FC Pań w Rastbuechl: Triumf Wang Liangyao

• 2020-01-25 10:44

Chinka Wang Liangyao wygrała sobotni konkurs zaliczany do kobiecego cyklu FIS Cup na skoczni w Rastbuechl (HS78). To pierwszy sukces na arenie międzynarodowej odniesiony przez zawodniczkę prowadzoną w Finlandii przez trenera Mikę Kojonkoskiego.

16-latka szykująca się do zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie w obu seriach oddała najdłuższe skoki. Chinka rywalizację rozpoczęła od próby mierzącej 75,5 metra, a w finale poszybowała na linię wyznaczającą rozmiar bawarskiego obiektu, a więc na 78. metr. Pomimo niskich not za styl w obu rundach, takie rezultaty dały Chinom pierwszy triumf w zawodach rozgrywanych pod egidą FIS. Na drugiej pozycji, ze stratą 3,1 pkt., znalazła się Stepanka Ptackova. Medalistka tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lozannie uzyskała 73 oraz 76,5 metra. Skład podium uzupełniła Słowenka Lara Logar (dwukrotnie 72,5 metra).

Liderka z półmetku - Sophie Kothbauer z Austrii - finiszowała na czwartej pozycji. Tuż za nią sklasyfikowane zostały jej rodaczki - Elisabeth Raudaschl oraz Katharina Ellmauer.

Do sobotnich zmagań przystąpiły 24 skoczkinie. Początek niedzielnego konkursu o 8:30. Seria próbna rozpocznie się pół godziny wcześniej. Lista startowa dostępna jest >>>TUTAJ<<<.