Doležal: Na dużej skoczni powinno być jeszcze lepiej

 • 2020-01-12 23:51

Dwa podia Dawida Kubackiego i miejsca w ścisłej czołówce Kamila Stocha oraz Piotra Żyły - oto bilans lepszej połowy kadry A podczas Pucharu Świata we włoskim Predazzo. Pojedyncze punkty zdobyli z kolei Maciej Kot i Stefan Hula, którzy wraz z Jakubem Wolnym będą trenować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 

- Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch zajęli te same lokaty, natomiast względem soboty awansował Piotr Żyła. To był bardzo dobry weekend dla tej trójki. Powinniśmy iść w tym kierunku. Pozostaje nadal pracować, bo pewne detale da się jeszcze poprawić. To istotne, że jest jeszcze rezerwa. Na dużej skoczni powinno być jeszcze lepiej - uważa Czech przed rywalizacją światowej elity na Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt.

- Mamy zaplanowany trening przed wyjazdem do Niemiec. Wezmą w nim udział Stefan Hula, Maciej Kot i Jakub Wolny. Dawid, Kamil i Piotrek zrobią typowy trening, zregenerują się, a następnie pojadą do Titisee-Neustadt - mówi 41-letni szkoleniowiec. Jak podał Polski Związek Narciarski, ostatniego spośród wymienionych w Niemczech zastąpi Aleksander Zniszczoł. W tym czasie mistrz świata juniorów z 2014 roku pozostanie w kraju, aby szlifować formę przed zakopiańskim Pucharem Świata.

- Kadra B prezentowała dobry poziom w Bischofshofen. W sobotę znaleźli się na miejscach 4-6. Puchar Kontynentalny też się liczy, a każdy konkurs jest inny. Ich skoki są dobre, więc będziemy dyskutować z Maciejem Maciusiakiem. Przy ustalaniu składu bierzemy pod uwagę wszystkie warianty, także dotyczące walki o kwoty startowe - uzupełnia trener.

Korespondencja z Predazzo, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3618) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Introverder weteran

  A co do Piotrka to na razie ciężko powiedzieć, na co będzie go stać w kolejnym konkursie. Poza tym Piotrek to enigma trochę i nigdy do końca nie wiadomo co "wywinie" :D, to się już pewnie nie zmieni, choć czasu pewnie na odnoszenie sukcesów wiele nie ma. No ale pewną regułą jest, że na wielkiej imprezie się spala zwykle.. Może za tydzień być równie dobrze 37. i mnie to nie zdziwi ;). Oczywiście może też może i oddać 2 świetne skoki :).

 • przemek32143 profesor

  Może Dolezalowi chodziło o lepszą jakość skoków niż o miejsca. Nie da się wynikowo zaplanować zawodów bo nie wiadomo jaki poziom zaprezentują rywale. Można tylko ulepszyć swoje próby i czekać na wyniki. U Stocha, Kubackiego i Żyły widać jeszcze zapas, więc można liczyć że zaprezentują się lepiej, ale kto wie czy Lindvik z Forfangiem nagle nie wyskoczą z super formą i zdominują weekend.

 • Introverder weteran
  @atomek81

  No to trochę nieprofesjonalne, z pewnych względów też zwyczajnie głupie ;) - bo np. nie da się zagwarantować choćby takich samochwalczych i buńczucznych obietnic, bo nie da się przewidzieć jak skoczą rywale :) ;).

  Co do zapowiedzi, to miałaby to być w pewnym sensie jak rozumiem zapowiedź miejsc 2-3-4, ew.1-2-3 ;). No ciekawe czy tak będzie :).

 • atomek81 doświadczony
  @Introverder

  Moim zdaniem trener, choćby nie wiem jak genialny, nigdy nie powinien się wypowiadać, co mogą osiągnąć jego skoczkowie w kolejnych konkursach. Chociaż tutaj to jest takie tylko zaznaczenie, wtrącenie. Nie jest to stwierdzenie wprost. Z drugiej strony skoro tu zajęliśmy miejsca 3, 4, 4, a ma być lepiej... Wypowiedź cokolwiek ryzykowna ;)
  Zobaczymy. Bardzo interesuje mnie Piotrek. Ten drugi skok z niedzieli..., no poezja. Ciekawe czy to tylko taki jednorazowy wyskok, czy ta drobna korekta ułożenia rąk spowoduje jakąś eksplozję formy Piotrka na niespotykaną do tej pory skalę.

 • Introverder weteran

  P.S. Może wynika to z tego też, że dodatkowo nie do końca mnie przekonuje ten Doleżal. Owszem, może jako trener na przeczekanie dla najb. doświadczonych zawodników, z którymi ma wypracowane schematy od Horngachera, to może wystarczy i póki co będa wyniki tej trójki - Dawid, Kamil, Piotr. Na razie natomiast odnośnie samych skoków i analizy ich to słyszałem ogólne uwagi, które nie przekonywały mnie, że trener wie co trzeba robić i umie na bieżąco naprawiać pewne rzeczy u zawodników.

 • Introverder weteran

  Nie lubię takiego obiecywania gruszek na wierzbie. Niedawno Doleżal zasłynął z wypowiedzi bodajże (po Oberstdorfie o Kamilu), że już w Ga-Pa może wygrywać 10-ma punktami z rywalami. Słuchając tego typu wypowiedzi jak z poprzedniego zdania trener trochę i kibiców nie szanuje, i Kamila, i siebie - b. niefajne jest takie nakręcanie balonika i dochodzimy do tego co jest bardziej ewentualnym marzeniem trenera, nie wiadomo czy realnym do spełnienia (tj. seryjnej dominacji Kamila). Trener powinien też "dać żyć" swoim zawodnikom, sam trochę ściągając a nie nakładając presję, bo czasem gadając swoje czce marzenia można przeszkodzić skoczkowi, a nakręcić jeszcze dziennikarzy..

  Choć oczywiście ta wypowiedź teraz jest bardziej powściągliwa(przynajmniej jak czytam jej zapis tutaj na stronie skijumping), choć ja tam wolę, by skupił się bardziej na bieżącej pracy.. A plany i niektóre myśli-marzenia - jak zacytowana na pocz. - zachowywał dla siebie.

 • AndrzejGol początkujący
  Wielka Krokiew

  Siema. Orientuje się ktoś, czy w tym tygodniu do czwartku na Krokwi odbędzie się jakis trening skoczków albo kombinatorow? Bo chcielibyśmy z rodzinką przy okazji pobytu zobaczyć skoki na żywo.

 • unnameduser doświadczony
  @Major_Kuprich

  Oby na mamuty za Hulę powołali np. Stękałę - jest szansa, że nie zaliczy kompletu NQ (5/5) jak Stefanek sezon temu.

 • Paweł39 doświadczony
  Paweł 39 jak zawsze z humorem

  Na mamuta niech naprawiają formę Szybkiemu ;]
  I szykuja Zniszczola zamiast Stefanka Gekanka ;]
  Tez Kot nic nie wnosi na mamucie z taka forma wiec za niego tez moglby ktos inny byc.
  Ale do mamutów jeszcze kawał czasu, nie wyginą do tego czasu, w tym czasie będą skakać na SŁONIACH
  Czyli na skoczniach dużych ;]

 • Major_Kuprich profesor
  A na mamucie

  To już w ogóle będziemy rozwalać rywali niczym w ubiegłorocznym Oberstdorfie.

  Ja to się nie mogę doczekać Zakopanego i powtórki blamażu - nasi skaczą tam jak sparaliżowani.

 • tjzE profesor

  Po co kwota startowa? Na ten moment nam nie potrzebne 7 miejsce w PŚ.

 • Xenkus profesor

  Czy ja wiem. Do gry pewnie wróci Ryoyu, Lindvik no ogólnie myślę, że 3 w top 4 to raczej nie jest realne, może 3 w top 10.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).