Noriaki Kasai ponownie w Księdze Rekordów Guinessa

• 2020-05-06 14:17

Blisko 48-letni Noriaki Kasai po raz kolejny został nagrodzony nowym wpisem w Księdze Rekordów Guinessa. Legendarny japoński skoczek narciarski minionej zimy poprawił własny rekord w liczbie występów w zawodach indywidualnych Pucharu Świata.

Ostatni sezon zimowy nie należał do udanych w karierze wicemistrza olimpijskiego z Soczi. Noriaki Kasai ani razu nie zakwalifikował się do serii finałowej zawodów Pucharu Świata. Łącznie wystąpił w trzech konkursach. Najwyższe miejsce zajął w Klingenthal, gdzie ukończył rywalizację na 33. pozycji.

Wspomniane trzy występy w Niżnym Tagile, Klingenthal i Sapporo powiększyły dorobek występów niespełna 48-letniego reprezentanta Japonii w Pucharze Świata do 569 startów. Tym samym poprawił swój własny wyczyn, wpisany do Księgi Rekordów Guinessa.

Noriaki Kasai ponadto jest autorem jeszcze jednego rekordu wpisanego do księgi. Mowa o rekordowej liczbie występów na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Multimedalista tej imprezy wystąpił do tej pory w trzynastu edycjach czempionatu.

Mistrz świata w lotach narciarskich z 1992 roku otrzymał już oficjalny certyfikat potwierdzający jego rekord. Z uwagi na trwające obostrzenia w Japonii z powodu pandemii koronawirusa, nagroda została wręczona drogą powietrzną.

Adam Bucholz, źródło: Guiness World Records/TVP
oglądalność: (8262) komentarze: (3)