Wakacje dla kadrowiczów

 • 2002-03-28 18:07
Mistrzostwa Polski zakończyły ten sezon dla reprezentacji polskich skoczków. Większość zawodników myśli teraz tylko o odpoczynku, bądź też o zaległościach w nauce, które muszą odrabiać.

Oczywiście największe powody do zmęczenia może mieć Adam Małysz, który jako jedyny nie zawiódł nas w tym sezonie:
"To był ciężki sezon i czuję się już bardzo zmęczony -powiedział Adam Małysz. - Bardzo często startowaliśmy. Oczekiwania kibiców były duże, co wywoływało dodatkowo stres. Ale wszystko skończyło się dobrze. Jestem bardzo zadowolony ze zdobycia Pucharu Świata. Teraz myślę już tylko o wypoczynku."
"Wszyscy dręczą mnie tym pytaniem, dlaczego pozostali nasi reprezentanci spisywali się kiepsko. Mnie trudno znaleźć przyczynę - dodał Adam Małysz. - Słyszałem głosy, że trenerzy poświęcili mi zbyt dużo czasu przed olimpiadą, nie zajmując się pozostałymi kadrowiczami. Dotarły do mnie również takie opinie, że na Turnieju Czterech Skoczni ja skakałem słabo, bo szkoleniowcy tym razem mniej czasu poświęcili mnie, a więcej pozostałym kadrowiczom. To nie jest prawda. Do zawodów przygotowujemy się wspólnie i jednakowo".

Apoloniusz Tajner zdradził również, iż wszyscy spotkają się znów dopiero 10 maja:
"Spotkamy się 10 maja na badaniach lekarskich, które potrwają pięć dni. Plan przygotowań do przyszłego sezonu został już opracowany, ale w przypadku startów latem na igelicie, będziemy postępować elastycznie i dokonywać ewentualnych korekt. Kadra nie ulegnie większym zmianom. Natomiast nowością w tym sezonie będzie współpraca z warszawskim Instytutem Lotnictwa. W tunelu aerodynamicznym nasi skoczkowie będą doskonalić technikę skoku".

Możliwe są również zmiany w ekipie współpracującej z kadrą, czyli mowa tu o psychologu i fizjologu. Wszystko jest jeszcze sprawą otwartą.

tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5526) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  wakacje kadrowiczów i sezon 2001/2002

  Pewnie, bo co innego miał wtedy powiedzieć Małysz, że Tajner wiedząc że jak chce siedzieć na posadce to Małysz musi odnosić sukcesy. Czemu gdy nasza kadra miała kryzys to tylko Małysz wyszedł, a reszta nim tkwiła do Planicy, gdzie poza 1 skokiem Matei wszyscy pospadali na bulę w drużynówce. Sezon był bardzo nieudany, a sukcesy Małysza tego nie zmieniły, bo kadra to nie on jeden. W środku sezonu gdy nasi byli w kryzysie to nagle M.Bachleda bo on nie był w kadrze A, taka jest prawda. Ze Skupnia świetnej formy w lecie nic nie pozostało, Mateja coraz słabiej, Ł.Kruczek też nic nie pokazywał. A ponieważ zaczęli się pokazywać młodzi: T.Tajner, M.Bachleda i Pochwała to akurat 3 zastępuje 3. Tylko, że problem w czym innym tkwił w sztabie trenerskim, który i tak już wtedy chcieli rozwalić, zrobili to rok później, dzięki czemu Małysz mógł po raz trzeci z rzędu zdobyć kryształową kulę co nie udało się innym i odnosić inne sukcesy.
  A na wakacje wszyscy nasi zasłużyli, zwłaszcza ci poza Małyszem, bo skoro im nie były zapewniane odpowiednie możliwości treningowe to przynajmniej za taki sezon mogli mieć tyle pociechy.

 • anonim
  t

  Tylko Małysz może mieć powody do zmęczenia

 • anonim
  Ależ nie....

  ...największe powoddy do zmęczenia może mieć Szaranowicz... )

 • henio początkujący
  zmiany w kadrze

  W świetle wyników MP kadra powinna ulec zmianie.W kadrze powinni znajdowąć się K.Stoch15latR.Śliż19latP.Kruczek 19lat

 • anonim
  odpoczynek

  niech odpoczywaja wszyscy skoczkowie bo sie w tym roku napracowali

 • anonim
  Fenomen Małysza

  Fenomen Małysza za okres ostatnich 2 lat to zasługa Tajnera czy Mikeski Myślę że w sukcesach Małysza większy udział ma Mikeska niż A.Tajner.Cechy motoryczne (przyrost wyskoku dosiężnego o 40% u Małysza nasąpił za czasów Mikeski . Prawdopodobnie w obecnym sezonie mimo stworzenia sztabu Blecharz Tajner Żołądż Małysz nie popraweił raczej cech motorycznych. Zarząd PZN tego nie widzi

 • anonim
  Zasłużenie

  Uważam że cała polska kadra musi odpocząć i denerwuja mnie opinie że tylko Adam
  owszem on najbardziej ale myślicie że np.Toni albo Tomek nie muszą ciekawe czy wy wytrzymalibyście tyle wyjazdów treningów i konkursów uważam że oni są BARDZO wytrzymali i należą im się wyrazy uznania

 • fanka skoków początkujący
  do Matei

  Podobno najbardziej zmęczony jest Mateja. Bardzo ciekawe bo w połowie konkursów nie brał udziału raz czy dwa zakwalifikował się do 30tki. To co ma powiedzieć na to Małysz Wstyd panie Robercie...

 • anonim
  ehh

  tez jestem zmeczony tymi ciaglymi skokami w rozne miejsca

 • anonim
  ROBERT MATEJA

  ROBERT MA PRAWO BYĆ ZMĘCZONY. DAJCIE MU SPOKÓJ NIECH ODPOCZNIE. RADZIŁABYM WSZYSTKIM KTÓRZY TAK NARZEJKAJĄ ABY SAMI ZACZĘLI PROWADZIĆ TAKI TRYB ŻYCIA JAK SKOCZKOWIE ZAŁOŻYLI NARTY OSKAKALI. CIEKAWA JESTEM CO WTEDY BY MÓWILI. ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT SZCZEGÓLNIE ROBERTOWI.TRZYMAJ SIĘ. WIERZĘ W CIEBIE. KASIA Z KRAKOWA

 • fanka skoków początkujący
  do Kasi

  Nie mam wcale pretensji do R. Matei. Moim zdaniem powinien się poprostu wstydzić że tak narzeka zamiast pomyśleć jak bardzo zmęczony musi być Małysz. życzę mu tego żeby sobie /odpoczął/ przestał marudzić i wkońcu zaczął jakoś normalnie skakać.

 • anonim
  wakacje

  Fakt ten sezon był dla naszych skoczków ale muszą popracować przed następnym sezonem żeby sie tak nie ośmieszali jak Matej czy Skupień a nawet Kruczek czy T.Tajner.teraz niech sobie odpoczną ale latem mogli by troche a nawet więcej niz troche popracować zeby tylko mieścili sie w tych 30tkach w konkursach Pucharu Świata.

 • anonim
  wakacje bez znian wkadrze

  W lutym straciliśmy jedno miejsce w PŚ ponieważ zamiast Bachledy po świecie woził się Tonio. Czy dopiero jak stacimy kolejne miejsce w PŚ(do 3 zaw.) Tajner dokona znacznych zmian w kadrze Czy K.Stoch R.Śliż i ew.P.Kruczek i S.Świder nie zaslugują bardziej niż Tonio na awans do kadry

 • anonim
  adasiu

  Adasiu jestes super...!

 • anonim
  o skoczkach

  lubie skoki ale nasi skoczkowie sa za słabi (oprócz Małysza) popwinni popracować trochę nad sobą i skokami życzę im z całego serca żeby wreszcie zaczeli skakać jak należy

 • anonim
  mój mąż Małysz

  Małysz to król skoków kocham go najbardziej na świecie!!!!!!!!

 • anonim
  ...

  ja tam najbardziej lubie Martina Schmitta )

 • anonim
  wakacje dla malysza

  wakacje i wypoczynek..ach jak to cudownie brzmi. ale zeby byl wypoczynek trzeba sie czyms zmeczyc. mam jedno pytanie kto z naszych kadrowiczow oprocz oczywiscie adasia jest po sezonie zmeczony chyba nie reszta na czele ze skupieniem tajnerem i innymi ciolami! a jak są zmęczeni to chyba tylko podrozami z jednej skoczni na druga!! to jest po prostu paranoja!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).