Pominięci zwycięzcy. Niemcy wygrali w klasyfikacji Pucharu Narodów 2019/20

 • 2020-03-16 19:45

Pomimo sporych problemów kadrowych, spowodowanych licznymi kontuzjami, podopieczni Stefana Horngachera zdołali wypracować solidny wynik punktowy i triumfowali w Pucharze Narodów. Wygrali między innymi z bardzo silną reprezentacją Austrii. Sezon zakończył się jednak niespodziewanie. Zabrakło oficjalnej ceremonii, na której skoczkowie mogliby odebrać puchar. Czy niemiecka kadra cieszy się z wyniku? Sytuację skomentował Karl Geiger.

Stefan Horngacher może być zadowolony z pierwszego roku współpracy z drużyną narodową Niemiec. Ich początki nie były najłatwiejsze. Poważnej kontuzji pod koniec sezonu 2018/19 nabawił się utalentowany David Siegel. Andreas Wellinger zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie w  czerwcu zeszłego roku. 24-latek również musiał pożegnać się z nadchodzącym sezonem zimowym. Severin Freund wciąż walczył o powrót na skocznie i przechodził kolejne operacje. Spadek formy okazał się wielkim problemem Richarda Freitaga, który jeszcze w 2018 roku był drugim najlepszym zawodnikiem sezonu oraz brązowym medalistą mistrzostw świata w lotach. Markus Eisenbichler również potrzebował czasu, aby wrócić do dyspozycji z poprzednich miesięcy i ponownie znaleźć się wśród najlepszych.

Mimo licznych problemów austriackiemu trenerowi udało się pomóc niemieckim zawodnikom. Pod jego okiem skrzydła rozwinął Stephan Leyhe, który wygrał swój pierwszy indywidualny konkurs oraz Constantin Schmid, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata, zajmując 3. miejsce w Rasnovie. Najwięcej radości niemieckim kibicom dały występy Karla Geigera, który, choć był bardzo blisko zwycięstwa w walce o kryształową kulę, ostatecznie zajął 2. miejsce, przegrywając ze Stefanem Kraftem o 140 punktów.

- Mam bardzo mieszane uczucia – komentuje Karl Geiger w mediach społecznościowych. - Nie wszystko ułożyło się zgodnie z planem. Wywalczyłem drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale mój kolega doznał poważnej kontuzji. Drużyna Niemiec wygrała Puchar Narodów, ale nie mogliśmy dokończyć sezonu. Jestem bardzo zadowolony, zarówno z moich indywidualnych sukcesów, jak i z sukcesów całego zespołu.  Jednak w tej chwili nie mogę powiedzieć, że jest to szczęśliwe zakończenie sezonu - ocenia najlepszy z Niemców.  – Teraz jest czas na powrót do domu, na odpoczynek, a później kolejne przygotowania. Jestem gotowy i zmotywowany do udziału w mistrzostwach świata w Oberstdorfie – kończy wpis Karl Geiger.

Na słowa otuchy od kolegów może liczyć kontuzjowany Stephana Leyhe. – Wracaj szybko do zdrowia, potrzebujemy Cię – możemy przeczytać na Instagramie Geigera. 28-letni skoczek z Willingen zerwał więzadła krzyżowe podczas prologu w Trondheim. Dzisiaj Leyhe opuścił szpital w Monachium, gdzie odbyła się operacja i przez najbliższe dni będzie odpoczywał w domu. Później rozpocznie rehabilitacje.


Dominika Wierzba, źródło: instagram.com/karl.geiger
oglądalność: (7197) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Agent99

  Szanse Krausa na powrót do formy są minimalne. Na razie ledwo wchodzi do "30" w FIS Cupie. Chociaż ostatnio wygrał w Pucharze Niemiec.

 • Agent99 weteran

  Kadra Niemiec ma ogromny potencjał. Mimo takich problemów potrafili zwyciężyć w klasyfikacji PN, to pokazuje ich wielkie możliwości. Gdyby Leyhe, Paschke, Geiger i Schmid utrzymali swój poziom, a Freund, Freitag, Eisenbichler, Wellinger, Siegel, Kraus wrócili do zdrowia/pokazywali na skoczni swoje maksymalne możliwości to lepiej nie wiedzieć.

 • bomos bywalec

  Austriacy koncertowo spaprali PN w tym sezonie. Prowadzili przez cały sezon żeby na końcu dać sie wyprzedzić. I to pogrzebało ich to, co kiedyś było ich największą siłą czyli konkursy drużynowe.

 • xzcvvy profesor
  @znawca_francuskiego

  Jak juz to sezon powinien sie zakonczyc po lillehammer ;]

 • znawca_francuskiego bywalec
  PŚ 2019/2020

  Zje..li koncowke sezonu .
  Powinni przeprowadzić chociaż ten konkurs w Trondheim ...

 • Oczy Aignera profesor
  @Kolos

  Austriacy wygrali drużynówkę w Wiśle.

 • tik_tak doświadczony
  @Kolos

  A w Wiśle kto wygrał?

 • kuba923 doświadczony
  @Kolos

  Chyba o Niemców ci chodziło. W sensie że to oni wygrali PN, bo z twojego komentarza wnioskuję że piszesz jakby Austriacy wygrali PN

 • Kolos profesor

  Dziwny PŚ to i dziwna klasyfikacja PN. Austriacy nie byli aż tacy "mocni". Skoro wygrali 0 drużynowych konkursów czyli żadnego.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).