Kamil Stoch o Niżnym Tagile: To przytłaczające miejsce. Jadę tam, bo muszę

 • 2019-12-01 17:35

Kamil Stoch - po zajęciu 16. miejsca w sobotnim konkursie w Ruce - kolejną szansę do zrehabilitowania się na skoczni będzie miał już w przyszły weekend w Niżnym Tagile. Trzykrotny mistrz olimpijski nie ukrywa jednak, iż nie kipi radością na myśl o wyprawie do Rosji, gdzie - jego zdaniem - organizacja zawodów pozostawia sporo do życzenia, a samo miasto jest przytłaczające.

- Błyskawiczna decyzja o odwołaniu niedzielnych zawodów wynikała z doświadczenia, które mają członkowie jury. Po co czekać na coś, co się nie wydarzy, skoro mają podgląd na prognozę pogody? Ja podchodzę do tego neutralnie i trzeba to zaakceptować - mówił 32-latek na temat losów drugiego konkursu w Ruce.

- Przeanalizowaliśmy z trenerem moje sobotnie skoki. Skonfrontowaliśmy swoje odczucia i doszliśmy do wniosku, że wyglądają dobrze, wszystko robię poprawnie, jednak brakuje w nich dobrej energii. Potrzeba mi więcej pewności, że to wszystko wyjdzie. Muszę robić to z większym przekonaniem - nie ukrywa Stoch.

- Skoki nie są złe, skoro wskakuję do "10" w treningach, gdy warunki są równe. Brakuje w nich błysku i tego, co da mi przewagę nad innymi - kontynuuje podopieczny trenera Michala Dolezala.

Trzecim przystankiem Pucharu Świata 2019/20 będzie Rosja. - Nie przepadam za konkursami w Niżnym Tagile. Skocznia jest w porządku, ale sama podróż i miasto nie trafiają w moje gusta. Nie ukrywam, jadę tam, bo muszę. Mam nadzieję, że na skoczni będzie dobrze. Uwielbiam skakać, więc to jedyny pozytyw, który trzyma mnie w miarę dobrym nastroju. Zawody dochodzą tam zazwyczaj do skutku, natomiast samo miejsce jest przytłaczające, a także sposób, w jaki to się tam odbywa. Wiadomo, jak wygląda to organizacyjnie...

Korespondencja z Ruki, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (14484) komentarze: (70)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiola4697 weteran
  @kibicsportu

  Też doszłam do takich wniosków, bo wtedy też Kamil był na podium w Wiśle i w Ruce na podobnym miejscu

 • wiola4697 weteran
  @julek16

  Jprdl nikt nie mówi, że dlatego. Ruki też praktycznie nikt nie lubi, a Kamil był tam 2 i 3, więc sorry, ale to nie zależy od tego

 • wiola4697 weteran
  @XuruTu

  Kamilowi chodziło o miejsce, miasto a nie o skocznię ;) ta w przypadku Simiego to chodziło o skocznie

 • Paweł39 doświadczony

  Oho będę chyba SŁOWIANINONINEM ;]]]

 • XuruTu bywalec

  Nie lubię tego typu odzywek, że robię coś, bo muszę. Kamil już nic nie musi! Osiągnął w skokach prawie wszystko co się dało. A ten sezon dopiero się zaczyna, więc jak ta skocznia nie pasuje to niech zrobi jak Amman z Wisłą i odpuści sobie 1 weekend robiąc tym samym miejsce dla kogoś z kadry B. Statystyki pokazują, że nie trzeba brać udziału w każdych zawodach aby być na koniec sezonu w top3 generalki.

 • MK92 stały bywalec

  Kamil, jaki z Ciebie Słowianin?

 • xzcvvy weteran
  @julek16

  To że tobie sie podoba to nie znaczy że każdemu ma się podobać ;)
  Nie zminienilambym zdania co do tej skoczni i zawodów tam, nawet gdyby Kamil wygrywał tam kazdy konkurs.

 • julek16 weteran

  Dlaczego mówicie że to paskudne miejsce bo co Kamil tam nie stał na podium to dlatego trzeba tak mówić? Jakby było polskie podium w Kamila by tam nie było to też paskudne miejsce?? Mi się skocznia podoba HS 134 a można 140 skakać a Wiśle za 134m trzeba się ratować przed upadkiem

 • Oczy Aignera profesor
  @SebaSzczesny

  Dla mnie klimat tworzyła nie kamera, a drewniany rozbieg skoczni.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  Niżny Tagił

  2 i 3 miejsce Piotra Żyły w zeszłym sezonie. I tak skocznia pewnie zła.
  Co jak co, ale skoki w Tagile nie są nudne. Fajna jest tam skocznia. Mit z Tagiłem jako nieszczęśliwym miejscem obalam, gdyż taka zła wcale nie jest. Kamil wcale źle się nie spisywał. To, że miejsca na podium nie zajmował, nie znaczy to słabych występów Kamila na tej skoczni. Ciekawsza niż skocznia w Wiśle.
  Na tej drugiej jak przekraczanie HS wiąże się jednocześnie z podpórką. Tu 145 metrów można skoczyć przy mocnym wietrze. Skoro Stoch skoczył 148,5 m na HS 137 w Sapporo, to tutaj nie ma z tym większego problemu, tylko trzeba nie tylko mieć te warunki, ale i także odpowiednio je wykorzystać. W Wiśle 145 m oznacza kalectwo. Nie chcę brzmieć jak przeciwnik polskiej skoczni, ale przecież wiadomo jak było.

 • Kolos profesor
  @Kris1952

  Ocieplanie klimatu, o ile ono jest nie miało tu żadnego znaczenia. Zawody odwołano nie z powodu braku śniegu a zbyt silnego wiatru.

  Jak Wisła udowodniła to nawet temperatura +10 stopni Celsjusza nie jest żadną przeszkodą do naśnieżenia skoczni. Oczywiście inna sprawa to kiepska jakość takiego sztucznego śniegu.

 • Kris1952 stały bywalec
  Skocznie

  Problem z pogodą będzie się nawarstwiał, to wina ocieplenia klimatu za co odpowiada tzw.ludzkość. Za kilkanaście lat pozostanie może tylko Alaska[***]

 • Kris1952 stały bywalec
  @Bajlandopl

  Ty też masz się za eksperta z przed monitorka!Widać że pojęcia nie masz o skokach i ich organizacji! A taki Amman do Wisły nie przyjechał -może wolał Majorkę.

 • Bishop stały bywalec

  Zgadzam się z Kamilem- paskudne miejsce

 • nanus111@onet.pl stały bywalec

  Bardzo przyjemnie, że połączyliście siły. Dwie telewizja, główny portal o skokach, ale jeden cel.
  Nie ma co trzymać skoczków w nieskończoność. Właściwie i tak się powtarzają. Super - jak tak ma wyglądać każdy weekend, to świetnie

 • pogromca januszy weteran
  @Dama_Karmelowa

  Prezentując wyniki sprzed roku, chciałem właśnie podkreślić, jak znakomitym skoczkiem jest Kamil.
  Mimo iż nie podoba mu się to miejsce, jest w stanie skoczyć daleko i osiągnąć znakomite wyniki.
  Mój komentarz nt. klasy zawodnika nie był ironiczny, jak niektórzy sądzą.

 • Bajlandopl doświadczony

  W sumie to trochę zabawne. Jeśli mu się nie podoba organizacja, to po co tam jedzie. Samo miasto wbrew pozorom, mimo etykiety górniczego, jest nocą świetne - niektóre kluby na poziomie Moskwy. Ale to panie Stoch trzeba by coś imprezowego/klubowego w życiu porobić, a nie tylko śmieszne gadki o dobrze wykonanej pracy i że wszystko zawdzięcza się żonie:). Knajpy i bazę hotelową też mają na poziomie. Ammann jakoś nie miał problemu z nie wsiadaniem do samolotu lecącego do Balic.

  W ogóle przy obecnej formie naszych, to cała ekipa mogłaby sobie odpuścić wycieczkę do Azji. Argument straty punktów w PŚ mało przekonujący, bo za wiele ich tam pewnie nie uciułają. Skoki zaczynają być abstrakcją. Wisła zła, bo sztuczny śnieg nie jest śniegiem wg pseudo-autorytetów ze skijumping. W Finlandii śnieg jest naturalny, to Finalndia zła, bo tam wieje. W Niżnym też piękna zima, ale organizacja do bani, a w ogóle miasto przygnębiające. Niech zorganizują PŚ na Majorce na igelicie, pseudo-autorytety tutaj odlecą, ale i tak pojawią się teksty, że tam też kiepsko, bo w grudniu mało które kwiaty kwitną. A wszystkie te komentarze od osób, które w życiu na żadnej skoczni podczas zawodów nie byli, siedzą przed monitorkami/telewizorkami i mają się za ekspertów.

 • SebaSzczesny profesor
  @Xenkus

  moim zdaniem to już nie ta magia co kiedys ze starą kamerą od tyłu. Wtedy to ja czułem tą magię a teraz dla mnie to zwykłe konkursy bez klimatu niestety.
  Mowa o Engelbergu. Stara kamera to byl symbol jakis

 • Xenkus profesor
  @Nowyskoczek5

  Też czekam na nie. Ogólnie uwielbiam tam zawody, a perspektywa że za 2 dni wigilia jeszcze tylko sprawia większa przyjemność. Chyba w zeszłym sezonie ponad tydzień do Świąt był?

 • SebaSzczesny profesor

  też nie lubie tam skoków .
  To jest jakieś miejsce złe. Jakaś zimna wojna. Koniec świata. Nienawidzę takich miejsc

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl