FIS mówi "nie" norweskim kombinezonom

 • 2004-09-24 20:49

Międzynarodowa Federacja Narciarska nie jest przychylna najnowszym kombinezonom wymyślonym przez Norwegów. Reprezentanci tego kraju nie będą zatem mogli pochwalić się tą techniczną nowinką w praktyce.

Tajemnica owego "rewolucyjnego" sprzętu tkwi w specjalnym szwie, który podczas lotu umożliwia tworzenie się poduszki powietrznej. Obwód kombinezonu w okolicy szyi wynosi 55 cm.

Według Bertila Palsruda, rzecznika komisji sprzętowej Norweskiego Związku Narciarskiego, jego rodacy "przesadzili nieco w modyfikacji" kombinezonów. Ich przykład zaczęli już powielać inni producenci.


Barbara Niewiadomska, źródło: Onet.pl
oglądalność: (4638) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Seria próbna rozpoczyna się o 11.00 czy tak ??

 • anonim
  lista startowa:)

  elo miłosnicy skoków!!
  wiecie moze jaka bedzie lista strtowa na dzisiejszy konurs w Hakubie, pozdro 4 all...

 • Kornik początkujący

  Jeszcze troche i zaczną pompować sobie interesy żeby mieć większą powierzchnie nośną...

 • anonim

  If you're interested, see the photo there...
  http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=246566

 • anonim

  But there's a difference....

 • anonim

  What's a mater!!!
  I have one question, Who is jump? Suits or man in the suits?
  Next Who is better trainer Mika kojonkoski or Apoloniusz Tajner?

 • anonim
  @__hubi__

  A może tak: "Norwegami rządzi żądza wygrywania". :P

 • anonim
  znowu nie fair play

  to dlatego norwegowie żądzą

 • Glon początkujący
  Co wy na to?

  Mała turbinka w dupci?

 • anonim

  A propos nowinek technicznych, w tych kombinezonach brakuje jeszcze żagla między nogami ;)

 • anonim
  nie przeginać

  Uważam, ze nie jest faia, aby jakakolwiek drużyna skoczków narciarskich miała jakieś super kombinezony! Znów będzie afera tak jak z kombinezonami austriaków, wszyscy się na nie rzucili i nic z tego nie wyszło, każdy je wyrywał do siebie! Lubię skoczków norweskich i cenię trenera Kojonkoskiego, i myślę, że on nie pozwoli na takie noiwoczesne udogodnienia!

 • anonim

  Znowu afera z kombinezonami ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).