Panie debiutują w Klingenthal, Seyfarth o pladze kontuzji w Niemczech

 • 2019-12-13 23:18

W ten weekend - po raz pierwszy w historii - najlepsze skoczkinie świata zmierzą się w ramach powalczą o punkty Pucharu Świata w Klingenthal. Jedną z faworytek gospodarzy jest Juliane Seyfarth, która w październiku sięgnęła na Vogtland Arenie po tytuł mistrzyni Niemiec.

Juliane SeyfarthJuliane Seyfarth
Juliane SeyfarthJuliane Seyfarth

- Zwycięstwa w Pucharze Świata przychodzą same, jeśli skoki są odpowiednie. Staram się żyć z weekendu na weekend, choć nie ukrywam, że nie mogę doczekać się konkursu w Klingenthal. Bezgranicznie kocham to miejsce. Vogtland Arena to świetny obiekt, który warto odwiedzić. Każdy kibic może połączyć wyjazd na Puchar Świata z wizytą na jednym z  okoliczmych jarmarków bożonarodzeniowych - uważa trzecia skoczkini Pucharu Świata 2018/19, w ramach którego wygrała m.in. rosyjski turniej Blue Bird.

Tego lata trener kadry narodowej kobiet, Andreas Bauer, miał wyjątkowo utrudnione przygotowania do sezonu zimowego. Powód? Seria kontuzji w szeregach prowadzonej przez niego reprezentacji. Poważne urazy kolan wykluczyły z rywalizacji na wiele miesięcy etatowe kadrowiczki, a więc Carinę Vogt, Annę Rupprecht i Ramonę Straub. Jak Seyfarth podchodzi do tematu kontuzji w niemieckiej ekipie? - Sama robię dużo, aby wzmocnić swoje kolana. Wykonuję ćwiczenia stabilizacyjne, które nie wchodzą w program treningowy skoczka narciarskiego. Niemniej, szkoda mi koleżanek z zespołu. Mam nadzieję, że wrócą silniejsze. Liczę też na to, że FIS robi wszystko, aby dbać o nasze bezpieczeństwo.

Seyfarth rozpoczęła Pucharu Świata pań 2019/20 bez błysku, plasując się w Lillehammer w drugiej i trzeciej dziesiątce. Niemka zachowuje jednak spokój. - Wszystko poszło dobrze w trakcie okresu przygotowawczego, zwłaszcza Letnie Grand Prix i krajowy czempionat. Mimo wszystko, nadal chcę się poprawiać i szukam drogi do dalszego rozwoju.

Zdaniem 29-latki duże rezerwowy nadal tkwią w kwestiach technologicznych. - Widać to w skokach mężczyzn, być może jeszcze wyraźniej. Trzeba podążać za trendami. Sama pracuję też nad motoryką, aby nadążać za światową czołówką. Choć jestem mniejsza i lżejsza od większośći rywalek, muszę je gonić pod względem prędkości na rozbiegu.

Jak po najlepszej zimie w karierze zmieniło się życie mistrzyni świata juniorek z 2006 roku, która przez lata pozostawała w cieniu swoich bardziej utytułowanych rodaczek? - Zainteresowanie moją osobą wzrosło. Jestem jednak wdzięczna za życie, które mogę prowadzić i że mogę skoncentrować się na sporcie, który kocham. Stresujące chwile staram się przekuwać w pozytywy. Wiem, że mogę liczyć na rodzinę i przyjaciół. Bez względu na to, czy jestem pierwsza, czy ostatnia. Znalazłam bardzo bezpieczne środowisko, na którym mogę polegać. 

Sobotni konkurs pań rozpocznie się w samo południe. Na 11:00 zaplanowano serię próbną. Seyfarth w żadnej z piątkowych serii treningowych nie znalazła się w czołowej "10". 


Dominik Formela, źródło: weltcup-klingenthal.de + arf.at
oglądalność: (1442) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).