikova

Areál Žlté położony w regionie Horehronie już po raz kolejny gościł adeptów skoków narciarskich ze Słowacji, i nie tylko. Tej jesieni, na czterech obiektach, rywalizowano tam w ośmiu kategoriach wiekowych. O medale walczyli też młodzi kombinatorzy norwescy.

W stawce juniorów najlepiej spisał się Erik Kapias. 15-latek - mający za sobą cztery występy w konkursach rangi FIS Cup - skoczył 58,5 oraz 62 metry na obiekcie HS63, którego rekordzistą jest Klemens Murańka. Nasz rodak w 2005 roku, w wieku jedenastu lat, poszybował na odległość 70,5 metra. Drugie miejsce, ze stratą zaledwie 0,3 pkt., zajął Czech Filip Krenek (57 i 61,5 metra). Trzeci był jego rodak - Vojtech Machac (60 metrów z upadkiem i 60,5 metra). Piątą notę uzyskał przedstawiciel Klubu Sportowego Chochołów - Dawid Stasiak.

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu juniorów >>>

Wśród dzieci urodzonych w latach 2006-2007 równych sobie nie miał Kacper Jarząbek (63 i 64 metry) z TS Wisła Zakopane. Najlepszym ze Słowaków był Hektor Kapustik (60,5 oraz 62,5 metra), którego wyprzedził jeszcze Daniel Skarka z Czech (63,5 oraz 61,5 metra). Ciekawostką jest bardzo dobry rezultat Tamary Mesikovej. Zawodniczka spokrewniona z byłym reprezentantem tego kraju, Martinem Mesikiem, pozostawiła w pokonanym polu wielu chłopców, w tym kilku z naszego kraju.

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu młodzików (2006-2007) >>>

Starcie weteranów przyniosło dwóch zwycięzców. Identyczną notę na omawianym obiekcie wywalczyli 34-letni Rene Stefanovie (58 i 61,5 metra) oraz o jedenaście lat starszy Jozef Pavlica z Czech (59 i 60,5 metra). W stawce siedmiu śmiałków znalazło się też czterech Polaków - po dwóch z Zagórza i Łodzi. Górą byli ci pierwsi, których reprezentowali 23-letni Dawid Kaszuba i 19-letni Dawid Groszek - kolejno 4. i 5. miejsce. Odpowiednio na 6. i 7. pozycji wylądowali 20-letni Jakub Mirowski oraz jego rówieśnik - Adam Kujawa. Biało-Czerwonych rozdzielił 63-letni Jozef Hysek ze Słowacji.

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu weteranów >>>

Triumf na 38-metrowym obiekcie święcił Szymon Byrski z KS Chochołów. W konkursie dzieci urodzonych w latach 2008-2009, Polak pokonał Jiriego Cernego z Czech oraz Dawida Dziobonia z KS Rutkow-ski. Najlepszy Słowak - Michal Valach - finiszował czwarty. W starciu dziewcząt wygrała Kira Kapustikova (dwukrotnie 26 metrów), choć dalej skakała występująca poza klasyfikacją ze względu na przekroczenie limitu wiekowego Ewa Frączek z AZS Zakopane. Dwunastolatka lądowała na 28. i 27. metrze.

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu chłopców (2008-2009) >>>

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu dziewcząt (2008-2009) >>>

Kategorie dzieci urodzonych w latach 2010-2011, rozgrywana na skoczni HS18, przyniosły sukcesy Polaków. Mowa o dziewięcioletnim rodzeństwie Bobaków trenującym w KS Eve-nement Zakopane. Pośród dziewcząt wygrała Antonina, a wśród chłopców Piotr. Najmłodsi próbowali swoich sił na pięciometrowej skoczni, gdzie ex aequo wygrali 5-letni Bronisław Kidoń z KS Chochołów i dwa lata starszy Premek Mika z Czech. Za nimi uplasowała się Sabina Fizkova.

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu chłopców (2010-2011) >>>

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu dziewcząt (2010-2011) >>>

Kliknij, aby zobaczyć wyniki konkursu dzieci >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13740) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @wiatrhula111

  "Zmordy" (tak, to jego pseudonim) mógłby wznowić karierę dla Przemysława Babiarza, który mógłby wychwalać go za wysoki wzrost.

 • wiatrhula111 profesor
  @alo

  Jeśli Zmoray wznowi karierę to może i tak

 • Delfin bywalec
  BYŁEM NA SŁOWACJI

  Byłoby super! Gdyby Słowak wystąpił w PŚ. Sądzę jednak że to się nie stanie w najbliższych pięciu latach. A nawet gdyby tak się stało to punkty tylko przypadkiem............ No cóż. Po mimo tego życzę słowakom dobrego życia
  sportowego!

  P. S. Tytuł nie ma znaczenia🙂

 • Oczy Aignera profesor
  Popularność

  Kuba Mirowski - najbardziej znany skoczek amatorski.

 • Kolos profesor

  Czy ja wiem czy wynik Tamary powinien dziwić? W końcu mowa o 12-13 letnich dzieciach. W tym wieku jeszcze dziewczynki od chłopców jeszcze aż tak fizycznie się od siebie nie różnią.

 • szczurnik bywalec
  Brak pliku Žiaci2006_skok.pdf

  Nie można przejrzeć wyników konkursu młodzików (2006-2007).

 • alo profesor

  Może za jakiś czas Słowak zagości w PŚ

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).