Sezon 2020/21 bez Letniego Grand Prix?

 • 2020-03-21 14:11

Jak będzie wyglądał świat sportu po pandemii koronawirusa SARS-CoV-2? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje również środowisko skoków narciarskich, które od nadchodzącego sezonu czeka znacząca reforma. Istotna w tym kontekście jest zmiana warty na stanowisku dyrektora Pucharu Świata, które wraz z końcem zimy zwalnia Walter Hofer. Jego zadania przejmie Sandro Pertile. Włoch za pośrednictwem sport.tvp.pl zwraca uwagę m.in. na niepewne losy Letniego Grand Prix 2020.

Sandro PertileSandro Pertile

- Wkrótce mieliśmy odbyć wiosenne spotkanie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), natomiast już zostało ono odwołane. Jaka będzie przyszłość? Wysłaliśmy pytanie do każdej z federacji o propozycje działań podczas najbliższych miesięcy. Na odpowiedź czekamy do połowy kwietnia. Niebawem czeka nas też wideokonferencja osób decyzyjnych w FIS - zdradza następca Hofera w rozmowie z Sebastianem Szczęsnym, dziennikarzem TVP.

Wedle założeń prowizorycznego kalendarza, tegoroczna edycja Letniego Grand Prix miała ruszyć 18 lipca w Wiśle. Jakie są szanse realizację tego planu? - Nie jestem w stanie powiedzieć, czy będziemy skakać latem. Bieżącą sytuację określam mianem małej wojny. Walka może zająć nam tygodnie, ale nie mamy żadnej pewności. To uderzy w gospodarkę każdego z krajów, a w naszym przypadku może odbić się to na sezonie letnim. Niewykluczone, że zespoły poświęcą ten okres tylko na treningi, by oszczędzać pieniądze na zimę.

Kliknij, aby zobaczyć prowizoryczne kalendarze Letniego Grand Prix 2020 i Pucharu Świata 2020/21 >>>

Działacz w ostatnich dniach wrócił do ojczyzny, a obecnie przebywa w rodzinnym domu w Predazzo. - Raw Air i Planica miały być dla mnie czasem przejęcia obowiązków Waltera. Podczas turnieju zostałem jednak poproszony przez norweskie służby zdrowia, aby odbyć kwarantannę, przez co spędziłem kilka dni w Lillehammer. Mieszkałem sam w domku w górach, gdzie miałem czas na przemyślenia - informuje 51-latek, który po zawodach w Oslo został odizolowany od reszty grupy związanej z organizacją i działaniem norweskiej imprezy, przedwcześnie zakończonej w Trondheim.

Jak Pertile komentuje nagłe przerwanie sezonu? - Nie uczestniczyłem w nich, ale były to bardzo trudne rozmowy. Gdybyśmy poczekali dwa-trzy dni, wszyscy stanęlibyśmy w obliczu wyzwania związanego z paraliżem lotniczym, jak polski zespół. Patrząc na rozwój koronawirusa, to był odpowiedni ruch. Mam stały kontakt z Walterem i krok po kroku będziemy wychodzić z tej niespodziewanej sytuacji.

Kliknij, aby obejrzeć całą rozmowę Sebastiana Szczęsnego z Sandro Pertile na sport.tvp.pl >>>


Dominik Formela, źródło: sport.tvp.pl
oglądalność: (11579) komentarze: (46)

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona przez Administratorów strony.

wątki wyłączone

Komentarze

 • tad redaktor
  zamykamy ten wątek

  W związku z poziomem komentarzy, wyłączamy możliwość dyskusji pod tym tematem.

 • kuba923 doświadczony
  @Bernat__Sola

  Ale jakby on skoczył na nartach to by kurczę rekord pobił na pewno, tylko ciekawe jaki 😂

 • Bernat__Sola profesor
  @kuba923

  Najprawdopodobniej tak, bo takiego Koudelkę też nazywał buloklepem.

 • kuba923 doświadczony
  @anonim

  Sprawdziłem co piszesz, i Linvik to pisarz, więc nie wiem czy to dobry pomysł obsadzić kadrę skoczków pisarzami ;)

 • wiatrhula111 profesor
  @Bernat__Sola

  Znaczy o terapii akurat nie pisał, ale resztę już opisał, tylko teraz ciężko mi będzie znaleźć ten artykuł.
  Wynikało z tego że ma problemy natury psychicznej, przez problemy rodzinne i to że nie ma przyjaciół.

 • pawelf1 profesor
  Bez sensu . .....

  Jakakolwiek dyskusja o LGP w sytuacji stałego "wzrostu" epidemii jest po prostu bez sensu . Dopóki epidemia nie zacznie zanikać nie ma o czym rozmawiać .

 • xzcvvy profesor
  @kuba923

  Dla niego juz wiecej niż 3/4 skoczków powinno skończyć kariery ;)

 • Kolos profesor

  Ew. LGP można skondensować czasowo i rozpocząć dużo później np. początkiem sierpnia. W obecnym kalendarzu LGP w sierpniu nie ma zaplanowanych prawie żadnych zawodów.

 • Kolos profesor

  Chyba za wcześnie, żeby dywagować na temat rozgrywania LGP. Oby w FIS nie mieli zbyt szybkich rączek do odwoływania zaczynającego się w połowie lipca LGP już w kwietniu.

  Moim zdaniem nawet za cenę bardzo słabej obsady (jeśli najlepsi poświęciliby ten czas na treningi), należy te zawody utrzymać w kalendarzu.

 • kuba923 doświadczony
  @anonim

  Mam wrażenie, że dla ciebie większość skoczków to byli/są buloklepami ...

 • Bernat__Sola profesor
  @wiatrhula111

  Naprawdę tak pisał?

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim

  Kot niczego nie zmarnował. Większość skoczków dałaby wiele, by skakać choćby ten jeden sezon tak jak Maciek w 16/17.
  Umieszczasz Żyłę w kadrze A? Przecież ostatnio mówiłeś, że nie daje gwarancji wyników i powinien skakać za własne pieniądze :P.

 • Tomek88 profesor
  @Domin10

  Dokładnie Kuprich trzyma poziom i stosuje konstruktywną krytykę. Mi nie przeszkadzają jego wpisy a wręcz przeciwnie większość czytam z zaciekawieniem i uwagą.

 • Domin10 profesor
  @anonim

  Jeśli on niby spamuje to nie wiem jak mozna nazwac twoje zachowanie

 • Domin10 profesor
  @anonim

  Chyba próbujesz sie stylizowac na Kupricha, ale on jest inteligentny i trzyma poziom, nie spamuje, i nie czepia sie glupot i jak krytykuje to kreatywnie.
  Dostep do tego forum tak ci sie nalezy jak kryształowa kula dla Sokolenki (bez obrazy dla niego)

 • Oczy Aignera profesor
  Dzióbao

  Kiedy szukałem wywiadu ze Stefanem Hulą w kasku ze znakiem zapytania, to przy okazji znalazłem równie ciekawą rzecz. Natknąłem się na wypowiedź Dawida Kubackiego, która zapoczątkowała jego nieoficjalny pseudonim - Dzióbao.
  Link z wywiadem z Dawidem (od 4:05), a także z innymi kadrowiczami, po kwalifikacjach w Willingen: http://www.youtube.com/watch?v=jkgGMN-JdWc

  I jeszcze coś. Dzisiaj urodziny obchodzi Włodzimierz Szaranowicz.

 • kuba923 doświadczony
  @Tomek88

  Bo sam jest ''nygusem''

 • Tomek88 profesor
  @anonim

  Chyba każdy może mieć taką nazwę jaka mu się podoba. Nie wiem czemu się czepiasz.

  Stękała nie jest takim słabeuszem. Co do ciebie to widzę,że masz jakieś szczególne upodobanie do słowa "nygus" odmieniane we wszystkich formach. Można wiedzieć czemu ?.

 • CzłowiekGrzywna początkujący
  @anonim

  Aha.

 • Oczy Aignera profesor
  @anonim

  Ty niedługo zakończysz karierę na tym portalu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).