Bjoern Einar Romoeren gościem królewskiej pary w Norwegii

 • 2019-11-09 17:27

Bjoern Einar Romoeren, który od kilku miesięcy walczy ze złośliwym nowotworem, w tym tygodniu był gościem królewskiej pary w Norwegii. Przed kolejnym cyklem radioterapii, którą odbywa w niemieckim Heidelbergu, pojawił się na uroczystej kolacji oraz pokazał królowi Haraldowi i królowej Sonji skocznię w Oslo-Holmenkollen.

Bjoern-Einar RomoerenBjoern-Einar Romoeren

W środę wieczorem podczas przyjęcia Romoeren był jednym z najważniejszych gości. Oprócz niego, swoją obecnością królewską parę zaszczycili również prezydent Słowenii, Borut Pahor oraz zdobywczyni Pucharu Świata za ubiegły sezon, Maren Lundby.

- Gdy otrzymałem zaproszenie, nie mogłem odmówić. Niemieccy i norwescy lekarze, którzy prowadzą moje leczenie, pomogli mi wszystko zorganizować. Doceniam to. Musiałem się specjalnie przygotować do tej wizyty – piłem mnóstwo wody i sporo spałem. Odnoszę wrażenie, że moje ciało działa teraz jak jeden wielki system kanalizacyjny. Na co dzień czuję się bardzo zmęczony – przyznał 38-latek na łamach VG.

- Rola przewodnika króla Haralda oraz królowej Sonji po skoczni Holmenkollbakken była dla mnie szczególna. Dzień wcześniej, podczas kolacji dowiedziałem się, że skokami narciarskimi interesuje się również słoweński prezydent. Nie mogłem trafić lepiej – powiedział były rekordzista świata w długości lotu narciarskiego, który swoją najdłuższą próbę w karierze oddał w 2005 roku na Letalnicy w słoweńskiej Planicy.

Po zakończeniu kariery sportowej, Romoeren pełnił rolę specjalisty ds. marketingu w norweskiej federacji. W lipcu bieżącego roku spadła na niego bardzo zła wiadomość – dowiedział się, że cierpi na rzadką odmianę nowotworu kości zwaną mięsakiem Ewinga. W rozmowie z gazetą Se og Hoer przyznał, że na początku myślał, iż ból, który odczuwał, był spowodowany kontuzją odniesioną przed kilkoma laty. W 2011 roku skoczek zmagał się z bólem pleców, którego przyczyną było wypadnięcie dysku. Rezonans magnetyczny przeprowadzony parę miesięcy temu wykazał, że dolegliwość spowodowana jest obecnością złośliwego guza w biodrze.

- Po powrocie do Niemiec przeszedłem kolejny cykl naświetlań. Co prawda ostatnie wydarzenia kosztowały mnie sporo energii, ale uważam, że było warto. Szczególnie dlatego, że mogłem tam się pojawić z moją żoną. Jeśli chodzi o leczenie, wszystko przebiega zgodnie z planem. Zakończyłem radioterapię, czekają mnie teraz ostatnie cykle chemioterapii w Norwegii.

Steinar Bjerkmann, specjalista ds. komunikacji w norweskiej kadrze wierzy, że Romoeren powróci do formy jak najszybciej.

- Bjoern jest bardzo silny. W ciągu tych dwóch dni otrzymał wiele pozytywnych bodźców, lecz wiadomo, że to było dla niego dość wyczerpujące. Mamy nadzieje, że pojawi się na skoczni przy okazji marcowego turnieju Raw Air. Ciężko określić, kiedy powróci do normalnego funkcjonowania, lecz jest zdeterminowany, by wyjść zwycięsko z najważniejszej walki w życiu – podsumował Bjerkmann.


Piotr Bąk, źródło: vg.no
oglądalność: (4374) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MK92 doświadczony

  Przykro widzieć Bjoerna w takim stanie. Terapia wyniszcza organizm pewnie w nie mniejszym stopniu niż sam nowotwór. Podziwiam, że ma siłę przy tym wszystkim brać udział w takich wydarzeniach, a na jego twarzy maluje się uśmiech. Trzymam mocno kciuki, żeby mu się udało definitywnie wyleczyć, choć człowiek ma z tyłu głowy świadomość, że to ciężka choroba i różnie może być za parę miesięcy...

 • Oczy Aignera profesor
  Medal Holmenkollen

  Wydaje mi się, ze Bjoern dostanie w przyszłym roku Medal Holmenkollen.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Nie wygląda to zbyt dobrze

  Powiem otwarcie - jak przeżyje więcej niż 2 lata to będzie bardzo dobrze. Oby to była słabo przerzutowalna odmiana.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).