LOTOS Cup 2020: Deszczowy konkurs na Skalitem

 • 2020-01-12 01:11

W sobotę, 11 stycznia 2020 roku rozegrany został drugi konkurs skoków narciarskich, który odbywał się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia zawody zdominowali reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy pięciokrotnie stawali na podium.

Punktualnie o godzinie 9:00 skoczkowie narciarscy rozpoczęli walkę w drugim dniu zawodów LOTOS Cup 2020. Niestety pogoda nie rozpieszczała uczestników rywalizacji, którzy musieli zmierzyć się nie tylko w wiatrem, ale również z mocno padającym deszczem, który najintensywniej dawał się we znaki podczas konkursu skoków na HS-77.

Po sobotnich zawodach nowym liderem klasyfikacji generalnej w Juniorze Młodszym został Stanisław Majerczyk. Reprezentant TS Wisły Zakopane po skokach na odległość 89,5 oraz 90 metrów o pół punktu wyprzedził Szymona Zapotocznego z KS Eve-nement Zakopane (92 i 87,5 m). - Jest to bardzo udany początek sezonu zimowego dla mnie. Cieszę się ze wszystkich skoków, które podczas tego weekendu oddałem w Szczyrku - opowiada zadowolony Stanisław Majerczyk. - Moje skoki są stabilne i to jest najważniejsze. Ale nie zmienia to faktu, że mam jeszcze nad czym pracować, aby ta dyspozycja była jeszcze lepsza. Teraz głównie muszę skupić się na locie, bo pozycja dojazdowa i odbicie są już w porządku - dodaje. - W pierwszym skoku trochę przeszkadzał nam deszcz, ale w serii finałowej już zelżał. Warunki wietrzne nie były najlepsze, ale na szczęście nie przeszkodziły w rozegrane zawodów - zaznacza podopieczny Andrzeja Gąsienicy.

Na najniższym stopniu podium w tej kategorii wiekowej stanął Arkadiusz Jojko z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który dzień wcześniej cieszył się z pierwszego w karierze zwycięstwa w zimowej edycji LOTOS Cup.

W sobotnie popołudnie żadnych szans rywalom nie dał Wiktor Pękala, który pewnie triumfował wśród Seniorów. Skoczek z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk w pierwszej serii uzyskał 96,5 metra, w finale skoczył trzy metry dalej i drugiego Dusana Dolezela (83 i 92 m) z Czech pokonał o blisko 40 punktów. - Moje skoki były dobre i zupełnie inne niż te z piątkowych zawodów. Warunki dzień wcześniej nie były może najlepsze, ale nie zmienia to faktu, że dało się lepiej skoczyć niż to co pokazałem. Wczoraj skakałem bardzo niestabilnie, ale cieszę się, że te sobotnie skoki były już dobre i przede wszystkim równe - ocenia Wiktor Pękala. - Moje skoki z sobotnich zawodów były bardzo podobne. Ten drugi był dłuższy, ale to pewnie dlatego, że w serii finałowej były lepsze warunki - dodaje. - Wiatr nie był dla nas korzystny i wiało mocniej w plecy zwłaszcza w pierwszej serii. Poza tym obiekt był bardzo dobrze przygotowany i aż przyjemnie się skakało w takich warunkach - podsumowuje Pękala.

Brązowe medale wywalczyli Dawid Jarząbek z TS Wisły Zakopane (80,5 i 90 m) oraz Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice (83,5 i 87,5 m).

Medaliści i medalistki sobotnich zawodów:

Chłopiec Starszy

 1. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 2. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 3. Mikołaj Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodzik

 1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
 2. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane
 3. Filip Gluza - SSR LZS Sokół Szczyrk

Młodziczka

 1. Wiktoria Przybyła - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Tamara Mesikova - Ski Club Selce
 3. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk

Kobiety

 1. Nicole Konderla - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Magdalena Pałasz - AZS Zakopane
 3. Róża Pawlikowska - AZS Zakopane

Junior Młodszy

 1. Stanisław Majerczyk - TS Wisła Zakopane
 2. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
 3. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Junior

 1. Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Szymon Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Karol Niemczyk - LKS Klimczok Bystra

Senior

 1. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Dusan Dolezel - TJ Dukla Frenstat
 3. Dawid Jarząbek - TS Wisła Zakopane

     3.  Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice

Kliknij, aby zobaczyć terminarz i pełne wyniki LOTOS Cup 2020 >>>


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (2307) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ikjas bywalec
  @Pietrek03

  Twardosz i Jarząbek nie skaczą w FIS cupie, bo trenują kombinacje norweską, a nawet jeśli by w nim wystąpili to by nie punktowali. Pękala, który nad nimi miał dużą przewagę rzadko punktuje.

 • Kamil G bywalec
  @dejw

  Skoki podczas YOG zaczynają się za tydzień. Same YOG już trwaja od 9 stycznia.

 • dejw profesor

  Najbardziej interesującym punktem tego Lotosa była postawa ukrywanego od początku zimy (głównie z tego powodu, że druga kadra juniorska pierwszy raz na śniegu skoczyła pod koniec grudnia) Habdasa.
  Wypadł tragicznie, i na dobrą sprawę, to sportowo nie powinien się nawet załapać na rozpoczynający się za tydzień YOG.

  Zastanawiam się, po kiego grzyba do skoków wrócił Ruda, skoro nawet przy tak nędznie obsadzonym seniorze, nie jest w stanie walczyć o generalkę i drobne nagrody finansowe.

 • Pietrek03 doświadczony
  Niemczyk

  Czemu nie startuje w FC? Jeżeli trzyma się tych co punktują.

 • dejw profesor
  @Złoty Orzeł

  Jego kategoria wiekowa nie skakała w tej edycji.

 • Pietrek03 doświadczony
  Senior

  Leja słabo jak na jego doświadczenie.
  Pękala widać że punktuje w FC to tu dominuje.
  Jarząbek i Twardosz czemu oni nie startują w FC?

 • Pietrek03 doświadczony
  @Złoty Orzeł

  Już go zepsuli.

 • Złoty Orzeł profesor

  A gdzie nasz talent Tymuś Cienciała?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).