LOTOS Cup 2020: Słoneczny konkurs na Skalitem

 • 2020-02-09 11:40

W sobotę na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku odbył się drugi podczas tego weekendu konkurs skoków narciarskich, który rozgrywany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Tego dnia najwięcej razy na podium zawodów stawali reprezentanci klubu AZS Zakopane, którzy zdobyli sześć medali.

Przy pięknej zimowej aurze i w blasku słońca skoczkowie narciarscy walczyli na Skalitem w zawodach LOTOS Cup 2020. Na starcie sobotniego konkursu zobaczyliśmy blisko 120 zawodników, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych. Wśród 21 rozdanych medali, aż sześć krążków wywalczyli zawodnicy zakopiańskiego AZS-u. Ten najcenniejszy medal zdobył m.in. Mateusz Gruszka, który triumfował w kategorii Junior. Powracający po kontuzji 19-latek w pierwszym skoku uzyskał 94 metry, a w finale wylądował na 100 metrze. - Miałem trochę obawy, gdy oddawałem swoje pierwsze skoki po kontuzji, szczególnie przy lądowaniu, lecz teraz wszystko wraca już do normy i moje skoki są coraz lepsze. Cieszyło mnie skakanie tutaj po tej przerwie i sprawiało mi wielką przyjemność - opowiada podopieczny Wojciecha Topora. - Jestem bardzo zadowolony z tego weekendu oraz z moich skoków. Przede wszystkim te skoki stają się powtarzalne i to mnie bardzo cieszy, ale zawsze znajdą się elementy, które trzeba poprawić i nad którymi pracować - przyznaje Mateusz Gruszka. - Generalnie warunki na skoczni były bardzo fajne. Obiekt był super przygotowany. Czasami trochę wiało, ale na szczęście nie jakoś mocno i to nie przeszkodziło w przeprowadzeniu zawodów - podsumowuje Gruszka.

Trzy punkty za Gruszką uplasował się Tomasz Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (95 i 97,5 m), a na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega - Szymon Jojko (90 i 96,5 m).

W Juniorze Młodszym walka o zwycięstwo była niezwykle ciekawa. Po skokach na odległość 99 oraz 97,5 metra triumfował Szymon Zapotoczny z KS Eve-nement Zakopane. - Sobotnie zawody skończyły się dla mnie bardzo pozytywnie i wywalczyłem pierwsze złoto tej zimy - mówi z uśmiechem na twarzy podopieczny Andrzeja Gąsienicy. - Moje skoki były dobre i równe, ale wkradło się w nie parę błędów, nad którymi będę musiał popracować. Dzisiaj przede wszystkim nie dokończyłem odbicia na progu i to był taki mój główny błąd - dodaje. - Warunki były dzisiaj równe dla wszystkich i dzięki temu fajnie się skakało. Podsumowując, konkurs oceniam dla siebie na plus, bo wywalczyłem pierwszy w karierze złoty medal w zimowej edycji LOTOS Cup - podsumowuje. Zapotoczny.

Na drugim stopniu podium stanęli wspólnie Arkadiusz Jojko (103 i 93,5 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Mateusz Jarosz (101 i 97 m) z TS Wisły Zakopane, którzy do złotego medalisty stracili zaledwie punkt.

Medaliści i medalistki sobotnich zawodów

Chłopiec Starszy

 1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 2. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodziczka

 1. Tamara Mesikova - Ski Club Selce
 2. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk
 3. Wiktoria Przybyła - SSR LZS Sokół Szczyrk

Młodzik

 1. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane
 2. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
 3. Marcin Wróbel - AZS Zakopane

Kobiety

 1. Magdalena Pałasz - AZS Zakopane
 2. Róża Pawlikowska - AZS Zakopane
 3. Katarzyna Harsche - ZKN Sokół Zagórz

Junior Młodszy

 1. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
 2. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

    2.  Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane

Junior

 1. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane
 2. Tomasz Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Szymon Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Senior

 1. Szczepan Kupczak - KS AZS AWF Katowice
 2. Wojciech Marusarz - AZS Zakopane
 3. Krzysztof Leja - AZS Zakopane

Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (1586) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • majkiel bywalec
  @Radek95 Pilch i za pięć lat będzie juniorem ;)

  U nasz szkolą tzw, metodą Kasai'ego. Jak ma poniżej trzydziestki, to junior. Po 30 to młody chłopak nastawiony na sukcesy, doświadczony zawodnik koło czterdziestki, a senior to po 45 ;)

 • Pietrek03 doświadczony
  Kobiety

  Czemu nie dają sznas na międzynarodowych arenach Magdzie Pałasz? Trzeba ją też mentalnie odbudować.

 • Radek95 bywalec

  Pilch Junior? typ już powinien spokojnie skakać w PŚ a tu jakieś lotosy :) chyba marna jego przyszłość w tej dyscyplinie :)

 • Regulator1 bywalec
  Kadra juniorów na MŚ

  Raczej nie będzie niespodzianek: Juroszek, Niżnik, Gruszka, Pilch i piąty Jojoko Szymon.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).