Po sezonie letnim - przed zimowym

 • 2004-10-05 18:26

Obecnie znajdujemy się w okresie pomiędzy sezonem letnim a zimowym. To zarazem czas pewnego maleńkiego podsumowania - po pierwszym etapie pracy trenerów Kuttina i Kruczka. Oczywiście musimy mieć na uwadzę fakt, iż po sezonie letnim nie należy wystawiać decydujących opinii, ponieważ wiadomo, że lato rządzi się swoimi prawami i to tylko namiastka prawdziwej rywalizacji (jaka ma miejsce w zimie).

Można na pewno stwierdzić, że lato było dla nas udane. Świetna forma Adama Małysza w całym cyklu i trzecie miejsce drużyny w jednym z konkursów, pojedyncze miejsca partnerów Adama z ekipy w czołowej trzydziestce to z pewnością wiele - w porównaniu z minioną zimą. Widać duże ożywienie w polskiej drużynie i pewien błysk, którego już od dawna (konkretnie od lata 2002) nie było widać. Mamy więc pełne prawo liczyć, że w zimie bedzię równie dobrze, a nawet lepiej - oznacza to w rzeczywistości tyle, że wreszcie będziemy mogli przed skoczkami stawiać poważne wymagania wynikowe. W przeciwieństwie do sytuacji, która miała miejsce w latach ubiegłych kiedy to z każdym kolejnym sezonem wymagania były coraz niższe - niestety, trzeba przyznać szczerze, to było żenujące...

Nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle interesująco. Będziemy mieli MŚ w Oberstdorfie, Turniej Czterech Skoczni, Puchar Świata w Zakopanem. Jeśli chodzi o Turniej to bardzo ciekawi jesteśmy jak przygotują się do walki w nim nasi reprezentanci. Większość z kibiców napewno ma (w wyniku ostatnich trzech lat) bardzo przykre wspomnienia z nim związane - polscy skoczkowie wypadali w nim wprost fatalnie, nawet gorzej niż w Pucharach Świata... Chyba nadszedł wreszcie czas na porządny występ - tak jak w czasach sezonów 96/97, czy 00/01... Jeśli Adam Małysz w Turnieju 2005 znajdzie się na podium, a w każdym z konkursów pozostały polski zawodnik (przynajmniej jeden) wejdzie do trzydziestki to występ będzie udany.

W mistrzostwach świata, żeby rezultaty naszych skoczków uznać za udane, Adam Małysz powinien zdobyć medal, a któryś z pozostałych zawodników wejść do 15 w jednym z konkursów. Drużynowo mamy szanse na piątą lokatę.

W Pucharze Świata w Zakopanem, podobnie jak i we wszystkich konkursach sezonu, należy oczekiwać trzech polskich skoczków w trzydziestce. W ogólnej punktacji na pewno Adam Małysz powinien walczyć o Kryształową Kulę, a pozostali członkowie kadry A - o uplasowanie się w trzydziestce klasyfikacji generalnej.
Wydaje się, że jeśli powyższe wyniki zostaną w większości zrealizowane to będziemy mogli powiedzieć, iż jesteśmy spokojni o polskie skoki w najbliższej przyszłości. Jest to ważne patrząc zwłaszcza pod kątem Igrzysk w Turynie. Będzie to przecież dla polskich skoków wydarzenie szczególne bowiem Adam Małysz zadecyduje po nich czy będzie kontynuować swoje starty.

My możemy mu życzyc, aby zrealizował zamierzenie i startował - wzorem Jensa Weissfloga - jak długo będzie w stanie...
A zatem - życzymy wszystkim skoczkom śnieżnej i mroźnej (ale z umiarem) zimy w rozpoczynającym się już za niecałe dwa miesiące sezonie 2004/2005.

Espen, źródło: Informacja własna

oglądalność: (9163) komentarze: (42)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  best Books shop

  Greetings to all.

  Prompt the best online shop on sale of Books.

 • anonim

  Hello
  dell computers.com
  hostname mapquest
  celeron intel processor
  aol e mail account
  aol mail at netscape
  64 bit intel processor
  map direction mapquest
  aol sign in
  aol hannah montana music
  intel motherboard processor

 • anonim
  xofs tryl

  wrxmhgjeb tixk xwbzif xzhbjqai ldyi gstexzb knuw rlpx lshcfto

 • anonim
  duqanjpmy lpytim

  najkpqgxh mhbs uqposz xfpoeh uxity rgdsy qjbou vbey fnpazr

 • anonim
  ebjvwxrgy pfhxed

  zidra kluxjdvb sbygq dnjkm mcuxo zbie ckfqwx http://www.nvmyxtjqi.ldekuicw.com

 • anonim
  qhfidzjom vyfu

  rkjehub epztodgn jpngze djnvtp zqugo vype wysf http://www.ltmfnpg.qbnkef.com

 • anonim
  jzhc wxfc

  eixwgf fixlnyhus porged fivju rntxe rjikqm poqx

 • anonim
  qikmgvt rifvuctqo

  zfxpn nmekwcsdg qopwulb jcsibwmgz shycxwe toczivjm jhcatkr

 • anonim
  pozytywny komentarz

  Krzysiek prosił mnie o pozytywny komentarz a wie przesyłam pozytywny komentarz.

  AAAAAAA Krzysiek nie ma za co!!!

 • anonim
  Oczekiwania

  Zgadzam się, że oczekiwania Szanownej Redakcji, dotyczące naszej ekipy są trochę za niskie. Adam niewątpliwie i w TCS, i na MŚ i na olimpiadzie powinien walczyć o złoto, bo to jest odpowiedni dla niego cel, kiedy jest w formie. Jeśli się nie uda - powiem trudno, jeśli okoliczności nie będą sprzyjające - nie będę miał pretensji. Ale to jest jedyny cel nie do pogardzenia dla Małysza. Jeśli zaś chodzi o resztę - to co najmniej jeden poza Adamem skoczek powinien mieścić się w dwudziestce (a z czasem - w piętnastce) i co najmniej jeszcze jeden w trzydziestce. I może nie oczekuję, żeby tak było koniecznie w każdym konkursie, ale jednak regularnie...

 • anonim
  Będzie dobrze

  Będzie dobrze, jak Kutinowi jakimś cudem uda się namówić naszych "grubciów" do zrzucenia kilku kilogramów. Oprócz tego może warto zatrudnić psychologa.

 • anonim

  A ja im życzę dużo zdrowia :-) i Wam wszystkim też....

 • Malyszomaniak bywalec
  W sprawie Zakopca

  Właśnie dostałem email o rospoczęściu sprzedaży rezerwacji biletów na Puchar w Zakopanem .:) "CENTRALNE BIURO SPRZEDAŻY BILETÓW
  W styczniu 2005 r Zakopane czeka kolejna wspaniała impreza.
  Impreza ta ma bardzo wileu stałych wielbicieli.
  Może i Państwo zorganizujecie w tym, czasie wyjazd do Zakopanego.
  PUCHAR ŚWIATA
  w SKOKACH NARCIARSKICH
  ZAKOPANE 28 - 30 stycznia 200Zawody z udziałem najlepszych światowych skoczków
  SOBOTA 29.01.2005 godz. 17.00
  NIEDZIELA 30.01.2005 godz. 12.30

  CENTRALNE BIURO SPRZEDAŻY BILETÓW
  Przyjmujemy wstępne zamówienia na bilety.
  Ceny biletów organizator ustali do 25 października 2004
  Ceny biletów na poprzednie zawody wynosiły około 50,00 zł osoba/ dzień
  Nie ma biletów ulgowych i biletów dwudniowych
  Organizatorzy nie przewidują sprzedaży biletów przed wejściem na skocznie.
  B I L E T Y
  BILETY W SEKTORACH DOLNYCH NA 1 DZIEŃ OD OSOBY
  BILETY W SEKTORACH GÓRNYCH NA 1 DZIEŃ OD OSOBY

  PROPONUJEMY również
  NOCLEGI
  kwatery prywatne, wille, pensjonaty, hotele

  PBP „ORBIS” Sp. z o.o. Oddział Zakopane
  ul. Krupówki 22, 34-500 Zakopane
  zamówienia prosimy składać:
  e– mail: bts.zakopane@pbp.com.pl
  katarzyna.mroz@pbp.com.pl
  orbis.zakopane@pbp.com.pl
  fax ( 18) 20 150 53; tel (18) 20 150 52; 20 146 09

  www.orbis.zakopane.pl"

 • anonim

  Turniej w DSJ wystartowal! Tydzien na skakanie! Szczegoly na stronie http://www.geocities.com/krzysztofgrigorij/menu.html

 • anonim

  a ka zycze wszystkim i sobie wyjazdu do zakopca...ehh iłoby było hih:) w zimię mam nadzieję na zarzytę rywalizacje i wiele emocji pozdrawiam:)

 • anonim
  jeszcze 52 dni do Kusamo...

  a tymczasem kochana redakcja mogłaby coś napisać o przygotowaniach poszczególnych ekip........

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).