PŚ w Titisee-Neustadt bez Markusa Eisenbichlera

 • 2020-01-15 16:23

Już w najbliższy weekend w Titisee-Neustadt rozegrane zostaną kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na Hochfirstschanze (HS142), podobnie jak to miało miejsce w Predazzo, zabraknie Markusa Eisenbichlera. To skutek kontuzji nadgarstka, której Niemiec nabawił się w ubiegłym tygodniu. Mistrz świata na dużej skoczni ma jednak powrócić do rywalizacji już w Zakopanem.

W środę Niemiecki Związek Narciarski (DSV) potwierdził, iż Markus Eisenbichler nie będzie potrzebował operacji nadgarstka. Zdiagnozowana kontuzja może być leczona w sposób zachowawczy.

- Puchar Świata w Tititsee-Neustadt to jeszcze zbyt wczesny termin na powrót dla Markusa Eisenbichlera. Poniedziałkowe badania potwierdziły u niego uszkodzenie więzadła torebkowego w prawym nadgarstku - mowi trener Stefan Horngacher.

- Interwencja chirurgiczna nie jest konieczna. Kontuzjowany nadgarstek sam się wyleczy poprzez unieruchomienie za pomocą szyny - stwierdził lekarz reprezentacji Niemiec, Mark Dorfmueller: - Markus ma przymusowe kilka dni wolnego. Jeśli proces gojenia przebiegnie zgodnie z założeniami, to będzie on mógł wystartować w Pucharze Świata w Zakopanem.

- Cieszę się, że uniknąłem operacji i długiej przerwy w startach. Mam obecnie założoną szynę, unieruchamiającą nadgarstek - przyznaje mistrz świata na dużej skoczni: - Ponownie zasiądę na belce startowej w Zakopanem.

Przypomnijmy, iż Markus Eisenbichler poślizgnął się w ubiegłym tygodniu na parkingu samochodowym w Ruhpolding. Reprezentant Niemiec doznał kontuzji nadgarstka, która wykluczyła go z występu w Predazzo, a także Titisee-Neustadt.

Gospodarze do zawodów w Schwarzwaldzie przystąpią w sześcioosobowym składzie. Trener Stefan Horngacher postanowił, iż na Hochfirstschanze zaprezentują się Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid, Luca Roth oraz Philipp Raimund.

Kadra Niemiec na PŚ w Titisee-Neustadt (HS142):

- Karl Geiger (1. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Stephan Leyhe (15. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Constantin Schmid (20. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Pius Paschke (23. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Luca Roth (52. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Philipp Raimund.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 17.01.2020
14:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje (Titisee-Neustadt Five)

Sobota, 18.01.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa (Titisee-Neustadt Five)

Niedziela, 19.01.2020
14:15 - Seria próbna
15:15 - Pierwsza seria konkursowa (Titisee-Neustadt Five)


Adam Bucholz, źródło: DSV + skispringen.com
oglądalność: (6121) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Introverder weteran
  @Morgensternowy_

  Sprawdziłem, że tak, był to na tyle krótki epizod, że nawet o tym zapomniałem. Zajmowane miejsca nie pozwoliły mi też utrwalić nawet jego startów wtedy.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  @Introverder

  Ostatni start Freund zaliczył 1.01.2019 roku w Ga-Pa.

 • Introverder weteran

  A tak zupełnie na serio, to nawet nie wiem czy Freund się z tych starszych zawodników wykuruje. Co próbuje wrócić to kontuzja, pewnie jeszcze z jedna taka kontuzja i chłopak sobie da spokój, bo większego sensu to nie ma, a zresztą latka lecą. Chyba 4 lata temu gdzieś skakał ostatnio w PŚ jak pamiętam.

 • Introverder weteran
  @Oczy Aignera

  Jak ten Dieter Thoma walczył o odległość. Walczył wspaniale.. Ale nagle siadł.. Jak to on.., jak już kilka razy, choćby w tym sezonie mu się zdarzyło.. On ma dynamit w nogach, szalenie odważnie ciągnie odległość..

 • Oczy Aignera profesor
  @Złoty Orzeł

  Ja proponuję wybór Dietera Thomy. To byłoby coś strasznego, coś strasznego.
  Ponadto dobrym pomysłem byłby...
  "Georg Spaeth, dziesiąty! A więc ta czołówka. Ależ ma prędkość "nieprarygodną" Spaeth! Sto czterdzieści, nie, dziewięćdziesiąt cztery i siedem metrów, no!".

 • HAZARD weteran
  @Złoty Orzeł

  Lans i Majorinho będą zadowoleni.

 • Złoty Orzeł profesor
  @HAZARD

  Jeszcze ściągniemy z emerytury Uhrmanna i Neumayera.

 • HAZARD weteran
  @Major_Kuprich

  Do tego Freitag. :/ W przyszłym sezonie, gdy wszyscy Niemcy będą zdrowi, proponuję zwiększyć maksymalny limit dla danego kraju z 6+1 na 9+1, wtedy w składzie Geiger, Wellinger, Freitag, Freund, Schmid, Paschke, Leyhe, Siegel, Eisenbichler zdominują cały PŚ, a do rotacji będą mieli punktujących i rokujących Rotha, Hammana, Baera i Raimunda.

 • Introverder weteran

  Dobrze, że absencja Markusa nie potrwa długo. Powrotu do zdrowia.

 • Rumcajs bywalec

  Szajse

 • alo profesor
  @Major_Kuprich

  Siegel to na razie do tuz się nie zalicza. Jeśli jego stawiasz obok Freunda czy Wellingera to tak jakby stawiać Wolnego obok Stocha.

 • Major_Kuprich profesor
  Szkoda

  Ale Niemcy i tak na długie lata zdominują tą dyscyplinę. Ostatnio nabili ponad 200 punktów drużynowo a przecież nie skakały takie tuzy jak wspomniany Eisenbichler, mistrz olimpijski Wellinger, mistrz świata i zdobywca KK Freund czy MŚJ Siegel.

 • Toyminator profesor
  -

  Ciekawe czy Freund powróci choć na jedne zawody.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Oo jest Raimund . Może sie uda zapunktowac .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).