Kadra Austrii na PŚ w lotach w Bad Mitterndorf

 • 2020-02-12 12:59

Przed nami pierwsze zawody w lotach narciarskich w ramach Pucharu Świata 2019/2020. W sobotę i niedzielę najlepsi skoczkowie świata będą rywalizowali w Bad Mitterndorf. Gospodarze ogłosili skład swojej reprezentacji na zawody na skoczni Kulm (HS235).

W Bad Mitterndorf nie zabraknie Stefana Krafta. Rekordzista świata w długości lotu narciarskiego zaprezentuje się przed własną publicznością w żółtym plastronie lidera Pucharu Świata. Trener Andreas Felder liczy na duży dorobek punktowy swojej reprezentacji w Pucharze Narodów, także za sprawą Philippa Aschenwalda, Daniela Hubera, Michaela Hayboecka oraz Gregora Schlierenzauera.

Swój debiut na Kulm zaliczą z kolei Stefan Huber i Clemens Leitner. Dla tego drugiego będą to pierwsze zawody w lotach narciarskich w karierze.

Bad Mitterndorf powraca do kalendarza Pucharu Świata po dwuletniej przerwie. Ostatnie zawody na tej mamucie skoczni rozegrano w 2018 roku. Triumfował wówczas Norweg Andreas Stjernen.

Zawody na skoczni Kulm zostaną rozegrane po raz pierwszy pod wodzą nowych władz komitetu organizacyjnego PŚ w Bad Mitterndorf. Austriacy liczą także na pełne trybuny kibiców podczas obu dni konkursowych.

Kadra Austrii na PŚ w Bad Mitterndorf (HS235):

- Stefan Kraft (1. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Philipp Aschenwald (12. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Daniel Huber (15. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Gregor Schlierenzauer (20. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Michael Hayboeck (26. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Stefan Huber (57. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Clemens Leitner (59. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020).

PROGRAM ZAWODÓW:

Czwartek, 13.02.2020
18:00 - Odprawa techniczna

Piątek, 14.02.2020
11:00 - Oficjalny trening
13:00 - Kwalifikacje

Sobota, 15.02.2020
10:00 - Seria próbna
11:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 16.02.2020
9:45 - Kwalifikacje
11:00 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: OSV
oglądalność: (7257) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  Nieco zaskakująca jest przedłużająca się przerwa Hoerla, a zwłaszcza nieobecność na FH w swoim kraju. Ale za to pozytywne jest danie szansy Leitnerowi na lotach, zdecydowanie na to zasłużył całym sezonem.
  Oznacza to też, że nadchodzący PK na kultowej skoczni w Iron Mountain może być istotny dla.. Wohlgenannta, bo przy nieobecności młodszego z Clemensów, ma szanse na ucieknięcie mu i bezpośrednią walkę o limit (czyli o RawAir) ze starszym Clemensem.

 • Kolos profesor
  @Oczy Aignera

  Thomas Hoerl wielkim skoczkiem nie był, ale punktował w PŚ (dwa razy) i wygrał 5 konkursów PK.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  @Oczy Aignera

  To Tomek Hoerl

 • Oczy Aignera profesor
  @Qwertyuiop987654321

  Kiedyś był pewien austriacki skoczek o takim samym nazwisku. Jeden skok w PŚ mu wyszedł, ale do tego stopnia, że stał się rekordem świata. Tyle z tego było. Można stwierdzić, że to zawodnik jednego skoku - austriacki Wojciech Fortuna.

 • Morgensternowy_ doświadczony

  Goldi z przedskoczków powinien raczej być, bo on praktycznie PRZED KAŻDYMI ZAWODAMI w Austrii testuje skocznie. Ale tak w sumie fajnie by było ściągnąć paru przedskoczków z PL, nie tylko z Austrii.
  W ad. składu największe szanse daje Kraftowi, bo to on z AUT-ów prezentuje się najlepiej, co udowadniają ostatnie zawody. Koło TOP 10 powinni się zakręcić Aschenwald, Huber Hayboeck, Schlierenzauer i tyle.

 • Kolos profesor
  @alo

  Jacyś Austriacy na pewno będą (ciekawe czy np. Goldberger się pofatyguje). Ale weterani dość regularnie się pojawiają jako przedskoczkowie.

 • alo profesor
  @Kolos

  To już młodszego nie mieli Austriaka jakiegoś tylko weterana ściągnęli?

 • Qwertyuiop987654321 początkujący
  @Maradona

  Możesz mieć rację jednak moim zdaniem tym bardziej powinien tu być żeby w końcu się przełamać i nauczyć latać na mamutach, a lepszego sposobu na to niż starty w zawodach nie ma.

 • Kolos profesor
  @alo

  Na razie jednym przedskoczkiem którego mam potwierdzonego jest 41-letni weteran Norweg Oddgeir Heimdal którego największym sukcesem jest 12 lokata w zawodach PŚ którą uzyskał w bardzo dziwnych zawodach w Harrahovie w 1999 roku. Co ciekawe był to jego debiut w PŚ i już nigdy więcej, w tego typu zawodach nie wystartował.

 • Kolos profesor

  Leitner debiut na skoczni mamuciej

 • Maradona profesor
  @Qwertyuiop987654321

  W tamtym sezonie kiepsko mu szło na mamutach, 3 razy odpadł w kwalifikacjach i raz był 35. Może to ma jakieś znaczenie.

 • Qwertyuiop987654321 początkujący

  Dziwne znowu nie ma Hoerla. Wydawało się że podobnie jak Aschenwald w Sapporo tak i on opuścił jeden weekend żeby odpocząć. Tym dziwniejsze jest to z uwagi na fakt, że gdyby nie dyskwalifikacja zająłby 5 miejsce w Sapporo.

 • alo profesor

  Wiadomo moze kto jutro przetestuje Kulm? Szukam i w wersji austriackiej ale nigdzie się nie natknąłem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).