Forfang o nagłym końcu sezonu: Skoki narciarskie nie są najważniejsze

 • 2020-03-16 13:55

Nieoczekiwanie to Trondheim stało się lokalizacją, w której doszło do bezprecedensowego końca Pucharu Świata w skokach narciarskich. Finał edycji 2019/20 nastąpił przedwcześnie u ujścia rzeki Nidelvy, tuż po ruchach norweskiego rządu nakazującego natychmiastowego zaniechania organizacji imprez sportowych. Jak wydarzenia w norweskim mieście portowym wyglądały z perspektywy zawodników? O tym - na swoim kanale YouTube - opowiedział Johann Andre Forfang, mieszkaniec Trondheim.

Johann Andre ForfangJohann Andre Forfang

- To był nagły koniec sezonu... Myślę, że każdy z kibiców odczuwa dokładnie to samo, co ja, ponieważ dotyczy to nas wszystkich. Cały świat musi zatrzymać się na pewien czas - zaczyna swoją wypowiedź Forfang, który regularnie dzieli się z kibicami swoimi spostrzeżeniami w formie vlogów.

- Wszystkie imprezy są odwoływane, a ludzie muszą pozostawać w domach. Pandemia działa na całe społeczeństwo. Popieram decyzję o zakazie gromadzeń się ludzi w dużych skupiskach, co ma zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Wszyscy musimy się zaangażować, aby odciążyć system opieki zdrowotnej - apeluje drużynowy mistrz olimpijski z Pjongczangu, który wraz z innymi norweskimi skoczkami dołączył do pomocy chorym, a także przechodzącym kwarantannę domową.

O szczegółach akcji Skandynawów informowaliśmy >>>TUTAJ<<<.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What a time to be alive, guys... So this was it. The season of 2019/2020 ended up suddenly and abrupt and will for always be remembered. The season was a disappointment for myself, with a lot of bumps on the road. With not one of my goals for the season reached. But with a lot of good jumping at times, I feel that if I just keep on working, already the next season can become a better one. I would also like to thank Walter Hofer who didn’t get the thanks and goodbye he really much deserved. Without him, ski jumping as we all know it would not be what it is today. And lastly, thanks to all of you for your support and messages during the winter. Thanks to all our sponsors at Skiforbundet, and most of all, thanks to @cinderella_incinerationtoilets for supporting me on my bumpy road towards maybe one day be one of the best ski jumpers in the world. Take care everyone.

Post udostępniony przez Johann Forfang (@johannforfang)

- Teraz priorytetem powinno być zdrowie każdego z nas, ponieważ dla większości jest to zupełnie nowa rzeczywistość. To nadzwyczajne okoliczności i przykra sytuacja, ale skoki narciarskie nie są teraz najważniejsze. Przedwczesny finał sezonu nie jest istotny - zaznacza 24-latek pochodzący z Tromsoe.

- Świat się zatrzymał, co oznacza potężny cios dla gospodarki. Przed nami trudne czasy, ale musimy współpracować. Tylko razem możemy pokonać koronawirusa - dodaje podopieczny trenera Alexandra Stoeckla, dziękując wszystkim fanom za wsparcie podczas minionych miesięcy rywalizacji na skoczniach.

- Zachowujmy się odpowiedzialnie i uważajmy na siebie. To nie koniec świata. Nikomu nie jest łatwo, natomiast wierzę, że wszystko będzie dobrze - kończy aktualny wicemistrz olimpijski z obiektu normalnego.

Forfang tej zimy zgromadził 579 punktów, co dało mu 12. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. Najlepszy wynik osiągnął w Titisee-Neustadt, gdzie otarł się o podium, lądując na czwartej lokacie. Turniej Raw Air zakończył się dla niego w Lillehammer, gdzie przepadł w trudnych warunkach panujących podczas wtorkowych zawodów, ostatnich w sezonie. Tym samym, po raz pierwszy w czteroletniej historii norweskiej imprezy nie znalazł się w jej ścisłej czołówce, finiszując 23.

Zobacz vlog Johanna Andre Forfanga dotyczący Raw Air 2020 i przedwczesnego końca sezonu:


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2565) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • SebaSzczesnyy weteran

  Forfang to wielki potencjał ale wciąż niespełniony talent. Gdy się ustabilizuje na wysokim poziomie to będzie groźny.

 • alo profesor

  Fredrik Bjerkeengen skończył karierę,zaczyna się ubywanie zawodników,ledwo się sezon skończył

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).