PŚ Pań w Lillehammer: Maren Lundby ponownie najlepsza

 • 2019-12-08 14:35

Maren Lundby nie dała w Lillehammer żadnych szans rywalkom. Liderka Pucharu Świata odniosła drugie zwycięstwo w drugim konkursie sezonu Pucharu Świata pań 2019/2020 na Lysgaardsbakken (HS140) po skokach na odległość 138,5 m oraz 121 m. Drugie miejsce zajęła Chiara Hoelzl, a trzecia była Sara Takanashi.

W pierwszej serii Maren Lundby potwierdziła, że jest w tym momencie najlepszą skoczkinią świata. Norweżka z obniżonego rozbiegu poszybowała najdalej, uzyskując 138,5 metra. Liderka PŚ wyprzedzała o 9,5 punktu Chiarę Hoelzl (131 m) oraz o 19,6 pkt. Sarę Takanashi (133,5 m). Czwarta była Ema Klinec (124,5 m), piąta Eva Pinkelnig (125 m), zaś szósta Katharina Althaus (123,5 m).

Kolejne miejsca na półmetku zajmowały Silje Opseth (127 m), Yuki Ito (118 m), Marita Kramer (126 m) i Yuka Seto (119 m).

Pierwsza runda konkursowa została rozegrana z 18. i 17. belki startowej. Maren Lundby jako jedyna oddawała próbę z 16. platformy.

W finale Maren Lundby wylądowała na 121 metr, czym przypieczętowała 27. pucharowe zwycięstwo w karierze. Norweżka pokonała różnicą 15,3 punktu Chiarę Hoelzl (119 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Sara Takanashi (126,5 m). Tuż za czołową trójką sklasyfikowane zostały Ema Klinec (123 m), Eva Pinkelnig (119,5 m) i Katharina Althaus (114,5 m).

Czołową dziesiątkę zawodów uzupełniły Nika Kriznar (121 m), Ursa Bogataj (119,5 m), Marita Kramer (113,5 m) oraz Yuka Seto (113,5 m).

Runda finałowa została przeprowadzona z 17. i 18. belki.

Dzięki wygranej, Maren Lundby (200 pkt.) umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Mistrzyni świata z Seefeld wyprzedza Chiarę Hoelzl (140 pkt.) oraz Evę Pinkelnig (125 pkt.).

W Pucharze Narodów liderują Austriaczki (421 pkt.) przed Norweżkami (286 pkt.) oraz Japonkami (232 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Świata pań odbędą się w sobotę, 14 grudnia na Vogtland-Arenie (HS140) w niemieckim Klingenthal.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Narodów Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3003) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • potepiony początkujący
  @Toyminator

  Odważna teza, przecież ona startowała z 10 belek wyżej niż mężczyźni

 • martae początkujący

  Hej kiedyś wpadłam tutaj : www.incypto.orq.pl
  I cieszę się z tego strasznie. Po porodzie nie musiałam wrócić do pracy - bo "pracuje"
  w domu (około godzinki dziennie :P). Nie namawiam ! Tfu tfu tfu
  - ale być może komuś to pomoże tak jak mi. Wszystko poparte dowodami -
  kontakt z autorem, dla mnie rewelacja. Tyle co Autor nie zarabiam (było by super :P)
  ale starczy na życie + jakaś przyjemność, a to mi w zupełności wystarczy.
  Tym bardziej że mam wolne i nie muszę tyrać na etacie.
  Pozdrawiam świeże mamy :)

 • atalanta stały bywalec

  Lundby nauczyła się skakać (prawie) jak mężczyźni. I takie są tego efekty.

 • Roxor weteran

  Na skoczniach normalnych powinna być już jakaś rywalizacja o zwycięstwa, bo na dużej Lundby sporo odlatuje.

 • Toyminator profesor
  -

  Lundby tak jak niedawno Takanashi. W swojej najlepszej formie, może byłyby wstanie,kwalifikować się do konkursu panów. Z ostatnich miejsc, ale jednak.

 • tjzE weteran

  Lundby nie ma konkurencji.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).