Groźny upadek Piotra Żyły! Lekarz kadry o stanie zdrowia zawodnika

 • 2019-11-24 14:32

Doktor Aleksander Winiarski, pełniący rolę lekarza kadry narodowej polskich skoczków narciarskich, tuż po niedzielnym konkursie w Wiśle przekazał przedstawicielom mediów najnowsze informacje dotyczące stanu zdrowia Piotra Żyły. 32-latek, który upadł w pierwszej rundzie rywalizacji indywidualnej, był w dużym szoku i ma mocno zranioną twarz, natomiast nie doznał poważniejszej kontuzji.

- Z Piotrkiem jest już dobrze, choć cała sytuacja wyglądała nieciekawie. Można powiedzieć, że nawet dalej tak wygląda, bo upadek spowodował liczne otarcia na twarzy. To będzie się dość długo goiło, lecz na szczęście oprócz tego nic istotnego się nie stało. Nie ma żadnych złamań, jest wyłącznie poobdzierany.

- Nie wiem, czy konieczne będzie przeprowadzenie badań. Wszystko jest pod kontrolą. Jeśli cokolwiek trzeba byłoby zrobić, to w każdej chwili można podjąć decyzję o dokładniejszych badaniach. Jesteśmy w Polsce, na miejscu, mamy wszystko pod kontrolą.

- Piotrek tuż po zdarzeniu nie utracił przytomności. Można powiedzieć, że był w amoku, szoku. Targały nim emocje, był zły na to, że nie wyszedł mu skok. Całą sytuację pamięta, w tym momencie czuje się dobrze.

- Raczej nie ma zagrożenia, że Żyła nie wystartuje w Ruce. Prawdopodobnie tam się uda, jednak będziemy go w najbliższym czasie obserwować. Odpowiednie decyzje będą podejmowane na bieżąco.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (17303) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • PatrykPiec2003 początkujący
  @Major_Kuprich

  Delikatnie napomknę, że wtedy jak Prevc upadł to tego samego weekendu upadł Kamil Stach i ostatecznie zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej

 • Admary stały bywalec
  @Janeman

  Miał badanie tomografem i wszystko OK

 • Oczy Aignera profesor
  @nicoz

  Według Ciebie jest "przypadkowa kwalifikacja końcowa", a według mnie w czołowej dziesiątce nie ma żadnych zaskoczeń. Przypadki losowe są zawsze wliczone w sport i nigdy nie będzie tak, że kolejność zawodników idealnie będzie odwzorowywać ich formę.

 • nicoz weteran
  Loteria

  Te zawody powinny być odwołane i nie byłoby wypadków. Mamy przypadkową kwalifikację końcową i kontuzjowanego zawodnika a że to Piotrek to wygląda na poważny wstrząs. Więcej szczęścia w następnych zawodach.

 • Kolos profesor
  @Janeman

  Uderzyła go w twarz narta, a nie uderzył głową w zeskok. Szansa więc na jakiś poważniejszy uraz głowy była mniejsza. Tym niemniej powinno się dmuchać na zimne w takich przypadkach.

 • Delfin początkujący

  W sporcie takie rzeczy się zdarzają. Nie wiem czy to przez wiatr czy przez nieuwagę Piotrka, ale jedno jest jasne wszyscy życzymy Polakowi powrotu do pełni sił. Ale coś mi się zdaje że jeśli chciał iść oddać drugą próbę to albo nic poważnego się nie stało albo ma poważny wstrząs mózgu. Ale raczej to pierwsze skoro został wystawiony do zawodów w Ruce. Piotrze jeśli to czytasz to życzę Ci abyś wrócił do zdrowia!

 • Janeman weteran

  Brzmi to bardzo nieprofesjonalnie - jak lekarz może mówić, o braku konieczności dalszych badań po tak wyglądającym upadku i zachowaniu zawodnika bezpośrednio po nim...
  W dzisiejszych czasach diagnostyka obrazowa jest w takiej sytuacji standardem i bez względu na deklaracje Piotra (którey z pewnością bardzo rwie się do rywalizacji...) powinna zostać wykonana.
  Dodatkowo sposób w jaki uderzył o zeskok powoduje duże ryzyko pęknięć żeber czy wstrząśnienia mózgu.
  ps.Wygląda na to, że obrażenia twarzy powstały w wyniku uderzenia nartą już po upadku - przewrócił się i dodatkowo miał pecha.

 • alo profesor

  Na to wygląda że bez złamań. Zobaczymy jak to się odbiło na formie w Ruce. Podobno po upadku chcial nawet isc skakać.

 • Major_Kuprich profesor
  Ciekawe jak to wpłynie

  Na jego dyspozycje - może przez ten jeden upadek będziemy widzieli zjazd analogiczny do tego co się stało z Prevcem w sezonie 2016/2017?

 • W Punkt doświadczony

  Wyglądało na to, ze uderzyła go narta.
  Poza głową chyba nie ucierpiał. Pytanie czy uderzenie nie spowodowało jakiegoś wstrząsu.
  Jego zachowanie tuż po skoku wskazuje na to, że mogło spowodować.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl