Stefan Kraft odebrał puchary za sezon 2019/20

 • 2020-03-16 20:55

Kryształowa Kula za Puchar Świata oraz Mała Kryształowa Kula za Puchar Świata w lotach narciarskich trafiły już do rąk Stefana Krafta. Przekazanie trofeów nastąpiło pod skoczniami w Bischofshofen.

Do skromnej i nieoficjalnej ceremonii przekazania pucharów doszło w poniedziałek nad rzeką Salzach, gdzie rokrocznie odbywa się finał Turnieju Czterech Skoczni. Pierwotny plan zakładał, iż najlepsi skoczkowie zimy zostaną uhonorowani po ostatnim konkursie turnieju Raw Air - w Vikersund. Plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa i decyzja norweskiego rządu, która zmusiała Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) do jego przedwczesnego końca.

Dlaczego na miejsce wręczenia obu pucharów wybrano obiekt im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen? To tutaj rozpoczęła się wielka kariera dzisiejszej gwiazdy reprezentacji Austrii. Kraft pierwsze szlify w Pucharze Świata zebrał 6 stycznia 2012 roku, kiedy na tej arenie debiutował w zawodach rangi Pucharu Świata. Po ośmiu latach ma w swoim dorobku po dwie Kryształowe Kule i Małe Kryształowe Kule. Pierwsze zgarnął przed trzema laty, a drugie dołożył tej zimy.

- To nagroda za całoroczną pracę. Niewiarygodne, że udało mi się to powtórzyć. Za trofeami kryją się wszystkie wzloty i upadki, a także przykre i radosne chwile - powiedział 26-latek ze Schwarzach im Pongau, który puchary odebrał w możliwie wąskim gronie.

Kryształowa Kula i Mała Kryształowa Kula zostały dostarczone do Bischofshofen przez Daniela Fettnera, oficera prasowego austriackiego zespołu. Przekazaniu pucharów towarzyszyło jeszcze dwóch fotografów i manager zawodnika. Wielka feta musiała zostać odwołana ze względu na ograniczenia wynikające z trwającej pandemii.

- Nie można lekceważyć sytuacji związanej z koronawirusem. Wygraniu Pucharu Świata towarzyszy ogromna radość, ale biorę pod uwagę zalecenia rządu. Nic nie jest ważniejsze od zdrowia - dodaje zawodnik, którego czeka wyjątkowo spokojny czas, pomimo sportowego sukcesu. - Teraz leżę na kanapie, gotuję i spędzam czas z partnerką - uzupełnia mieszkaniec regionu Salzburga. Niewykluczone, że główna postać ekipy Andreasa Feldera wiosną będzie musiała zrezygnować z zaplanowanych wakacji w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy i w jaki sposób Kamil Stoch otrzyma nagrodę za triumf w niepełnym turnieju Raw Air 2020? Odpowiedź na to pytanie nadal pozostaje zagadką.

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: laola1.at + sn.at
oglądalność: (8127) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef weteran
  Austriacy z punktami Letniego Grand Prix (+ 100 pkt.)

  Poniżej zestawienie austriackich skoczków, którzy w czasie swojej kariery zdobyli minimum 100 punktów Letniego Grand Prix:

  1.Thomas Morgenstern - 2983 punkty,
  2. Gregor Schlierenzauer - 2944 punkty,
  3. Martin Hoellwarth - 2052 punkty*,
  4. Wolfgang Loitzl - 2015 punktów,
  5. Andreas Goldberger - 1706 punktów*,
  6. Andreas Widhoelzl - 1700 punktów*,
  7. Andreas Kofler - 1681 punktów,
  8. Stefan Kraft - 932 punkty,
  9. Michael Hayboeck - 838 punktów,
  10. Martin Koch - 817 punktów,
  11. Stefan Horngacher - 799 punktów*,
  12. Reinhard Schwarzenberger - 712 punktów*,
  13. Manuel Fettner - 687 punktów,
  14. Daniel Huber - 309 punktów,
  15. David Zauner - 279 punktów,
  16. Clemens Aigner - 276 punktów,
  17. Adolf Grugger - 267 punktów*,
  18. Philipp Aschenwald - 197 punktów,
  19. Klaus Huber - 189 punktów*,
  20. Markus Schiffner - 187 punktów,
  21. Lukas Mueller - 181 punktów,
  22. Stefan Thurnbichler - 153 punkty,
  23. Karl-Heinz Dorner - 143 punkty*,
  24. Bastian Kaltenboeck - 138 punktów,
  25. Baltasar Schneider - 131 punktów,
  Florian Liegl - 131 punktów.

  *W latach 1994-95 obowiązywała punktacja według not. Punkty z tych lat przyznane według obecnej punktacji.

 • julek16 doświadczony
  @nanus111@onet.pl

  Dostał bo byłem u jego rodziców i tam jest jego galeria był medal za 3miejsce w PŚ w lotach byłem w tam w wakacje w ustroniu

 • INOFUN99 weteran

  Przykre jest to w jakich okolicznościach odbierał Stefan Kraft Kryształową Kulę i Małą Kryształową Kulę. Jednakże miał taką przyjemność odbierać te puchary drugi raz, więc aż tak tragiczne to nie jest. Traumatyczne byłoby to, gdyby w takich okolicznościach te puchary odbierał ktoś, kto pierwszy i jedyny raz w swojej karierze coś takiego robił.

 • dawe19 stały bywalec

  "Kiedy i w jaki sposób Kamil Stoch otrzyma nagrodę za triumf w niepełnym turnieju Raw Air 2020?"
  Prawdopodobnie przelewem na konto. :D

 • wiatrhula111 weteran

  Duża kula w pełni zasłużona, mała to już tak w 67%

 • znawca_francuskiego bywalec

  Przydałby się jakiś wywiad ze Stefanem Hulą .
  Chcemy się w końcu dowiedzieć czy Hula będzie nadal skakał .

 • nanus111@onet.pl stały bywalec
  @Xenkus

  Niech mi ktoś lepiej powie czy Żyła dostał medal za loty w poprzednim sezonie? Wówczas medalu nie dostał ani on ani Eisenbichler, choć Kobayashi już tak

 • Xenkus profesor

  Dobrze, że w miarę szybko.

  Ciekawe kiedy dostanie Żyła medal za 3 miejsce w lotach(tak na koniec sezonu jest taki), i kiedy Stoch dostanie talerz za Raw Air

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).