Mistrzostwa Polski w Wiśle odwołane!

 • 2019-12-21 12:47

Polski Związek Narciarski podjął decyzję o odwołaniu Mistrzostw Polski Seniorów w skokach narciarskich, które 26 grudnia 2019 roku zaplanowane były na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.

Wiosenna pogoda, wysokie temperatury i ciepły wiatr nie są w tym sezonie zwolennikami sportów zimowych. W Wiśle wykorzystano każdą chwilę, aby doprodukować śnieg i odpowiednio przygotować skocznię na zbliżające się Mistrzostwa Polski Seniorów. Niestety w ciągu ostatnich trzech dni utrata śniegu na całej powierzchni wiślańskiego obiektu wyniosła blisko 50%. W dodatku prognozy pogody na kolejne dni nie są korzystne, dlatego Polski Związek Narciarski podjął dzisiaj decyzję o odwołaniu Konkursu Świątecznego.Bezpieczeństwo i zdrowie zawodników są najważniejsze, stąd również decyzja o braku przeniesienia Konkursu Świątecznego do Zakopanego. Wysokie temperatury uniemożliwiają bezpieczne przygotowanie Wielkiej Krokwi, na której aktualnie pokrywa śniegowa jest zbyt cienka, dlatego nie ma również możliwości ingerencji ratraku na zeskoku skoczni.

Przeniesienie Mistrzostw Polski do Zakopanego byłoby również niekorzystne dla kibiców, gdyż nie można już zorganizować na Wielkiej Krokwi imprezy masowej.

Źródło: Anna Karczewska / PZN


Anna Karczewska/PZN, źródło: PZN
oglądalność: (10140) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @W Punkt

  26 grudnia to termin tradycyjny dla zawodów w skokach. Nie będzie MP wtedy, to będzie konkurs świąteczny tak czy inaczej.

  Generalnie Słoweńcy mogli rozegrać swoje krajowe mistrzostwa w środku tygodnia, dzień czy dwa po zawodach PŚ i kilka dni przed następnymi to i w Polsce tak by mogli.

  W tym roku jakoś nie żałuję tej decyzji, widzę jak jest pogoda i jakby skoczkowie mieliby się męczyć na rozmokłej skoczni że zmiennym wiatrem to lepiej nie.

  Sama ranga MP to rzecz względna, w dzisiejszych czasach to już nie ma takiej rangi jak dawniej. Tym bardziej gdy różnica poziomów między kadrą A i resztą jest tak duża, tak samo między kadrowiczami i skoczkami z po za kadr, że rywalizacji prawie nie ma.

 • Barteu25 bywalec

  Oj tam, walić zasady. Skoro poza skocznią wiosna, to niech po prostu skaczą na igielicie. Przynajmniej bezpieczniej będzie i koszty mniejsze ;) A tak na serio to trochę smutne, że pod koniec grudnia jest 10 stopni i nie ma śniegu. Ale może i dobrze że odwołali, bo skoczkowie będą mogli dłużej się zregenerować przed turniejem 4 skoczni. Swoją drogą ciekawe kiedy i czy w ogóle się te mistrzostwa odbędą, bo w marcu też pewnie będzie podobna pogoda jak teraz, a może jeszcze cieplej.

 • Bajlandopl weteran
  @Major_Kuprich

  Ten Stoch to musi chyba z tobą SMS-ować, a i tak cię wycyckał.

 • W Punkt weteran

  Mistrzostwa Polski były od wielu lat "kulą u nogi". Tak dla PZN-u jak i dla kadry A.
  Nie wiedzieć zresztą czemu, bo nie powinny być dla nikogo! Ale były.
  Tajner jest ponad 10 lat prezesem związku i przez te ponad 10 lat nie potrafił znaleźć formuły, która nadałaby mistrzostwom kraju należytą rangę.
  Żeby przez tyle lat nie potrafić znaleźć terminu dla zawodów, które oprócz MŚ czy igrzysk powinny być dla zawodników czymś pierwszoplanowym! A tu nie.
  Złóżmy, że 26 grudnia to faktycznie jedyny możliwy termin rozegrania MP. Założenie jest oczywiście absurdalne, ale niech PZN-owi będzie. No to jak tak, to wtedy 26 grudnia skaczą wszyscy! Łacznie z kadrą B, która nie jedzie do jakiegoś Engelbergu tylko zostaje w polsce bo ma do obskakania 10 razy ważniejsze zawody. Proste? Proste.
  Ale jeszcze prostsze jest znalezienie innego terminu niż świąteczny. Np. dwa-trzy dni przed zawodami PŚ w Zakopanem. Pzrecież kadry i tak mają wtedy trening. no to zamiast jednego z treningów, powiedzmy w środę, Mistzrostwa Polski. A jak nie to proszę bardzo. W ramach BPS przed imprezą główną - MP. To tylko niektóre z wariantów. Jest ich naprawdę bez liku. Nie lecimy do Japonii? Już mamy kolejny wariant. Itd, itp.

 • mjKeszely bywalec
  Zgadzam się z Panem Dominikiem!

  To najlepszy prezent na Święta dla naszych skoczków.
  Moim zdaniem najlepszym terminem jest marzec, tydzień po zawodach w Planicy. Podzielam jednak obawy o aurę w tym czasie, chociaż na ten termin PZN decydował się w przeszłości dosyć często.

 • michcio2434343 bywalec
  @Paweł39

  Jaka walka o turniej? Na tych zawodach nigdy nie ma Kadry B, przez co rywalizacja nie ma sensu tak jak Eisenbichler vs Kobayashi na TCS w zeszłym roku. Trzeba wymyślić inny termin na MP, np. po sezonie

 • Raptor202 profesor

  No i dobrze. Niech zawodnicy na spokojnie potrenują przed TCS, zamiast manifestować światu przepaść między kadrą A, a pozostałymi skoczkami.

 • Paweł39 doświadczony

  Nie wiem jak można się cieszyć z odwołanych Mistrzostw Polski.
  I najgorsze ze to samo twierdzą redaktorzy tej strony że to "prezent".
  I co dalej z Mistrzostwami? Odwołali ale trzeba je przenieść na inny termin.
  To jest ważna impreza z wielkimi tradycjami, ale co może o tym wiedzieć jeden z drugim rzucający "emitonami na fejcutu.
  Reakcja redaktorów to też oznacza że ta dyscyplina powoli upada u nas w kraju. Wraz z poziomem dziennikarstwa.
  Dawniej była jakaś rywalizacja, ci zawodnicy walczyli o Turniej w tym konkursie. A teraz? Na 2 tygodnie przed wiadomo skład, wszystko to na siłę i jeszcze z poklaskiem redaktorów. A może obawa że tak mało uczestników by było i nie można zadac niewygodnego pytania Panu dyrektorowi co Panowie redaktorzy? I reszta mediów co lubią zamiatać pod dywan wszystko.

 • andbal profesor
  @GOTS Brawo

  Trzeba przyznać iż jesteś pierwszy który napisał że się cieszy. Jak był artykuł o MP to głosów krytyki było multum. A teraz wpisów że cieszą się z decyzji mało. Wniosek. Wolimy bardziej krytykować niż się cieszyć.

 • GOTS weteran

  Ja tam też się cieszę, że odwołali. Trzeba się postawić w roli skoczków, drugi dzień świąt i właściwie cały zmarnowany dla takiej imprezy, która również może bez żadnych przeszkód odbyć się w marcu. Większość naszych czołowych skoczków ma już swoje własne rodziny, więc myślę że przyjęli tą informację jako mały prezencik pod choinkę. Przynajmniej głód skoków na TCS będzie większy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).