Problemy z wizą. Finowie bez Kytosaho w Niżnym Tagile

 • 2019-12-02 14:17

Reprezentacja Finlandii ogłosiła skład na najbliższe zawody Pucharu Świata, które odbędą się w Niżnym Tagile. Wyruszy ona do Rosji bez Niko Kytosaho. Powodem tej decyzji jest... brak wizy dla zawodnika.

Informacja została oficjalnie ogłoszona na stronie internetowej Fińskiego Związku Narciarskiego. Lauri Hakola zabierze do Rosji trzech zawodników - Antti Aalto, Andreasa Alamommo oraz Eetu Nousiainena. W kadrze zabrakło miejsca dla Niko Kytosaho, który w sobotnich zawodach w Ruce zajął najlepsze w karierze, 21. miejsce. Powodem tej decyzji jest... brak wizy dla skoczka.

Niko Kytosaho weźmie w zamian udział w inauguracyjnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. Wraz z nim, do Norwegii udadzą się Henri Kavilo oraz Jarkko Maatta.

W ten weekend zainugurowany zostanie także Puchar Świata Pań. W zawodach w Lillehammer wezmą udział Julia Kykkaenen,Susanna Forsstroem oraz Jenny Rautionaho.

Kadra Finlandii na PŚ w Niżnym Tagile (HS134):

- Antti Aalto;

- Andreas Alamommo;

- Eetu Nousiainen.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 06.12.2019
11:30 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
15:30 - Kwalifikacje

Sobota, 07.12.2019
14:30 - Seria próbna
15:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 08.12.2019
14:00 - Kwalifikacje
15:30 - Pierwsza seria konkursowa

Kadra Finlandii na PŚ Pań w Lillehammer (HS140):

- Julia Kykkaenen (29. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2018/19);

- Susanna Forsstroem;

- Jenny Rautionaho.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 06.12.2019
10:00 - Odprawa techniczna
18:00 - Oficjalny trening
19:30 - Kwalifikacje

Sobota, 07.12.2019
11:45 - Seria próbna
12:45 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 08.12.2019
12:45 - Kwalifikacje
14:00 - Pierwsza seria konkursowa

Kadra Finlandii na PK w Vikersund (HS117):

- Henri Kavilo;

- Niko Kytosaho;

- Jarkko Maatta.

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 07.12.2019
9:30 - Odprawa techniczna
11:00 - Oficjalny trening
12:00 - Seria próbna
13:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 08.12.2019
10:00 - Seria próbna
11:00 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: Hiihtoliitto
oglądalność: (5531) komentarze: (35)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pogromca januszy doświadczony
  @Bajlandopl

  Ok, niech Ci będzie, nie będę reagował na Twoje uwagi dotyczące poprawnej pisowni. Ale już na pretensje za ewentualną cenzurę/ban - owszem. Jakby co, ostrzegałem :).

 • Bajlandopl weteran
  @pogromca januszy

  I luz, tylko bierz poprawkę, że jak jakiś Janusz ogląda skoki na laptopie z matrycą 1366x768 w "minimum full HD", czy admini blokujący wpisy kontra pseudo-autorytety o liczbie, a nie ilości, to troll ma możliwość im te brednie wypunktować. Mnie o nic innego nie chodzi, jak dyskusję o faktach, a nie hejt typu @stivus. Odradzam się, bo reaguję na szerzenie idiotyzmu. A z mądrymi ludźmi jak Ty @pogromco_januszy lubię poglądy wymienić.

 • pogromca januszy doświadczony
  @Bajlandopl

  I tego się trzymajmy :).
  Zaznaczam jednak, że będę reagował na wszelkie przejawy januszyzmu w komentarzach, bo od tego tu jestem :).

 • Bajlandopl weteran
  @pogromca januszy

  Ja się z Tobą spierać nie zamierzam, bo inteligentny facet jesteś:).

 • stivus profesor
  @mario0993

  Zgadza się. jestem na tym forum już któryś sezon i gość kolejny raz się odradza. Można go poznać po charakterystycznym głupio- mądrym stylu pisania i wyjątkowym kozaczeniu, czego to on tej stronie nie może wyrządzić. Bez sensu jest reagowanie, bo, delikatnie mówiąc, brakuje mu równowagi (nie używszy eufemizmu napisałbym znacznie mocniej, ale wrodzona i wyuczona grzecznośc mi na to nie pozwala). Z nim jest tak jak z tą grą "Zabij kreta", gdzie wyłazi on co raz w różnych miejscach.

 • pogromca januszy doświadczony
  @Bajlandopl

  Świetnie, tylko nadal nie widzę związku poniższej definicji ortografii z myleniem ilości z liczbą (a czytać ze zrozumieniem potrafię).
  Jak to mówią - nie licz na ojca, zrób się sam :).

 • Bajlandopl weteran
  @pogromca januszy

  Nie ucz ojca dzieci robić. "Ortografia (z gr. ορθο-, ortho- „poprawny”, γραφος, grafos „piszący”), inaczej pisownia (dawniej prawopis[1]) – zbiór umownych przepisów regulujących sposób zapisu słów danego języka za pomocą liter alfabetu lub innych symboli[2][3][4]. Sposób reprezentacji mowy w postaci pisemnej jest w przypadku każdego języka oparty na pewnych zasadach oraz mniejszej lub większej zgodności między dźwiękami a znakami[4]". Rozwinięcie masz na PWN i wiki.

  Mylenie ilości (mąki, cukru), z liczbą (ludzi), to pomijając ortograficzny błąd potwarz dla autora. Kompromitacja. W moich czasach by takiego osobnika wyrzucili z redakcji:).

 • pogromca januszy doświadczony
  @Bajlandopl

  Nie, nie podpada. Mylenie ilości z liczbą to błąd leksykalny, czyli użycie niewłaściwego wyrazu w jakimś kontekście. Błędy ortograficzne zaś, ogólnie rzecz biorąc, dotyczą niewłaściwego zapisu głosek na litery.
  A skoro już o analfabetyzmie dyskutujemy, radzę przyswoić sobie pisownię wyrazów z cząstką "pseudo", bo widzę, że masz z tym problem.

 • Bajlandopl weteran
  @pogromca januszy

  Podpada, sprawdż porządnie słownik. I nie, nie chodzi mi o sam analfabetyzm pseudo-znawcy i "autorytetu". Wskazuję, że nawet ja w latach 90. pracując w redakcji zwracałem uwagę na poprawność języka (magazyn drukowany). A teraz "pracuje" cała masa tępaków, których ty pośrednio usprawiedliwiasz. Jak on się tak samo zna na skokach, jak o bredniach o igelicie w zimie i jak na rodzimym języku, to nic tylko zamówić pizzę i ponabijać się z niego przez cały sezon.

 • pogromca januszy doświadczony
  @Bajlandopl

  Powtarzam, bo widzę, że nie czytasz uważnie: SA ma się za autorytet w dziedzinie skoków, a nie języka. I pod tym względem nie można mu niczego zarzucić. Nie bronię analfabetyzmu, tylko zwracam uwagę na bezsensowność Twojej językowej krucjaty na tutejszych łamach.
  Ponadto radzę zapoznać się z definicją błędu ortograficznego. Mylenie ilości z liczbą nie podpada pod takowy.

 • Bajlandopl weteran
  @pogromca januszy

  Błąd ortograficzny ma tyle wspólnego ze stylistycznym, co żaba z kangurem. Przestań bronić analfabetyzm, bo skoro gość ma się za autorytet i pisze felietony, to w moich czasach znajomość jęz. polskiego nie była podstawą tylko była wymogiem.

 • pogromca januszy doświadczony
  @Bajlandopl

  Z tym komunizmem to ostro pojechałeś, nie wiem w którym miejscu wyraziłem poparcie dla tej chorej ideologii politycznej.
  Co do tępienia analfabetyzmu, również nie jest to dobre miejsce: Samozwańczy Autorytet uważa siebie za autorytet w dziedzinie skoków, a nie języka polskiego, zatem nie rozumiem tych pretensji. Zresztą, każdy autor chyba by się wkurzył, gdyby zamiast odnosić się do treści artykułu atakowało się go za jakieś drobne błędy stylistyczne.
  Masz pełne prawo komentować, zaś operatorzy tej strony mają pełne prawo Cię cenzurować i banować. Nawet jeśli faktycznie nie łamiesz żadnego punktu regulaminu - co najwyżej możesz im wytoczyć proces cywilnoprawny, ale chyba nie ma sensu porywać się z bazooką na muchę ;). Prędzej już Tobie można zarzucić popieranie komunizmu, skoro zabraniasz redaktorom tej strony - ich prywatnego folwarku - robienia co oni chcą.

 • Bajlandopl weteran
  @pogromca januszy

  Ale ja mam gdzieś adminów z tej strony:). Zrozum, że mnie zarzucają brak stosowania się do regulaminu, gdzie ja tego przestrzegam w stu procentach. Mam pełne prawo komentować idiotyzm, np. pseudo-samozwańczy-autorytet, który nie odróżnia ilości (np. cukru) od liczby (ludzi, skoczków) i jest analfabetą, ale "autorytetem" . Skończ mnie pouczać, bo mam pełne prawo komentować. Moje komentarze usuwane są tylko dlatego, że śmiesznemu adminkowi ideologia wpisu się nie zgadzała. Kim ty jesteś, że popierasz komunizm?

 • pogromca januszy doświadczony
  @Bajlandopl

  Jeśli uważasz, że admini skrzywdzili Cię cenzurując jakiś wpis, wal do nich na priv. Jeśli to nie poskutkuje, masz dwa wyjścia: zaakceptować ten stan rzeczy lub zabrać zabawki i opuścić forum. Wierz mi lub nie, ale uwagi w komentarzach dotyczące pracy moderatorów - nawet jeśli wydają się słuszne - nie spowodują, że nagle redakcja skijumping.pl wypisze wielkimi wołami tekst z przeprosinami i złagodzi zasady komentowania; śmiem stwierdzić, że będzie wręcz odwrotnie, czyli wzajemne podkręcanie spirali niechęci i, koniec końców,zaostrzenie cenzury (na czym najbardziej stracą normalni uczestnicy forum).

 • Bajlandopl weteran
  @pogromca januszy

  Drogi Januszku, moje wpisy w niczym nie naruszają regulaminu. Są kasowane z uwagi na fakt, że moje opinie nie zgadzają się z ideologią adminów, czyli jak stary zgred "profesur", to zawsze ma rację, a pseudo-autorytet, który liczby od ilości nie odróżnia zawsze ma rację. I jakie "groźby", ta strona się sypie przy większej liczbie odsłon.

 • gracz75 doświadczony

  Polki nie startuja w Lillehammer ?

 • Raptor202 weteran

  Szyny były złe, podwozie też było złe.

 • mario0993 doświadczony
  @pogromca januszy

  Przecież to ten sam obłąkany człowiek, ktory został zbanowany już wielokrotnie. Ja to się dziwię, że moderacja daje takiemu komuś ostrzeżenia. Albo olać typa bo i tak wróci n-ty raz pod innym nickiem albo bawić się w banowanie. Ostrzeganie jest zwyczajną stratą czasu.

 • pogromca januszy doświadczony
  @Bajlandopl

  JA mam się ogarnąć? A kto tu jawnie kpi sobie z regulaminu forum i śmieje się w twarz właścicielom serwisu, i do tego jeszcze grozi DDoS-em na serwer? Człowieku, jak chcesz się dowartościować to wyjdź pokozaczyć na podwórko; dla użytkowników skijumping.pl jesteś zwyczajnym ZEREM.

 • Bajlandopl weteran
  @pogromca januszy

  Litości:).Ogarnij się:). Mamusia już opłaciła fvat Orange?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).