Limity startowe na 4. period PŚ i PK 2019/2020

 • 2019-12-22 17:17

Weekendowe zawody Pucharu Świata w Engelbergu i FIS Cup w Oberwiesenthal zakończyły trzeci period sezonu 2019/2020 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w drugim zimowym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić sześciu zawodników zarówno w Pucharze Świata jak i w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na trzeci period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 3. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Japonii (Taku Takeuchi), Austrii (Clemens Leitner) oraz Norwegii (Sondre Ringen). Tym samym trenerzy Hideharu Miyahira, Andreas Felder i Alexander Stoeckl będą mieli prawo wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Limity na IV period Pucharu Świata 2019/2020
(Oberstdorf, Ga-Pa, Innsbruck, Bischofshofen)
Kraj Limit
Austria 7
Japonia 7
Norwegia 7
Niemcy 6
Polska 6
Słowenia 6
Czechy 4
Szwajcaria 4
Finlandia 3
Rosja 3
  Pozostałe kraje 2

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu trzeciego okresu Pucharu Kontynentalnego 2019/2020, limit 6 miejsc na czwarty period cyklu uzyskały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Na podstawie wyników z trzeciego periodu FIS Cup 2019/2020, dodatkowe miejsca na drugi zimowy period Pucharu Kontynentalnego 2019/2020 uzyskały natomiast reprezentacje Austrii (Stefan Rainer), Niemiec (Fabian Seidl) i Słowenii (Jaka Hvala).

Limity na IV period Pucharu Kontynentalnego 2019/2020
(Titisee-Neustadt)
Kraj Limit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Japonia 6
Norwegia 6
Polska 6
  Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4682) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @dawe19

  Hula ma mniej punktów niż Kot, a do tego 2 razy nie zdołał w ogóle zakwalifikować się do zawodów. Maciek wcale do punktów daleko nie ma, a zawodnicy walczący o punkty raczej nadają się na PŚ (chociaż niektórzy to nawet Kubackiego chcieliby wywalić).

 • PGr doświadczony
  Na tą chwilę 6 nam wystarcza na PŚ

  Numer 7 nic nie pokazał, czyli wraca walczyć po miejsce dla siebie na kolejny period. Jeśli numery 7i8 nie będą dość mocne żeby ciągle rotować składem, to to naturalna kolej rzeczy.

 • Xander1 profesor

  6+6 to i tak o wiele za duży dla nas limit. 6+4 by wystarczyło. Ale spokojnie jak kadra B i juniorzy wejdą do akcji to skończymy na limicie 4+3 co najwyżej.

 • tjzE weteran
  @tjzE

  No i jeszcze nasza reprezentacja flagę Japonii?

 • tjzE weteran

  Czemu Słowenia ma flagę Norwegii?

 • dawe19 stały bywalec
  Szczerze

  Patrząc na formę naszych, to na TCS powinien jechać Stoch, Hula, Żyła i może Kubacki. Reszta (Wolny, Kot i pozostali) to co najwyżej do PK a pewnie i tam mieliby problem, żeby być w 15.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).