Bez Hannawalda w sezonie 2004/2005

 • 2004-10-11 16:24

Były szkoleniowiec reprezentacji Niemiec Wolfgang Steiert poinformował, że w zbliżającym się sezonie zimowym nie zobaczymy na skoczniach Svena Hannawalda.

Według niego, Hannawald potrzebuje kilku miesięcy na powrót do formy i nie ma sensu wystawiać go do ważnych zawodów w tym sezonie. Celem dla Svena Hannawalda jest wystąpienie na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie w 2006r.

Sven Hannawald, jedna z największych gwiazd niemieckiego sportu ostatnich lat, po igrzyskach w 2002r. przeżywał kryzys i podjął leczenie w klinice psychiatrycznej, którą opuścił przed kiloma miesiącami.

Steiert, zdymisjonowany przed kilkoma dniami z fotela szkoleniowca kadry, został osobistym trenerem innego utytułowanego skoczka Niemieckiego - Martina Schmitta. Nowy szkoleniowiec kadry, Peter Rohwein, nie wypowiedział się jeszcze na temat startów Svena Hannawalda.


koP, źródło: onet
oglądalność: (4379) komentarze: (50)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  kfanka

  masz niestety pecha, bo ja też nie jestem jego fanką i jestem tu przypadkowo. a co do wieku to chciałabym mieć znowu 15 lat.pa

 • anonim

  @minia: do mnie??? Hehe, dzięki za komplement. :D
  Nawiasem mówiąc, ja napisałam tak: "mnie to w gruncie rzeczy mało obchodzi, nigdy nie byłam jego fanką".
  A ty tak: "podejrzewam że masz ok. 15 lat bo raczej w tym wieku sven ma swoich fanów". Więc jesteś pewna, że to było do mnie?

 • anonim
  pomyłka

  wcześniejsza wypowiedż skierowana jest nie do ani tylko do kfanki-do tej co miała pretensje o słowo nigdy

 • anonim

  do ani: podejrzewam że masz ok. 15 lat bo raczej w tym wieku sven ma swoich fanów.a tak apropo pamietam svena jeszcze z wcześniejszych lat jak nie wygrywał i wtedy też zachowywał się dziwnie.

 • anonim
  do Ana

  Pewnie, że widzę różnice...,ale nie uważam, że jest to nienormlane zachowanie, co najwyżej inne, ale nie nienormlane. Byłoby cholernie nudno gdyby wszyscy zachowywali sie tak samo:)

 • anonim

  @Ana: Nieee, niekoniecznie aż tak. Ja po prostu traktuję to wszystko z odpowiednim dystansem. I zachowania Hanniego mnie nie rażą, potrafię je zrozumieć.
  A tak poza tym nie lubię jak ktoś mówi "nigdy", właściwie stąd ta cała dyskusja. ;)

 • Ana początkujący
  @Yvonne & KFanka

  Yvonne
  Porównaj jego zachowanie z zachowaniem Shmitta, Ahonena, Goldbergera, Widhoelzla, Małysza i innych. Naprawdę nie widzisz różnicy?

  KFanka - mała zabawa w adwokata diabła? Ja też tak czasem mam :-)

 • anonim
  -:-

  Nie wróci.I tego mu szczerze życze bo to bałwan.

 • anonim

  @Ana: A broń, mnie to w gruncie rzeczy mało obchodzi, nigdy nie byłam jego fanką. Tak tylko przypadkiem wtrąciłam się w dyskusję. :P

 • anonim
  do Ana

  Możesz zdefiniować słowo "normalnie"?

 • anonim
  do Ana

  Możesz zdefiniować słowo "normalnie"?

 • Ana początkujący
  @KFanka

  Dobrze. W takim razie rozwinę to stwierdzenie i powiem, że od czasu jak zaczął wygrywać i przyzwyczaił się do tego, przestał się normalnie zachowywać.
  I będę bronić tej opinii zębami i pazurami :-)

 • anonim

  @Ana: Nie napisałam "w 1997" tylko "od 1997". Jako pierwszy, miałam na myśli sezon 97/98. I parę następnych też.
  Poza tym zauważ, że chodziło mi o słówko "nigdy", użyte przez minię. I tylko o to.

 • Ana początkujący
  @KFanka

  Bo w sezonie 96/97 Hanni tylko raz był w pierwszej 10-tce.... to jak miał się zachowywać?
  Woda sodowa dopiero później uderzyła do główki.

 • anonim

  @minia: Nigdy nie mów nigdy. Pisząc "nigdy nie zachowywał się w miare normalnie" pokazujesz, jak krótko oglądasz skoki. Ja Hannawalda pamiętam od 1997 roku - i zapewniam Cię, zachowywał się wówczas najzupełniej normalnie.

 • anonim
  hanni

  to było do przewidzenia, że hanni tak skończy.przecież on nigdy nie zachowywał się w miare normalnie jego gesty można było różnie odczytać.

 • anonim

  Tamten nieznany co napisał o Hannawaldzie, że jest debilem to napewno nie ja. Ja nie używam takich prymitywnych wyrażeń. A poza tym gdzie wyczytałaś, że cieszę się z jego nieszczęścia? Mimo, że go nie lubiłam to jest mi się trochę ciężko przyzwyczaić do myśli, że nie zobaczę go w tym sezonie. Bo mimo wszystko wnosił coś do zawodów.

  PS. Tamten poprzedni nieznany to też nie ja

 • Ana początkujący

  Goldi to jeden z moich ulubieńców, ale nie robię sobie wielkich nadziei, niestety.

 • anonim
  do nieznany

  Wiesz, jak czytam twoje kometarze to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to nie Sven ma kłopoty ze sobą, ale ty...droga nieznany:)
  ps. spróbuj napisać coś konstruktywnego bez używania obażliwych słów.......

 • anonim
  do Caroline

  Przyznaj, że nazywanie kogoś debilem czy nagminne wyliczanie rzekomych wad na pewno nie świadczy o sympatii ani też o zobojętnieniu...- stąd wnioskuje, że cieszycie się z jego nieobecności!
  A mnie nie chodzi o nic innego jak tylko o fakt, że Sven pokazał, że potrafi zachwycać swymi skokami i byłaby strata gdyby już nigdy nie włączył się do rywalizacji.
  ps. Co do Schmitta to też nie mam nic przeciwko temu, żeby przypomniał sobie jak się skacze:):)Skoro już jesteśmy przy ''powrotach'' to z miłą chęcią zobaczyłabym jeszcze chociaż jeden raz Goldiego na najwyższym stopniu podium...!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).