Thomas Morgenstern i Daniela Iraschko mistrzami Austrii (pełne wyniki)

  • 2004-10-16 18:04

Dziś, na skoczni normalnej w Villach, odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Austrii. Wśród skoczków tytuł wywalczył Thomas Morgenstern, najlepszą zawodniczką była natomiast Daniela Iraschko.

Zawody odbywały się przy zmiennych warunkach atmosferycznych, od błękitnego nieba, po silny deszcz i wiatr.

Przy tej aurze najlepiej poradził sobie Thomas Morgenstern, który, oprócz zdobytego tytułu, wyrównał dziś także rekord skoczni - w swoim drugim skoku lądował na 102 m. Srebrny medal w konkursie wywalczył Martin Hoellwarth (95 m i 97 m), a brąz przypadł w udziale Wolfgangowi Loitzlowi (95 m i 94 m).

Miejsca na podium zabrakło dla Andreasa Widhoelzla. "Świder" lądował kolejno na 95,5 m i 92 m. Właśnie ta ostatnia próba pogrzebała jego szanse na medal. W czołowej szóstce znalazł się jeszcze Florian Liegl (90,5 m i 93 m) i Andreas Kofler (91,5 m i 89 m).

Odległą, 11-tą lokatę zajął Andreas Goldberger (91,5 m i 84 m), a dopiero na miejscu 20-tym uplasował się obrońca tytułu - Christian Nagiller.

W dzisiejszych zawodach zabrakło Reinharda Schwarzenbergera, który jednak zapowiada występ w niedzielnym konkursie na skoczni K-125 w Bischofshofen.

Wśród pań najlepsza okazała się Daniela Iraschko. Na drugiej pozycji uplasowała się Eva Ganster, a na trzeciej - Tanja Drage.

Wyniki Mistrzostw Austrii Kobiet, Villach K-90
Lp.Zawodniczka i KlubOdl.1Pkt.1Odl.2Suma pkt.
1. IRASCHKO Daniela WSV Eisenerz 9211986225
2. GANSTER Eva Kitzbühler SK 8911285,5216,5
3. DRAGE Tanja SV Achomitz 8510186206
4. SEIFRIEDSBERGER SC Waldzell 8397,583194,5
5. STEFANER Katrin SV Achomitz 6549,577,5133,5
6. PURR Steffi SV Kleinwalsertal 6658,568121,5


Wyniki Mistrzostw Austrii Villach K-90
LpZawodnik i KlubOdl.1Pkt1Odl.2Suma Pkt.
1. MORGENSTERN Thomas SV Villach 97,0 134,5 102267,0
2. HÖLLWARTH Martin SK Mayrhofen 95,0 133,0 97,0 261,0
3. LOITZL Wolfgang WSC Bad Mitterndorf 95,0 126,5 94,0 255,0
4. WIDHÖLZL Andreas SC Fieberbrunn 95,5 119,5 92,0 243,0
5. LIEGL Florian SV Natters 90,5 121,5 93,0 237,5
6. KOFLER Andreas SV Natters 91,5 112,0 89,0 232,0
7. KNAUS Florian WSC Bad Mitterndorf 88,0 117,5 90,5 230,0
8. STRICKNER Christoph SV Natters 91,0 114,0 90,0 228,0
9. KAISER Stefan SV Achomitz 89,0 114,5 90,0 227,5
10. SEIWALD Alexander SK Bischofshofen 89,0 112,5 90,0 224,0
11. GOLDBERGER Andreas SC Waldzell 91,5 103,0 84,0 222,5
12. TSCHUSCHNIG Lukas SV Villach 88,0 110,5 89,0 220,0
12. THURNBICHLER Stefan Kitzbühler SK 87,0 111,5 89,0 220,0
14. MÜLLER Roland SV Natters 86,0 107,0 87,0 214,0
15. PEER Johannes SV Natters 86,0 107,5 87,0 213,5
16. SCHNEIDER Baltasar SC Egg 85,0 105,0 86,0 208,5
17. NAGILLER Michael SV Natters 88,0 98,0 83,0 208,0
18. FALLMANN David SV Bad Goisern 79,5 112,0 89,0 203,0
19. KOCH Martin SV Villach 83,0 103,0 85,5 202,0
20. NAGILLER Christian SV Natters 86,0 94,0 83,0 199,0
21. PAULI Arthur SC Ehrwald 83,0 98,5 83,0 198,0
22. WAMBACHER Gerald SC Höhnhart 85,0 90,0 79,0 194,0
23. KALTENBÖCK Bastian SK Bischofshofen 82,0 97,0 83,0 193,5
24. HAFELE Matthias SK Arlberg/T 84,0 90,5 79,5 192,0
25. BECKER Stefan SK Telfs 80,0 100,5 85,0 191,5
26. RAMMERSTORFER Stefan Union Hinzenbach 83,0 87,5 78,5 186,0
27. STROLZ Andreas SK Arlberg/T 83,0 88,5 79,0 184,5
28. PERISCHA Christian WSV Eisenerz 79,5 95,0 82,0 184,0
29. THURNBICHLER Thomas Kitzbühler SK 78,5 91,0 79,0 179,0
30. LENZ Christoph SK Kehlegg 83,0 79,5 76,0 178,0
31. HIRNER Martin WSV Murau 76,0 96,0 82,0 177,0
32. RESCH Manuel SV Union Haus 81,0 83,0 77,0 176,0
33. LECHNER Vincent Union SV St.Veit 81,0 81,0 76,0 175,5
34. PERCHT Gerald WSC Bad Mitterndorf 79,0 83,5 77,0 174,0
35. MODER Daniel WSV Ebnit 75,0 93,5 82,0 171,5
36. LACKNER Daniel Union Hinzenbach 76,0 88,0 79,0 169,5
37. HUTER Christoph SK Telfs 80,0 80,5 75,0 169,0
38. FETTNER Nicolas SV Natters 82,0 66,0 78,0 164,0
39. FETTNER Manuel SV Natters 79,0 72,0 74,0 161,5
40. LECHNER Markus SV Natters 78,0 76,0 74,0 160,0
41. DRUML Matija SV Achomitz 79,0 68,5 70,0 157,5
42. PFEIFFER Alexander SK Saalfelden 75,0 77,0 74,5 156,0
42. SCHRITTWIESER Thomas WSV Eisenerz 75,0 78,0 75,0 156,0
44. HÖHER Philipp SV Villach 74,0 76,5 74,0 154,0
45. EGGENHOFER Markus SK Bischofshofen 72,0 78,5 75,5 150,5
46. KATZIAN Daniel SV Villach 71,0 77,5 75,0 146,0
47. HAGER Stefan Kitzbühler SK 68,0 72,0 72,0 135,5
48. INNERWINKLER Stefan SV Villach 74,0 78,0 75,0 130,0
49. MÖLZER Klaus-Peter SV Villach 70,0 62,5 68,0 129,5
50. ORTHOFER Friedrich ESV Mürzzuschlag 66,0 52,5 63,0 112,5
51. RIEFENTHALER Florian SV Achomitz 64,0 47,5 63,0 101,0


Barbara Niewiadomska, źródło: Sportsplanet
oglądalność: (4806) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    :)))

    zawsze mówiłam, że Morgi jest najlepszy:*

  • mmm bywalec
    Fettner

    Ciekawe, że Manuela Fettnera już braciszek (?) wyprzedza. :)

  • anonim
    MORGI

    PRZECIEŻ NAPISANE JEST, ŻE WYRÓWNAŁ!

  • anonim
    rekord???!

    Morgi zaledwie wyrównał rekord Roberta Kranjca (102 m).
    Niestety fakty są bezlitosne

  • tad redaktor
    update na sportsplanet

    Dobrze tłumaczysz -faktycznie update na tej stronce będzie dopiero późnym wieczorem, a więc o wyniki wczesniej bedzie trudno. Niemniej moze cos sie nam uda zdobyć przed wieczorem :)

  • anonim

    Nie jestem pewna co do tłumaczenia na sportsplanet, ale wydaje mi się, że update na tej stronie co do Mistrzostw Austrii, wraz z fotografiami, będzie dopiero o 21.30, bo cała redakcja pojechała na tenże konkurs. Iwa, mówiłam Ci, że masz być spokojna.

  • Boy profesor
    Do redakcji

    Czy macie jakieś wiadomości z Bischofshofen na temat konkursu o Mistrzostwo Austrii ??

  • anonim
    -

    Dobra,,misia,, moze wyrazać swoje zdanie ale ja i Iwa ( pozdrawiam Cie Iwa :D ) takze mozemy i niech nie mówi kto ma wygrać ...bo tak jak juz pisałam nie ma w zyciu tego co sie chce ! i wygrywa tylko NAJLEPSZY :)

  • anonim
    @tami

    ja też wyrażam swoje zdanie nie mogę ?????

  • Boy profesor

    Czy konkurs w Bischofshofen będzie pokazywany w jakiejś stacji telewizyjnej ?? Proszę o odpowiedź !!

  • anonim
    FETTNER

    Może... Się postarzał:-)

  • anonim

    39. FETTNER Manuel SV Natters 79,0 72,0 74,0 161,5
    Pamietam tego goscia z Turnieju 4 Skoczni w sezonie 2000/2001 roku wtedy mial chyba 15 albo 16 lat i byl chyba 5 w jednym konkursie

  • anonim
    @Iwa

    Iwa, no bez przesady...moze zbyt mocno napisala ale wyrazila tylko antypatie do kogos i koniec...kazde z nas ma swoje zdanie i chyba dlatego mozemy je tu wyrazic prawda?:) Pozdrawiam kibicow--> :D
    Milo ze nas tyle jest:D

  • anonim
    @misia

    wiesz co misia sama jesteś gnojkiem i nie wkurzaj ludzi dobra ??

  • anonim
    @Misia

    Misia już Cię lubię:D ;)

  • Boy profesor

    Gadacie głupoty i tyle !! Morgenstern wyrównał rekord skoczni należący do Roberta Kranca.Kranjec skoczył 102 m podczas letniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2001/2002.Więc wcale nie pobił żadnego rekordu tylko wyrównał !!

  • anonim

    @olla: A może po tamtym konkursie w Engelbergu Hafele poczuł się zbyt wielką gwiazdą..? Niektórzy tak mają.

  • Eliza początkujący
    Mistrzostwa Austrii

    APowinno być:
    1.Hoellwarth
    2.Widhoelzl
    3.Morgenstern
    4.Schwarzenberger{gdyby startował}
    5.Loitzl
    6.Liegl
    7.Kofler
    A dalej nie wiem.

  • anonim
    Hafele

    czy wiecie coś na temat Matthiasa Hafele i jego tak slabej formy? w sezonie 2002/2003 w pierwszym konkursie w Engelbergu prowadził po pierwszej serii i o mały włos nie pokonał samego Ahonena.... ale potem nie było go widać w PŚ, a dzisiejszy konkurs pokazuje, w jak kiepskiej jest formie...! moze był w wojsku albo zaliczył jakąś kontuzję?

  • anonim
    -

    Pierdoły opowiadasz ,,misia,, !! Morgenstern nie jest zadufany ! wręcz przeciwnie jest bardzo sympatycznym i ani troche zadufanym skoczkiem... Nie wygrał przez przypadek tylko dlatego ze cały czas trenuje ! nie jest takze gnojekiem, to ze będzie miał za 2 tygodnie 18 lat to nie świadczy ze jest gnojkiem aaa i nie mów kto miał wygrać bo w życiu nie ma tego co sie chce !! Ja sie bardzo ciesze ze wygrał Thomas i gratuluje :] dziękuje za uwage

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).