Wellinger i Siegel o krok od powrotu na skocznię

 • 2020-03-22 11:24

W ciągu ostatnich miesięcy sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec musiał radzić sobie z brakami kadrowymi. Mimo to w sezonie 2019/20 podopieczni Stefana Horngachera zdobyli Puchar Narodów. Szansa na obronę tego trofeum w trakcie następnej zimy będzie tym większa, że już wkrótce do regularnych treningów mają powrócić Andreas Wellinger oraz David Siegel.

Andreas WellingerAndreas Wellinger

Obaj skoczkowie przeszli przez długi, a zarazem żmudny proces rehabilitacji. Siegel po raz ostatni na starcie oficjalnych zawodów pojawił się w styczniu 2019 roku w Zakopanem. Stolica polskich Tatr okazała się pechowa dla mistrza świata juniorów sprzed czterech lat. To właśnie na Wielkiej Krokwi zerwał on więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Podobnego urazu kilka miesięcy później nabawił się Wellinger. Kontuzja 24-latka była efektem upadku podczas jednej z czerwcowych sesji treningowych w Stams.

Zakończenie rekonwalescencji bardziej utytułowanego z Niemców zapowiadała już zagorzała dyskusja, która kilka dni temu wybuchła wokół jego osoby. O całej sprawie pisaliśmy >>>TUTAJ<<<. Gotowość do działania mistrza olimpijskiego z Pjongczangu, a także jego o rok młodszego kolegi potwierdził Stefan Horngacher.  – Nasze plany zakładają, że Andreas i David zaczną trenować wraz z początkiem kwietnia – zdradził Austriak w rozmowie z niemiecką agencją prasową.

Należy przy tym pamiętać, że Niemcy, podobnie jak cała reszta Europy, zmagają się obecnie z poważnymi konsekwencjami, jakie niosą ze sobą kolejne zakażenia koronawiursem. Wstępny harmonogram działań najlepszej reprezentacji minionego sezonu może ulec więc zmianie. Czarny scenariusz z całą pewnością nie usatysfakcjonuje trenera Stefana Horngachera. – Pierwsze skoki chcemy oddać pod koniec maja. Mam nadzieję, że do tego czasu sytuacja nieco się uspokoi – zakończył były opiekun polskich skoczków.


Michał Grzela, źródło: sport.de
oglądalność: (4283) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiatrhula111 profesor
  @Oczy Aignera

  No cała ta trójka ma olbrzymi potencjał by zdominować klasyfikację generalną FiS Cupu

 • wiatrhula111 profesor
  @tjzE

  Jakoś Rotha bardziej widzę w czołówce, a na pewno wcześniej się w niej pojawi niż Philip, no ale poza tą dwójką to reszta niemieckich juniorów już tak wysokiego potencjału nie ma

 • wiatrhula111 profesor
  @Bernat__Sola

  Nie wierzę w Wellingera, może jeszcze zaskoczy ale raczej nie w najbliższym sezonie

 • Bernat__Sola profesor
  @Unbixo

  Z tym Wellingerem w top 15 to bym nie przesadzał, szczególnie że już przed kontuzją miał kryzys i zaledwie 18. miejsce w generalce. Powrót do formy trochę mu zajmie (jeśli w ogóle się to uda).

 • tjzE profesor
  @wiatrhula111

  Nie można zapomnieć też o Raimundzie, który też ma potencjał.

 • Oczy Aignera profesor
  @Tomek88

  Są jeszcze tacy zawodnicy jak Felix Hoffmann i Kilian Maerkl. Dla tego pierwszego ostatni sezon był nieudany, ale nie można go skreślać. Kilian natomiast ciągle się rozwija i poprawia swoje rezultaty. Według mnie oni obaj są w stanie wskoczyć na wyższy poziom.
  W dalszej kolejności można wymienić jeszcze Paula Wintera, Tima Fuchsa i Claudio Haasa. Ta trójka może być istotnymi ogniwami na niemieckim zapleczu w kolejnym sezonie.

 • Tomek88 profesor

  Najbardziej mi szkoda Leyhe. Kibicuje mu. Może być mu ciężko wrócić na bardzo dobry poziom. Co do Siegela i Wellingera to wydaje mi się,że może być im na początku ciężko i może minąć trochę czasu zanim wrócą do dobrego skakania.

  Liderem Niemców będzie Geiger. Coraz lepszy może być Schmid. Ciekawe na jakim poziomie po bardzo dobrym sezonie będzie skakał Paschke. Zobaczymy czy do dobrego skakania wróci Eisenbichler,w jakiej dyspozycji będą Freund i Freitag. Ciekawe co pokażą Baer,Roth i Raimund.

 • Unbixo początkujący

  Kadra na Następny sezon
  Geiger, Schmid, Paschke, Wellinger, Esenbichler i Freitag/Siegel/Freund

  Layhe Raczej w następnym sezonie nie poskacze

  Niemcy Raczej Obronią PN
  MOJE Przewidywania Miejsc Niemców w następnym sezonie

  -Geiger top 5
  -Scmid top 10
  -Wellinger Esenbichler top 15
  - Paschke Top 20

 • wiatrhula111 profesor
  @alo

  Leyhe ma poważną kontuzję i nie prędko wróci, szczerze wątpię by udało mu się już wejść na poziom wyższy niż np. Paschke
  Już przed tym sezonem wydawało się że Niemcy będą nie do zatrzymania, a okazało się że wcale tacy groźni nie są.
  Moim zdaniem siłę będą tu raczej stanowić jednostki pokroju Geigera (jeszcze jeden sezon) i Schmida (wiele sezonów)
  Roth też ma potencjał, no i Biśla może wrócić na niezły poziom, ale tacy groźni to oni znowu całościowo nie będą

 • alo profesor

  Kadra Niemcow wyglądała by tak: Geiger,Leyhe,Eisenbichler,Schmid,Wellinger,Freund,Siegel,Freitag. Strach pomyśleć co by było gdyby wszyscy byli w formie (co jest mało możliwe). Dojście do formy na punktowanie w top30 Wellingera i Siegela będzie wyzwaniem. Freitag raczej też najlepsze czasy ma za sobą. Freund pewnie będzie prezentował podobny poziom jak ostatnio albo taki jak np.Schlierenzauer czyli raz góra raz dół. Leyhe ma kontuzję ale nie aż tak poważną więc trenować w lecie będzie ale podejrzewam że uraz jakoś może się odbić w zimie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).