Ambitne cele Anttiego Aalto po kontuzji

 • 2019-11-28 19:56

- Chciałbym zrobić krok naprzód względem ubiegłej zimy i zbliżyć się do czołówki - zapowiada w rozmowie z naszym serwisem bojowo nastawiony Antti Aalto, który rywalizację w Pucharze Świata rozpocznie od wizyty w Ruce. Absencja Fina w Wiśle wynikała z kontuzji kostki, której doznał on na ostatniej prostej przygotowań do zimy.

- Podczas treningu nieco uszkodziłem kostkę, przez co musiałem odpuścić wiślańską inaugurację. W tym czasie skupiałem się na treningu i powrocie do pełnej sprawności - mówi 24-latek, który pierwsze próby po przerwie wykonał w Taivalkoskim, a w miniony weekend wygrał mistrzostwa Finlandii w Rovaniemi. 

- Teraz nie doskwiera mi już ból. Wszystko jest w porządku, więc jestem gotowy do rywalizacji - mówi najlepszy przedstawiciel Suomi minionego sezonu.

- Dobrze rozpocząć sezon przed własną publicznością. W Ruce jest bardzo zimowo, więc to dobre miejsce do zainaugurowania startów na śniegu - zaznacza Aalto.

- Mówiąc o minionej zimie, mam powody do zadowolenia. Głównie za sprawą życiowych wyników osiąganych w Pucharze Świata. Oczywiście, nadal mam spore rezerwy i jestem w stanie skakać lepiej. Moim celem jest wskoczenie na nieco wyższy poziom niż w poprzednim sezonie - zapowiada podopieczny trenera Lauriego Hakoli, którego najlepszym wynikiem w elicie jest 6. miejsce wywalczone w Niżnym Tagile, gdzie skoczkowie pojawią się już za tydzień.

- Skoki nie są teraz popularną dyscypliną w Finlandii. Być może było tak jeszcze kilka lat temu, choć teraz znów pojawia się nieco większe zainteresowanie - zauważa olimpijczyk z Pjongczangu.

- Słyszałem na swój temat pochlebny opinie, ale nie chcę narzucać na siebie zbyt dużej presji. Chciałbym zrobić krok naprzód względem ubiegłej zimy i zbliżyć się do czołówki, a do czego czerpać możliwie dużą przyjemność ze skakania na nartach. Traktuję sport poważnie, ale nie zapominam też o chwilach relaksu, które od czasu do czasu są istotne - kończy 25. skoczek poprzedniej edycji Pucharu Świata.

Korespondencja z Ruki, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2375) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • FLowBone redaktor
  Powodzenia

  Wypada mocno kibicować temu zawodnikowi. Niestety fińskie skoki są w dramatycznym stanie, a poprzedni sezon Aalto był tego zupełnym kontrastem. Oby tak dalej. Niech chociaż jeden Fin trzyma poziom na skoczni. :)

 • Delfin bywalec

  Dobrze że ma takie ambitne plany, to znaczy że się lepiej czuje. Może jakieś podium..................

 • Agent99 weteran

  Cieszę się niezmiernie, że Antti powraca do PŚ. Jego wypowiedzi wskazują, że Fin jest dobrej formie, i że Aalto nie brakuje pewności do co swoich aktualnych możliwości. Ciekawe, czy gdyby nie ta kontuzja, to Antti, nie zaczął by tego sezonu z jeszcze wyższego pułapu. To jest dosyć ciekawe. Brakowało mi go najbardziej w Wiśle. Trzymam za niego mocno kciuki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).