Już wkrótce nowa książka Krzysztofa Szujeckiego

 • 2004-10-15 17:08

Na pierwszą część przyszłego roku planowane jest ukazanie się na rynku książki Krzysztofa Szujeckiego. Nasz redakcyjny kolega (Espen) właśnie ukończył prace nad swoją drugą książką. "Polskie sukcesy w historii sportów zimowych. Od Chamonix do Oberhofu 1924-2004" to pierwsza w historii prezentacja wszystkich największych osiągnięć polskich zawodników startujących w zimowych dyscyplinach (nie tylko olimpijskich - także bojerach i skibobach).

Autor przedstawia każde wydarzenie z MŚ, ME i IO, w którym nasz zawodnik zdobył medal. Główna częśc książki uzupełniona jest rysem historycznym wszystkich sportów, osiągnięciami polskich działaczy, prezentacją najlepszych książek i stron internetowych poświęconych "białym dyscyplinom" oraz rozdziałem dotyczącym wyłącznie startów Polaków w igrzyskach.

Na pewno każdy z sympatyków sportów zimowych w Polsce z więlką chęcią zapozna się z tą naprawdę unikalną pozycją! Tymczasem my już teraz zaczynamy publikować wybrane fragmenty książki. W pierwszej kolejności - fragment dotyczący znakomitego startu Stanisława Marusarza w Lahti (1938). Nasz pierwszy wybitny skoczek wywalczył wicemistrzostwo świata, mnimalnie ulegając zwycięzcy.

Tekst dostępny jest w dziale artykuły lub bezpośrednio tutaj .


redakcja, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4974) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Mam pierwsza wiec kupie tez drugą:) Pozdrowienia dla Autora:)

 • anonim

  czy tą ksiażkę będzie można kupić na tej stronie?

 • Annia redaktor
  @Edith

  wywiad z martinem ukaże sie jutro rano...pozdrawiam

 • anonim
  MŚ Lahti 1938

  Czytałem to w encyklopedii Skoków 2004. Polska pany

 • anonim
  nie na tem,at

  wiem że to nie na temat ale przetłumaczcie ten wywiad z martinem ze sport.de bardzo proszę

 • Du Du stały bywalec

  Jest opracowanie o samych skokach narciarskich (dwa wydania )zresztą bardzo dobrze napisane " Od Marusarza do Małysza " Wojciecha Szatkowskiego.Czekam na ukazanie się nowej książki p.Krzysztofa.Pozdrowienia .

 • Boy profesor

  Szkoda ,że książka jest o wszystkich dyscyplinach zimowych,gdyż ja wolałbym aby książka ta była o samych skokach narciarskich.

  Ale niezależnie od tego gratuluję autorowi książki za napisanie wspaniałego dzieła.

 • anonim
  Gratulacje

  Czekamy na kolejne egzemplarze:]

  Pozdrawiam

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).