Kadra Polski na PK w Bischofshofen

  • 2020-01-07 12:28

Trener Maciej Maciusiak ogłosił skład reprezentacji Polski na najbliższe zawody Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w Bischofshofen (11-12 stycznia). Do Austrii uda się sześciu Biało-Czerwonych.

W rywalizacji na Skoczni im. Paula Ausserleitnera (HS142) zaprezentują się Klemens Murańka, Adam Niżnik, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł.

Dla zawodników będą to pierwsze od blisko miesiąca konkursy Pucharu Kontynentalnego. Ostatnie zawody rozegrano 14-15 grudnia w Ruce. Przez ten okres odwołano rywalizację w Engelbergu oraz Titisee-Neustadt.Kadra Polski na PK w Bischofshofen (HS142):

- Aleksander Zniszczoł (18. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2019/2020);

- Andrzej Stękała (21. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2019/2020);

- Paweł Wąsek (27. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2019/2020);

- Klemens Murańka;

- Adam Niżnik;

- Tomasz Pilch.

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 11.01.2020
11:00 - Odprawa techniczna
14:30 - Oficjalny trening
15:30 - Seria próbna
17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 12.01.2020
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (7205) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • higashi bywalec
    @ZXCVBNM_9999

    Pilch to duży talent. Problem w tym, że zamiast się rozwijać zanotował niewyobrażalny wręcz spadek formy. Na tyle niewyobrażalny, że muszą za tym stać czynniki pozasportowe (za sportowe można by np. uznać zmianę parametrów i związane z tym kłopoty z techniką).
    Pytanie czy dalsze, ewidentne forowanie go przez trenera/działaczy i wysyłanie na zawody w sytuacji gdy są w kraju lepsi przysłuży się samemu skoczkowi w dłuższej perspektywie. Jemu i jego kolegom - na wszystkich zainteresowanych taki stan rzeczy może wpływać demotywująco.

  • EmiI profesor
    @ZXCVBNM_9999

    Nie wiem czy ktoś go skreśla, pewnie tak, ale chodzi bardziej o powołanie w sytuacji kiedy jest conajmniej teraz 2-3 lepszych zawodników niż on.

  • ZXCVBNM_9999 profesor
    Dajcie spokój Pilchowi

    Jeździcie po nim, jakby po pijaku przejechał psa papieża...
    Ale... to wam będzie głupio, a nie mi. Że skreślaliście zawodnika, który np. za kilka lat wyskoczy z formą na wygrywanie PŚ.

  • ZKuba36 profesor
    Moim zdaniem.

    Do Pilcha idealnie pasuje zdanie: " W tego zawodnika zainwestowano już tak dużo, że teraz musi jeździć aby zwróciły się pieniądze". Pamiętacie kto to powiedział?

  • jma profesor
    @Antoni

    To, że Tomek nie rozwija się tak jak sobie tego życzymy, nie uprawnia cię do takich słów. Zapamiętaj, że tacy zawodnicy trenują tę trudną i ryzykowną dyscyplinę sportu po to, żebyś ty mógł sobie ich oglądać, siedząc w miękkim fotelu i popijając piwo. Oczywiście jak mama nie widzi.

    Dawid Kubacki był wyszydzany na tym portalu przez takich jak ty. Był workiem ziemniaków i beztalenciem. Nie zakwalifikował się do II serii zawodów przez ponad 2 lata startów. Ale ciężko pracował i wczoraj te szczyle kwiczały jaki to z niego nie mistrz.

    Piszę to nie po to by cię obrażać, ale żebyś ważył słowa i okazał szacunek każdemu skoczkowi, który ryzykuje zdrowie i życie za każdym razem jak siada na belce. I to nic personalnego. Dotyczy to wszystkich, którzy wylewają tu swoje dziecięce frustracje.

    Bez odbioru.

  • Xenkus weteran

    No Red Bull ze Stochem zachował się żenująco. W Pilcha to wierzą latami, a w takiego mistrza nie. To jaki skandal. Po tej kontuzji jednak utarł im nosa. Teraz jego umowa z Atlasem kończy się na koniec sezonu, i jeśli Kamil będzie dalej skakał to mam nadzieje, że jak red Bull się zainteresuje to pokaże im środkowy palec.

  • Morgensternowy_ doświadczony
    @mokulowski@wp.pl

    Tylko Małysz coś osiągnął w wieku Pilcha. Po Nagano tymczasowo Red Bull zerwało z nim umowę sponsorską aż przez 2 lata. Potem gdy przyszedł trening w Sankt Moritz tuż przed TCS, Goldberger był zaskoczony świetnymi skokami Małysza i ten poprosił ś.p. Federera, by się Adamem zainteresował i wznowili umowę sponsorską z Red Bullem.
    Nie wiadomo jak będzie skakał Tomek Pilch, ale mam też przeczucia, że ten sezon będzie decydujący o przyszłość sponsorską.
    Jakby stracił kask z Red Bullem, to raczej drugi raz by mógł nie dostać tej szansy. Kamil też miał mieć podpisaną umowę z tą samą firmą, ale jak wiemy, Kamil niestety stracił początek sezonu 2014/2015 i przez to nie powiodła się sytuacja, bo myśleli, że Stoch będzie w ogonie TOP 30 max i sukcesów już nie będzie, a że Kamil jest talentem i ma gen zwycięzcy, wtedy utarł im nosa wygrywając dwukrotnie, potem 3 sezony temu i w sezonie olimpijskim przeżywał renesans formy.
    Kamil dowiadując się, że Red Bull stracił w niego wiarę, nasza firma Atlas zainteresowała się nim i bez problemu podpisano umowę trwającą do dziś.

  • higashi bywalec
    @EmiI

    Zapoznam się z tym dokumentem. Ciekawe czy będą się tego sztywno trzymać gdyby na liście uprawnionych zabrakło Pilcha (co wprawdzie mało prawdopodobne, ale jednak).

  • EmiI profesor
    @higashi

    No też. I jeszcze 30 MŚJ też daje miejsce w kadrze młodzieżowej, a w przypadku juniora B w top 40 a wytyczne są dostępne na stronie PZNie w dokumentach

  • higashi bywalec
    @EmiI

    Dzięki za informację, przyznaję, że nie miałem pojęcia, że coś takiego sklecili. Czyli na ten moment prawo do objęcia szkoleniem centralnym z naszego zaplecza mieliby tylko Murańka, Zniszczoł, Stękała, Wąsek i Niżnik. Do tego doszłaby trójka z LOTOS Cup Junior A i OOM Junior A. W skrajnym przypadku, jeśli nazwiska w Lotosie i OOM by się pokryły byłoby to łącznie 8 zawodników (sic!).
    Chyba, że z Lotosa i OOM Junior B też mogą być przydzieleni?

  • EmiI profesor
    @higashi

    Tylko PZN opublikował pewne minimum jakie skoczek musi uzyskać żeby załapać się do kadr. Z tego co w nich wyczytałem skoczek co te minimum wypełni nie musi się załapać do kadr, ale ten co nie wypełni nie ma prawa się do nich załapać. Więc żeby być w kadrze B to żadne punkciki PK nic nie mają prawa dać. Tylko miejsce w top 50 generalki. Natomiast w kadrze młodzieżowej mogą być nie tylko juniorzy ale i zawodnicy do 23 roku życia, ale jak mówiłem tutaj medal OOM, podium generalki Lotosa.

  • Oczy Aignera profesor
    @Bernat__Sola

    Mateusz Gruszka przez złamaną rękę nie będzie skakać przez jakiś czas.

  • higashi bywalec

    @Emil

    Nie wiedziałem, myślałem, że ten przepis dotyczy tylko OOM. Ale sądzę, że tutaj gra toczy się o miejsce w kadrze B i im mniej takich bezpośrednich porównań w sezonie, tym więcej będzie ,,argumentów'' żeby Pilcha w niej zatrzymać (zwłaszcza jeśli zapunktuje np. szczęśliwie w którymś COC). A dziwnie by to wyglądało gdyby przegrywał np. z Habdasem, Jojko, Stoselem, Pękalą czy nawet Leją i Rudą (zakładając, że się pojawią). Nb.: ciekawe czy tej zimy będą podawane w protokołach belki, jeśli nie to zostaje jeszcze relacja live. ;)
    Inna sprawa, że forma jaką dotąd prezentował nie daje nawet gwarancji top3 w klasyfikacji Junior A w Lotosie.

    @pawelf1

    Po pierwsze: podejrzewam, że część środowiska skokowego w Polsce nawet nie wie jakie były dokładnie wyniki w Oberwiesenthal. A na Lotosie będą obecni trenerzy i działacze i nic się już nie ukryje.
    Po drugie: niewykluczone, że lepiej od Pilcha skakaliby też zawodnicy w Niemczech nieobecni.

  • EmiI profesor
    @higashi

    Paradoksalnie patrząc na kryteria powołań do kadr (pierwszy raz w historii PZN je opublikował w sposób jasny, czytelny bez niedomówień) to starty na Lotosie mogłyby mu się przysłużyć. Top 3 klasyfikacji Lotosa Juniora A ma prawo być objęte centralnym szkoleniem, a tak musi zdobyć medal na OOM indywidualnie, lub (nierealnie) top 50 generalki PK lub tak samo nierealne top 30 generalki FC.

  • pawelf1 profesor
    @higashi

    A co ...22 grudnia na Fis-cup w Oberwiesenthal nie było widać ? :):):)

  • higashi bywalec

    Sprytne posunięcie z Pilchem. Gdyby nie jechał do Bischofshofen musiałby rywalizować w odbywającym się w tym samym czasie LOTOS Cup i wszyscy widzieliby jak na dłoni, jakie miejsce zajmuje obecnie w hierarchii juniorów w Polsce.

  • Krycham bywalec
    @Nowyskoczek5

    I co z tego że zajmie wysokie miejsce skoro w PŚ i tak będzie tylko Q przechodził a w konkursie plama ? Identyczne przypadki były zarówno z Klimkiem i Zniszczołem. Wolny po prostu wpadł w dołek tak samo było i z Kamilem w sezonie 15/16. Trzeba dać mu trochę czasu

  • konrad95 doświadczony

    Ta szóstka powinna wystąpić w PŚ w Zakopanem, ale tylko dlatego że Gruszka jest kontuzjowany a Habdas nawet nie startował w FC w zimie. Jednak Juroszek i Jojko są lepsi w tej chwili od Pilcha i to ktoś z tej dwójki powinien wystąpić w PK.

  • mokulowski@wp.pl bywalec
    @Paweł39

    "Jak dalej będzie zajmował miejsca w 6 dziesiątce będzie oznaczało wpychanie ze strony Małysza, bo siostrzeniec jechać musi. [...] jeśli znów Pilch będzie skakał tak beznadziejnie jak ostatnio to dalej będzie swiadczyło że klasa sportowa nie jest ważna tylko rodzinne koligacje [...].

    Moim zdaniem te następne zawody to być albo nie być Pilcha w barwach Red Bulla. To jest trzecia decyzja Austriaków (po Jaroslavie Sakali i Daikiego Ito) która na razie okazała się być strzałem w kolano. Ja tego po prostu nie rozumiem. Chłopak ma zabezpieczenie finansowe bo mając tak legendarnego sponsora to budżet ma zamknięty bez problemów. No ale forma do tej pory była fatalna i mam nadzieję, że teraz uda się Pilchowi wejść chociaż do 30. Inaczej nie ma czego szukać. Ja to się dziwię Goldbergerowi i ekipie Red Bulla, że mają do niego bardzo dużo cierpliwości. Po fatalnym sezonie Adama Małysza w sezonie 97/98 Red Bull mu podziękował! Przykro na to patrzeć :(

  • Admary doświadczony
    @Nowyskoczek5

    Albo zostanie skazany na dokończenie periodu w pucharze kontynentalnym i wywalczenie dodatkowego miejsca

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).