Stoch o kłopotach na zeskoku: Nie zapomniałem jak się ląduje

 • 2020-02-21 16:53

Trzech polskich skoczków zameldowało się w czołowej "10" pierwszych w historii zawodów rangi Pucharu Świata w Rumunii. Najwyżej spośród naszych rodaków znalazł się Kamil Stoch, który miał do siebie pretensje spowodowane nieudanym lądowaniem w pierwszej serii konkursowej, co przypomniało czwartkowe problemy w kwalifikacjach.

- Jestem tak zły na siebie, że trudno mi się wysłowić - mówił tuż po konkursie 32-latek. - Przez kilka dni nie zapomniałem jak się ląduje. Chyba zbyt pięknie chcę tutaj wszystko zrobić i skutkuje to błędami - dodaje Stoch.

- W drugiej serii starałem się skoczyć normalnie. Wiedziałem, że na progu wszystko działa, ale zbyt długo czekam z lądowaniem, bądź za bardzo chcę je dopieścić i może dlatego nie wychodzi? W finale postawiłem na luz. A jak wyjdzie, tak wyjdzie... Jak widać, automatyzm działa tutaj najlepiej.

- Inaczej byłoby, gdybym w drugiej serii jechał po udanym lądowaniu w pierwszej. Na finał szedłbym z innym nastawieniem, bez konieczności gonienia. Skakałbym normalnie. Drugi skok konkursowy nie był może czysty na progu, ale skoki były bardzo dobre.

Tegoroczny pobyt w Rasnovie wygląda dla Stocha zdecydowanie lepiej w tabeli niż latem 2018 roku. Co było kluczem do zmiany? - Skaczę inaczej niż latem. Kto obserwuje mnie latem, a zimą, wówczas widzi różnicę. Latem dopracowuję poszczególne elementy i szukam pewnych rozwiązań, a zimą skupiam się na tym, co już mam wypracowane. Teraz jestem na innym poziomie i łatwiej przystosować mi się do obiektu.

Korespondencja z Rasnova, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4143) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Skoczek3211 weteran
  @LaraJean

  A w czwartek były jakieś zawody?

 • LaraJean doświadczony
  @kubson97865

  Nie ma szans? Jakoś w czwartek radził sobie na prawdę dobrze i dałby radę :)

 • krzychoSt profesor

  Stocha w każdej chwili stać na wskoczenie na podium, tylko że w skokach na bardzo dobry skok strasznie dużo czynników wpływa.

 • StochMistrz4658 doświadczony
  @KubaRM93

  Awansował by w okolice podium.

 • SebaSzczesnyy doświadczony

  Forma Kamila jest dobra. To jest forma na regularne stawanie na podium , Pojawiają się tylko błędy które odbierają tą szansę.
  W 1 serii lądowanie a w 2 chyba spóźnił bo leciał niżej i już nie mógł dalej dolecieć.

  Mamy 2 konkursy w Lahti, Trondheim i Lillehamer, To jeszcze 4 szanse aby cos wygrać . I Jutro oczywisćie.
  I Oslo też ale tam zawsze jakoś mu nie szło, może sie przełamie jak w Kulm.

  A później loty i tak to już chciałbym zobaczyć taki szczyt formy, Wszystko co ma najlepsze. To jego OSTATNIA szansa w karierze na wygranie MŚWL.
  Stoch jest to skoczek który przestawia granice. W późnym wieku odnosił najwieksze sukcesy. On jest troche inny od reszty.
  On może wygrać to mistrzostwo ! Trzeba daleko latać ale stać Kamila na to !

 • xzcvvy profesor
  @kubson97865

  Szans na zwycięstwo to nie ma Kalinichenko, że tak to ujmę.

 • kubson97865 weteran

  O zwycięstwo??
  Z tak dysponowanymi Niemcami i Kraftem nie ma szans

 • xzcvvy profesor
  @KubaRM93

  Ja myślę, ze gdyby wylądował w 1 serii normalnie i zajmowalby wyzsze miejsce,w drugiej serii startowałby w troche innym nastawieniu,warunkach to miejsce mogloby byc dziś zupelnie inne. Ale cóż to tylko gdybanie.

  Jesli jutro pokaze takie skoki jak wczoraj, nie liczac ladowania to spokojnie bedzie walczył o podium a nawet i o zwycięstwo.

 • Xenkus profesor
  @KubaRM93

  Tylko, że Stoch startował by wtedy w innym momencie serii i wszystko mogło by być inaczej.

 • KubaRM93 doświadczony
  @alo

  Do czwartego to trochę by zabrakło. Może by awansował na 5, jeżeliby dostał 57,5 za styl (tyle ile Geiger w 1 serii). Ale myślę, że pozostałby na 6.

 • Kierownik Produkcji Garwanko bywalec
  @wiola4697 Ty chopie wiyncyj trenuj lądowania!

  A nie fejkuj z jakichś multipoint.

  Kamil, i tak wszyscy wiedzą że to ty.

 • wiola4697 profesor

  Kamil gratulacje za dziś :) Szkoda tego lądowania w pierwszej serii, ale co się odwlecze to nie uciecze ;) Powodzenia jutro! :)

 • alo profesor

  Niepotrzebnie Kamil skupia się na czymś co i tak w jego wykonaniu jest jak najbardziej w porządku. Lądowanie i styl lotu to jego znak firmowy. Bardziej bym się skupił na pozycji najazdowej bo tam ma rezerwy. Niestety przez to złe lądowanie w 1 serii stracił prawdopodobnie czwarte miejsce o ile się nie mylę w ostateczności.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).