10 polskich skoczków w kadrze na MŚJ w Oberwiesenthal, powrót Kamili Karpiel

 • 2020-02-25 16:54

We wtorek poznaliśmy skład reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które zorganizuje Oberwiesenthal (28 lutego-8 marca). Do Niemiec uda się łącznie dziesięcioro skoczków z naszego kraju.

W kadrze mężczyzn na MŚJ znaleźli się Mateusz Gruszka, Szymon Jojko, Kacper Juroszek, Adam Niżnik oraz Tomasz Pilch. Głównym trenerem kadry będzie Wojciech Topór, a jego asystentami - Grzegorz Miętus i Piotr Fijas. Do Oberwiesenthal uda się także fizjoterapeuta Jerzy Kochaj.

Pięć reprezentantek Polski wystąpi także w skokach narciarskich kobiet. W składzie na mistrzostwa znalazły się Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Wiktoria Przybyła, Kinga Rajda oraz Anna Twardosz. Trenerem głównym będzie Łukasz Kruczek, asystentem Marcin Bachleda, a fizjoterapeutką - Paulina Węgrzyn. Dla Kamili Karpiel będzie to pierwszy występ w zawodach od momentu kontuzji kolana, której nabawiła się na początku lipca 2019 roku.

Pierwsze treningi na Fichtelbergschanze (HS105) rozegrane zostaną we wtorek, 3 marca. Konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn odbędą się w czwartek, 5 marca, a zawody drużynowe - w sobotę, 7 marca. Zmagania skoczków zakończy rywalizacja drużyn mieszanych w niedzielę, 8 marca.

Kadra Polski mężczyzn na MŚJ w Oberwiesenthal (HS105):

- Mateusz Gruszka;

- Szymon Jojko;

- Kacper Juroszek;

- Adam Niżnik;

- Tomasz Pilch.

Trener główny: Wojciech Topór

Asystenci trenera: Grzegorz Miętus, Piotr Fijas

Fizjoterapeuta: Jerzy Kochaj

Kadra Polski kobiet na MŚJ w Oberwiesenthal (HS105):

- Kamila Karpiel;

- Nicole Konderla;

- Wiktoria Przybyła;

- Kinga Rajda;

- Anna Twardosz.

Trener główny: Łukasz Kruczek

Asystent trenera: Marcin Bachleda

Fizjoterapeutka:  Paulina Węgrzyn

PROGRAM ZAWODÓW:

Poniedziałek, 02.03.2020
20:00 - Odprawa techniczna

Wtorek, 03.03.2020
15:30 - Oficjalny trening kobiet
18:00 - Oficjalny trening mężczyzn

Środa, 04.03.2020
15:30 - Oficjalny trening kobiet
18:00 - Oficjalny trening mężczyzn

Czwartek, 05.03.2020
14:00 - Seria próbna kobiet
15:00 - Konkurs indywidualny kobiet

17:00 - Seria próbna mężczyzn
18:00 - Konkurs indywidualny mężczyzn

Piątek, 06.03.2020

16:00 - Oficjalny trening kobiet
18:00 - Oficjalny trening mężczyzn

Sobota, 07.03.2020
14:00 - Seria próbna kobiet
15:00 - Konkurs drużynowy kobiet

17:00 - Seria próbna mężczyzn
18:00 - Konkurs drużynowy mężczyzn

Niedziela, 08.03.2020

14:00 - Seria próbna drużyn mieszanych
15:00 - Konkurs drużyn mieszanych


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (15081) komentarze: (58)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kamil G bywalec
  @tjzE

  Można przeczytać dziesięcioro😌

 • higashi bywalec
  @dejw

  Nie no, bez jaj, przecież nie mogło być tak, że Włosi zatrudniają tzw. trenera z najwyższej półki i nie jest on zarazem koordynatorem wszystkich grup szkoleniowych, a jedynie pionkiem, który ma za zadanie przywrócić do formy dziadziusiów Colloredo i D.Bresadolę. ;)

  Co do szans egzotyki, to ja właśnie te parę lat temu oczekiwałem czegoś podobnego po Francji A.D. 2019/2020. Był czas, że Francuzów można było rozpatrywać jako nr 1 na świecie w rocznikach 2000/2001.
  W 2014 r. w Hinterzarten FYC wygrał Learoyd, trzeci był Edgar Vallet, a siódmy (najwyżej sklasyfikowany z rocznika 2001) White. Rok później 1. miejsce, do spółki z G.Bresadolą, zajął w tych zawodach Contamine.

 • dejw profesor
  @higashi

  Może i faktycznie coś o tej młodej grupie wiedział, skoro tuż po rozpoczęciu swojej pracy zapowiadał mityczną walkę o zwiększanie kwot startowych - może długofalowo myślał, że z tych miejsc skorzystają w przyszłości Giovani, Moroder, czy Galliani! :P

  W kwestii kombinacji to już temat do rozważań z HKSem ;) Ale faktycznie, nazwiska francuskich kombinatorów, nawet jeśli się zupełnie nie śledzi dyscypliny to zapadły w pamięć.
  W skokach jednak, tak z pamięci, w ostatnich kilku latach nie przypominam sobie, by pojawił się jakiś nawet cień szansy na realną walkę ogólnie pojętej egzotyki w drużynówkach na MŚJ.

 • higashi bywalec
  @dejw

  Też nie pamiętam jak dokładnie wyglądała struktura wewnątrz kadr, ale zakładam, że Kruczek miał pełną swobodę wyboru z kim chce bezpośrednio pracować zważywszy, że tam w sumie było 10-12 aktywnych skoczków. ;)

  Jeśli chodzi o Francuzów to parę lat temu, jak się pojawiło to pokolenie liczyłem nawet po cichu na taki scenariusz. Egzotyka egzotyką, ale mieli doświadczenie w ,,produkowaniu'' kombinatorów światowej klasy więc spodziewałem się, że może i mega talenty skokowe (Learoyd i Contamine) będą się w stanie u nich rozwinąć.

 • nicoz weteran

  Cieszmy się, że wystawiamy pełny skład na MŚ juniorów. Nie są oni zbyt znani z startów w PŚ jak niektórzy zawodnicy z innych państw a inne porównania nie wróżą sukcesów, ale sport to wielka niewiadoma. Każdy start będzie dla nich wielkim przeżyciem więc oczekuję na tym narciarskim forum tylko pozytywnych komentarzy i pamiętajmy: zranić łatwo a podbudować trudniej.

 • dejw profesor
  @higashi

  Tylko czy Kruczek w ogóle miał jakąkolwiek styczność z tą młodą grupą? Szczerze mówiąc, nie pamiętam jak tam wyglądał podział kadrowy, i czy w ogóle takowy był.

  Medal w drużynie dla Francuzów to byłoby wielkie wydarzenie, no ale jest to mityczne słowo "gdyby". I rozważane wyłącznie w kategorii złożenia się maksów wszystkich członków ekipy. Takie rzeczy można znaleźć wśród światowego topu, ale w kontekście egzotyki to byłby ewenement.

 • higashi bywalec
  @HAZARD

  Szkoda, chociaż Milesi w formie z początku tej zimy, tak jak napisał dejw, nie byłby aż tak drastycznym osłabieniem (w perspektywie całego sezonu mieści się w czołówce w swoim roczniku na świecie).
  Tak w ogóle to gdyby każdy z Francuzów osiągnął na tych mistrzostwach poziom zbliżony do swojego maksimum prezentowanego na przestrzeni całej kariery, Trójkolorowi mogliby wrócić z Oberwiesenthal z medalem w drużynie.

 • higashi bywalec
  @dejw

  Tamta wypowiedź ,,nadtrenera'', pomijając już kwestię dobrego smaku, była o tyle absurdalna, że gdy zaczynał pracę we Włoszech w dorosłą karierę wchodziła akurat wyjątkowo utalentowana grupa tamtejszych skoczków, z którą nasi na przykład zawodnicy z rówieśniczych roczników nie byli w stanie konkurować.
  Poza Insamem mam na myśli przede wszystkim G.Bresadolę, ale też Morodera.
  Na FIS Youth Cup w Hinterzarten w 2015 roku młody Bresadola triumfował (ex aequo z Contamine), a Moroder był 7. i zarazem drugi w swoim roczniku (m.in. przed Haagenem).

 • dejw profesor
  @HAZARD

  No tak, to jest spore osłabienie.
  Milesi możliwe że i tak by pojechał jako rezerwowy - to nie jest taki słabeusz, w tym sezonie miał już bardzo dobry okres, kiedy punktował pod koniec drugiej dziesiątki w AC (min. na LH w Oberstdorfie); no ale potem niestety miał zjazd formy - bardzo słabe mistrzostwa kraju U17, a tuż później AC w Planicy (choć tam akurat w ostatnim skoku miał wynik na czołówkę).
  No ale tym składem o 8ke będzie ciężko, mając do tego tak średniego Learoyda i niewiele lepszego Contamine.
  Szansa na drugą serię otwiera się za to przed Włochami - ich jasna czwórka została już potwierdzona.
  A Norwegowie chyba trochę za szybko skreślili Sundala, który w kraju skakał kiepsko, ale za to na FC punktował regularnie (świetny miał szczególnie ostatni konkurs cyklu); no ale u nich pewnie było ustalone, że walka o skład rozgrywa się między desygnowaną piątką (Eriksen, Heggli, Baarset,Gaarder, Mellingsaeter) i Olaussenem, a do Villach wrzucili swoje dalsze juniorskie numery.

 • Toyminator profesor
  @ZXCVBNM_9999 -

  No i znowu...Co z tego że jest masa miejsce,skoro ziemia nie ma szans wyżywić tylu ludzi. Chłopie, nawet pół roku nie mija, a ziemia już dała maks, i jedziemy na kredycie,i dzieje się to coraz szybciej. Nie ma przeludnienia? To jedź do Chin na plażę, czy tam do Tokio. Albo gdziekolwiek na basen,nawet w Polsce. To się zdziwisz. I co zrobisz z Tajgą? Skoro tam się żyć nie da, i na wielu terenach. W przeludnieniu głównie chodzi o wodę i jedzenie. O ile jedzenie będzie sztuczne, więc może nie będzie źle, to wody pitnej już zaczyna brakować.

 • HAZARD weteran
  @dejw

  Francuzi niestety niespodzianki (w pełnym składzie mogliby powalczyć nawet o 6) nie sprawią. Kontuzjowani są solidni Batby i White, zamiast nich w składzie będzie słaby Milesi z 03.

 • Kolos profesor

  Gęstość zaludnienia Chin to 144 osoby na kilometr kwadratowy dla porównania gęstość zaludnienia Polski jest tylko nieznacznie mniejsza i wynosi 123 osoby na kilometr kwadratowy.

  Ale oczywiście w Chinach rozmieszczenie ludności jest bardzo niejednorodne min. z powodu wspomnianej już pustyni Gobi. Stąd wrażenie przeludnienia.

 • Kolos profesor
  @ZXCVBNM_9999

  W Chinach też nie ma przeludnienia... spory obszar Chin to słabo zaludniona pustynia Gobi. Faktycznie przeludnione to są tam tylko wybrzeża gdzie są ulokowane największe i najludniejsze miasta.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Toyminator

  Do przeludnienia jeszcze brakuje... Ogromne tereny ziemi nie zamieszkane i na szczęście nie eksploatowane jak np. większość obszaru tajgi i tundry, ogromne pustkowia stepów. Przeludnienie to jest w Chinach gdzie żyje 1,3 mld ludzi, a tak to nie ma tragedii. Do 15 mld ziemia wytrzyma, potem może być problem bo najnormalniej na świecie zabraknie zasobów.

 • Toyminator profesor
  @poludniowyLubuszanin -

  Chyba nie znasz pojęcia przeludnienie ;) Nie chodzi tu o ilość miejsca,ale o to, ile ziemia nam może dać. A już od lat daje nam na kredyt.Także przeludnienie jest. Wystarczy iść na basen,do większego miasta,albo gdziekolwiek w góry. Jeszcze 15 lat temu, było znośnie. Teraz na moich osiedlowych drogach, ruch prawie jak na głównej ulicy...

 • Toyminator profesor
  @Adam90 -

  No a może klimat się ochładza?) To jest naturalne, było już kilka razy, ludzie to trochę przyśpieszyli. Ale tak,klimat się ociepla. Albo inaczej, prądy się zmieniają,i jest jak jest. Z roku na rok coraz cieplej,zima w tym roku to bardziej jesień.

 • Adam90 weteran
  @poludniowyLubuszanin

  Akurat głupoty to są,ze klimat sie ociepla...

  Ile razy juz tak było w dobie bez internetu ?

  Ależ masz racje żadnych głupot nie będę słuchał :)

 • poludniowyLubuszanin początkujący
  @Bajlandopl

  Dokładnie! Na dziewczyny popatrzę, bo chłopaki, to będzie jeden wielki lach...
  A Poldziu jedzie tam[***]?
  Czy dalej opowieści z drzewa sandałowego będzie snuł?
  Ten, to przechodzi samego siebie.....

 • poludniowyLubuszanin początkujący
  @Adam90

  Jakie przeludnia?
  Nie słuchaj tych głupot.
  Klimat się ociepla, a Australia, Syberia i jeszcze parę innych miejsc pustych prawie, więc nie kłam...

 • tjzE weteran

  10 polskich skoczków? Mylący tytuł.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl