Austriacy ładowali baterie na Cyprze

 • 2019-10-31 23:45

Podobnie jak w ubiegłych latach, austriaccy skoczkowie spędzili tydzień na Cyprze, gdzie odbyli obóz regeneracyjny. Podopieczni Andreasa Feldera podkreślają, że przede wszystkim był to doskonały czas na integrację drużyny.

- Mieliśmy wiele zajęć, które umożliwiły nam naładowanie baterii. Spędziliśmy czas aktywnie, grając m.in. w tenisa, siatkówkę plażową czy piłkę nożną. Po prostu dobrze bawiliśmy się jako drużyna. To naprawdę oczyszcza umysł. Jesteśmy zmotywowani i gotowi na inaugurację Pucharu Świata - mówi Stefan Kraft.

Aspekt integracyjny mógł być szczególnie ważny dla Jana Hoerla, świeżo upieczonego wicemistrza Austrii, który po raz pierwszy znalazł się w składzie kadry narodowej na otwarcie sezonu. - Ilość godzin treningowych nie była na tyle duża, by przeszkodzić w ładowaniu baterii. Wyjazd zbliżył nas do siebie jeszcze bardziej jako zespół. Atmosfera w naszej ekipie jest co najmniej tak dobra jak cypryjska pogoda. Jak dla mnie zima mogłaby zacząć się już teraz.

Daniel Huber wspomniał o innowacyjnej formie treningu. - Przez większość dni trenowaliśmy rankiem, więc po południu mieliśmy czas na indywidualną regenerację. Czymś nowym była dla nas gra w futbol amerykański w ramach treningów siłowych i szybkościowych. To był naprawdę dobry czas.

Ostatnie tygodnie przed inauguracją Pucharu Świata podopieczni Andreasa Feldera spędzą m.in. na dwóch obozach treningowych - w Garmisch-Partenkirchen oraz Innsbrucku, gdzie do dyspozycji oddano już tory lodowe. Warto przypomnieć, że austriacki szkoleniowiec nominował już skład na wiślańskie zawody. Do Polski przyjadą Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft oraz Gregor Schlierenzauer.


Natalia Żaczek, źródło: Komunikat prasowy OSV
oglądalność: (3151) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Profesjonalista

  Jan Hoerl to jest prawdziwy skoczek, a nie jakiś podrabianiec. Widać u niego profesjonalizm.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).