Kadra Polski na PŚ w Niżnym Tagile, niedosyt Dolezala po Ruce

 • 2019-12-01 16:50

Tuż po odwołaniu niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Ruce, trener Michal Doležal ogłosił skład reprezentacji Polski na kolejne zawody, które odbędą się w Niżnym Tagile (7-8 grudnia). Biało-Czerwoni udadzą się do Rosji w siedmioosobowym składzie.

Sztab trenerski nie zdecydował się na roszady w zespole. Tym samym na skoczni Aist (HS134) zaprezentuje się ten sam skład reprezentancji Polski, którzy wystąpili w Ruce. W akcji ujrzymy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Zyłę, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego oraz Klemensa Murańkę.

W Niżnym Tagile odbędą się dwa konkursy indywidualne. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata piąte miejsce zajmuje Kamil Stoch, a dziewiąty jest Dawid Kubacki. Polacy są sklasyfikowani na czwartej pozycji w Pucharze Narodów.

- Decyzja o odwołaniu niedzielnych zawodów w Ruce nie była zaskoczeniem. Prognozy były złe już od soboty. Rozmawiałem z Borkiem Sedlakiem, który miał podobne informacje. Nie było szans na przeprowadzenie konkursu. Niemniej, to nie pierwszy raz, kiedy tak się dzieje. Jak zawsze, my byliśmy gotowi do rywalizacji w zawodach - zapewnia szkoleniowiec.

- W Ruce liczyliśmy na więcej. W niedzielny poranek przeprowadziliśmy analizę i dostrzegamy pewne rezerwy w samych skokach. To na nich musimy się skupić, a nie patrzeniu na kombinezony rywali - twierdzi Czech.

- Nie było dużo rozmów w sprawie sobotnich dyskwalifikacji zagranicznych skoczków. Oficjalnie powiedziano, że chodziło o przepuszczalność powietrza z tyłu nogawek. Wierzymy i ufamy, że chodziło tylko o to i koncentrujemy się dalej na skokach. Przez ostatnie lata ja zajmowałem się kombinezonami w kadrze, natomiast teraz poprawek i kontroli sprzętu dokonują Andrzej Zapotoczny i Zbigniew Klimowski - dodaje trener.

Skład Polski na PŚ w Niżnym Tagile (HS134):

- Kamil Stoch (5. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20);

- Dawid Kubacki (9. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20);

- Piotr Żyła (19. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20);

- Maciej Kot (22. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20);

- Stefan Hula (31. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20);

- Jakub Wolny (35. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20);

- Klemens Murańka.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 06.12.2019
11:30 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
15:30 - Kwalifikacje

Sobota, 07.12.2019
14:30 - Seria próbna
15:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 08.12.2019
14:00 - Kwalifikacje
15:30 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8951) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • TomekNS doświadczony
  Witam

  Jak na razie nasi skoczkowie nie pokazują swojej mocy o której tak media się rozpisywały. Widać muszą się rozkręcić. Ja mam nadzieję że to nastąpi już w ten weekend bo jak nie to czarno widzę ten sezon.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  Sklad jest ok


  Moim zdaniem najstabilniejszy jak na tą chwilę i najmocniejszy z naszych jest Piotrek Żyła. Wczoraj zajął 13 miejsce dzięki świetnej próbie na 136 metr, choć ten pierwszy był nieco słabszy.
  Praktycznie we wszystkich próbach pokazywał się z dobrej strony, choć trochu brakuje do najlepszych.
  Dawid Kubacki - Dawid nie jest w najwyzszej formie. Miał też swoje gorsze próby, ale naszczęście w seriach nie ocenianych. Walczył z problemami po wyjściu z progu w quali, ale na tyle opanował
  swoją pozycję przelotową, że doleciał do 133 metra. Musi jeszcze popracować nad szczegółami, choć tak mizernie to nie jest.

  Kamil Stoch - strasznie skacze w kratkę. Tak jak Forfang. Potrafi raz przelecieć HS, raz potrafi spartolić skok. Prędkości nie napawają optymizmem, choć tak źle nie jest. Dobra prędkość
  pozwala dobrze się wybić z progu, potem zyskuje się odpowiednią wysokość, przez co dużą prędkością można złapać noszenie i w konsenkwencji czego wpływa to dobrze na odl.

  Maciek Kot - tutaj muszę gościa pochwalić za duży postęp. Nie ma głupich błędów w powietrzu, co pozwala uzyskiwać dobre skoki. 25 i 18 miejsce naprawdę cieszą, zwłaszcza po 2 letnim kryzysie
  Powinno to dobrze wpłynąć na jego psychikę. Nabierze więcej pewności siebie.

  Jakub Wolny - jest on zaprogramowany zdecydowanie na mamuty i skocznie duże. Tak jak Martin Koch czy Kranjec. Ale też musi nad stabilnością popracować tak jak Kubacki i Stoch. Tak poza tym
  to postęp jest w stosunku do Wisły

  Stefan Hula - Jak na 33 lata to znakomicie. Swoją najwyższą forme ma za sobą. Jego miejsca w zasięgu są od 20 do 30-ego.

  Klemens Murańka - z tej mąki chleba nie będzie. Te Tajnerowskie przepowiednie idą w las
  Jak mu mocno podwieje, to zapunktuje, choć to będą miejsca do 20 max (oczywiście jak wykorzysta wiatr). On i Zniszczoł są skreśleni. Jak od lat robia za krajówkę, to nawet Dobry Boże nie pomoże,
  chyba, że się obudzą tak jak Hula czy niegdyś Neumayer. Jedynie do uratowania są Wąsek, Juroszek i Pilch. Ten trzeci został pokrzywdzony Red Bullem. To bardzo źle na niego wpłynęło.
  Ja tylko czekam, aż Austriacka firma go wywali, bo sponsorzy oczekują dobrych wyników, a nie rywalizacji z wyspami Homonto, Honolulu, Seszele, Kongo itd Zwłaszcza taki potężny koncern, jakim
  jest Red Bull. Szkoda mi go.

  Sorry za długi komentarz, ale musiałem wydusić z serca, bo wiem jaka jest prawda.

 • Admary doświadczony
  @Delfin

  Dlaczego miałby zostawić swoich dwóch najlepszych zawodników? Czas na trenowanie to był latem i jesienią. Teraz muszą wejść w cykl startowy. Pozostanie w kraju po dwóch loteryjnych konkursach indywidualnych byłoby śmieszne.

  Ziobro nie skacze od momentu tych sławetnych filmów na FB. Oficjalnie kariery nie zakończył, praktycznie można powiedzieć, że tak.

 • Xenkus profesor
  @pogromca januszy

  A jaki ten skład zwycięski? Muranka powinien się odbudowywać i nabierać pewności w PK, A na PS brac Wąska czy kogoś

 • Delfin bywalec
  Kadra Polski na PŚ w Niżnym Tagile, niedosyt Dolezala po Ruce

  Gdybym był trenerem to Stocha i Kubackiego zostawił bym w kraju na treningu. Kamil mówił "że musi" a na zawodach słaba organizacja. Po co mają marznąć? Lepiej wysłać chociażby Wąska. A tak na marginesie: ZIOBRO JESZCZE SKACZE?
  Ehhh Ja to nie trener

  P.s. Czemu od roku mamy niedosyt?

 • King profesor

  I taki skład będzie pewnie do końca periodu, o ile nikt się nie pokaże w PK. A nawet jeśli ktoś się pokaże w PK to pytanie czy wtedy nie zostanie walczyć o 7 miejsce na TCS.

 • dervish profesor

  Jak dla mnie to skład jak najbardziej prawidłowy.

 • pogromca januszy doświadczony
  Zwycięskiego składu się nie zmienia.

  Dobra decyzja trenera. Wczoraj zapunktowało sześciu, za tydzień jest szansa na siedmiu Polaków w 30-tce.

 • Mesiek bywalec

  Pragnę zwrócić uwagę forumowiczów na fakt iż aby wyjechać do Rosji na Puchar Świata lub od każdego widzimisię potrzebna jest wiza którą trzeba załatwiać z wyprzedzeniem i wiadome było dla wszystkich wtajemniczonych w PŚ że przez fakt iż Klemens wywalczył dodatkowe miejsce i w dodatku pojechał do Ruki to na 99% pojedzie do Niżnego Tagiłu. Ten 1% to ryzyko że stanie się coś nieprzewidzianego. I proponuję zaprzestać dywagacji na temat tego kto powinien jechać i dlaczego na za tydzień bo do Niemiec może jechać każdy.

 • Pavel profesor
  @alo

  "Łapał doświadczenie" to najgłupszy i najczęściej klepany slogan jak chce się motywować powołanie dla jakiegoś losowego młodego zawodnika. Dla młodego skoczka więcej warte są wysokie miejsca w PK niż obijanie się o 50-tke w PŚ. Co mu to daje? Rywalizuje z najlepszymi? Niby jak, skoro dzieli ich 40 pozycji na liście i 20 metrów odległości. Zdobywanie doświadczenia ma sens jak jest forma na punkty PŚ, a nie klepnąć kwali i do hotelu. Lepiej poznać smak rywalizacji o najwyższe lokaty w PK, zmierzyć się z presją wysokiego miejsca po pierwszej serii, zdobyć punkty i nabrać trochę pewności siebie.

 • Kolos profesor
  @alo

  Póki co nie ma argumentów za zmianą. PK rusza za tydzień, wtedy ewentualnie będzie można zmieniać, zależnie od postawy Murańki w PŚ i reszty w PK.

 • alo profesor
  @tjzE

  Wąsek przynajmniej by doświadczenie łapał a taki Murańka już swoją szansę miał i zaprzepaścił. Tym bardziej że formy nie ma najlepszej

 • tjzE profesor
  @alo

  Zniszczoł i Wąsek wcale w nie lepszej formie.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @alo

  Przecież to było wiadome że Muranka wystąpi w Rosjii ......
  Taki Zniszczoł czy Wąsek w tym czasie wystąpią w PK .

 • Pavel profesor
  @alo

  Każdy z B kadry jechałby na wycieczkę, a Muranka przynajmniej tę miejscówkę sam wywalczył.

 • alo profesor

  Dalej Murańka na wycieczkę pojedzie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).